Listonosze wrzucają do skrzynek ulotki informujące o wyborach prezydenckich. Poczta Polska tłumaczy

Listonosze oburzają się, że w czasie epidemii koronawirusa muszą roznosić ulotki informujące o wyborach prezydenckich 10 maja. "Wybory za wszelką cenę, kosztem zdrowia i życia nas wszystkich!" - czytamy na forum zrzeszającym listonoszy. "Ulotki dot. wyborów standardowo dostarczamy przed każdymi wyborami w całym kraju" - odpowiada Poczta Polska.

Ulotka trafiła na facebookową grupę Listonosze Polska. Jak wynika z podpisu, przesłała ją grupa listonoszy z Wrocławia. "Dostaliśmy do rozniesienia takie ulotki do wszystkich mieszkańców. Wiele niecenzuralnych słów ciśnie się na usta. Wybory za wszelką cenę, kosztem zdrowia i życia nas wszystkich! Aż słów brakuje..." - czytamy w poście.

Listonosze roznoszą ulotki dotyczące wyborów prezydenckich

Nadawcami ulotek wpisanymi w lewym górnym rogi są komisarze wyborczy z Wrocławia. Na kartce zamieszczone zostały najważniejsze informacje na temat wyborów, które planowo odbyć się powinny 10 maja. Na kartce jest instruktaż głosowania, a także informacje o drugiej turze wyborów, możliwości głosowania korespondencyjnego dla osób z niepełnosprawnościami czy możliwości oddania głosu przez pełnomocnika.

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy, w większości nieprzychylnych. Poprosiliśmy o komentarz biuro prasowe Poczty Polskiej. Rzeczniczka spółki Justyna Siwek podkreśla, że "usługa doręczania druku bezadresowego jest jedną z usług Poczty Polskiej, która wykonywana jest komercyjnie na zlecenie firm czy instytucji".

Zobacz wideo

"Ulotki dot. wyborów standardowo dostarczamy przed każdymi wyborami w całym kraju. Obecnie mamy zawarte umowy z Delegaturami Krajowych Biur Wyborczych na dystrybucję druków, nie wszystkie Delegatury przystąpiły już do ich nadań" - pisze rzeczniczka Poczty Polskiej. "Przewidywany umową czas na realizację zlecenia to dwa tygodnie od dnia ich przekazania. Druki będą sukcesywnie doręczane przez listonoszy do skrzynek odbiorczych, tak jak w przypadku innych przesyłek tego rodzaju" - dodaje. Jak podkreśla, "w przypadku zmiany decyzji zleceniodawcy dystrybucja druków może zostać wstrzymana".

Opozycja chce zmiany terminu wyborów

Opozycja cały czas opowiada się za zmianą terminu wyborów prezydenckich, które zgodnie z planem powinny odbyć się 10 maja. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie powtarzali, że nie ma podstaw prawnych, by zmienić tę datę oraz że wybory mogą się odbyć. Inne zdanie ma tutaj wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Maksymowicz. - Dobrze by było przeprowadzić wybory 10 maja i rozumiem kolegów, którzy starali się to umożliwić. Tyle że przyroda tu rządzi, nie mam żadnych wątpliwości, że kłótnie dotyczą czegoś, co w ogóle nie będzie miało miejsca, nie ma żadnej możliwości ze względów właśnie przyrodniczych - powiedział i dodał, że według niego wybory powinny zostać przełożone o rok.

Więcej o:
Komentarze (283)
Listonosze wrzucają do skrzynek ulotki informujące o wyborach prezydenckich. Poczta Polska tłumaczy
Zaloguj się
 • zet59

  Oceniono 82 razy 74

  zamiast kasy na ulotki trzeba było kupić choć kilka tysięcy maseczek dla medyków

 • kicunio1

  Oceniono 69 razy 63

  "Ulotki dot. wyborów standardowo dostarczamy przed każdymi wyborami w całym kraju" - odpowiada Poczta Polska. Ja do tej pory ulotki miałem tylko jak jakiś kandydat sam komuś noszenie ulotek zlecił. I to nie poczcie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 63 razy 57

  drodzy listonosze wyślijcie swoja petycje prosto do Kaczyńskiego, adres chyba znacie? to ten chory psychicznie facet chce wyborów w czasie epidemii, a kundle go otaczający tylko merdają ogonkami żeby im michy nie zabrał za krnąbrność...
  prezio to jednak nekrofil polityczny, jemu tam zabić parę osób byle się tylko utrzymać przy żłobie, to nie nowina

 • Zibi Roch

  Oceniono 55 razy 49

  Nigdy, a brałem udział we wszystkich wyborach od pamiętnego 4 czerwca - nie dostałem żadnej ulotki dot. wyborów. Poczta polska z zamienionymi w kaplice placówkami udaje, że nie jest pisiorska.

 • frankyy

  Oceniono 47 razy 43

  Drodzy listonosze, my zwykli Polacy też jesteśmy zbulwersowani bezdusznością i bezczelnością PISowskiej władzy, doceniamy wasz protest - nie zapomnijmy o tym gdy przyjdzie nam decydować kto będzie rządził Polską...

 • polakadam

  Oceniono 47 razy 41

  Dla kaczora tylko władza się liczy.
  Nic go nie obchodzą Polacy.
  Tak samo te wszystkie programy socjalne. Są po to żeby pomóc kaczorowi wygrać wybory. Jemu wcale nie chodziło o wspomożenie ludzi.

 • magda_breslau

  Oceniono 40 razy 38

  Tocqueville pisal, ze moment, w ktorym demokratycznie wybrana wladza zda sobie sprawe, jak latwo korumpowac suwerena jego wlasnymi pieniedzmi (rzad nie produkuje ani nie tworzy niczego; zyje i oddycha z naszych podatkow), bedzie koncem wolnosci dla suwerena i poczatkiem rezimu.

  Jak wirus zabierze 500 plus a Partia w zamian da wam hiperinflacje, z fazy skorumpowanego tlumu Polacy przejda do fazy gniewnego motłochu. Jarek bedzie musial zwiekszyc wydatki na osobista ochrone z poltora banki rocznie do stu milionow na miesiac. O ile nie zabiora mu wczesniej respiratora dla kogos ponizej 65 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX