Portugalia. Zmarł 14-latek zakażony koronawirusem. To prawdopodobnie najmłodsza ofiara COVID-19 w Europie

W niedzielę 29 marca w Portugalii z powodu choroby COVID-19 zmarł 14-letni chłopiec. Nastolatek uznawany jest za najmłodszą ofiarę koronawirusa w Europie.

14-latek z miasta Ovar na północnym zachodzie Portugalii (40 km na południe od Porto) zmarł w niedzielę w szpitalu świętego Sebastiana w miejscowości Santa Maria da Feira. Chłopak trafił do placówki dzień wcześniej. Testy laboratoryjne potwierdziły, że zakaził się koronawirusem. Po kilku godzinach od przyjęcia go na oddział jego stan znacznie się pogorszył. Zgon stwierdzono o świcie 29 marca. 

Koronawirus. Nie żyje 16-latka z Francji

Choć 14-letni chłopak z Ovar uznawany jest za najmłodszą ofiarę koronawirusa w Europie, a tym samym w Portugalii, tamtejsza ministerka zdrowia Marta Temido poinformowała, ze przyczyny jego zgonu są "przedmiotem dochodzenia" - informuje portal expresso.pt. Z doniesień portugalskich mediów wynika, że nastolatek cierpiał na choroby autoimmunizacyjne, m.in. łuszczycę. 

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Wcześniej za najmłodszą ofiarę koronawirusa w Europie uznawano 16-letnią Julie Alliot z Francji, która zmarła w szpitalu w Paryżu w ubiegłą środę. Dziewczyna nie miała żadnych chorób współistniejących - informuje FR24 News.

Koronawirus w Portugalii

Do tej pory w Portugalii stwierdzono prawie 6 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło tam 119 osób. 43 osoby uznaje się za wyleczone.

Przeczytaj także:

Więcej o: