Epidemia koronawirusa. "Naprawdę musisz wyjść z domu?" GIS: Jedna czwarta zakażonych to ludzie młodzi

Główny Inspektorat Sanitarny apeluje, by nie wychodzić z domu bez ważnego powodu. "Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia!" - ostrzega GIS.

W obiegowej opinii to osoby starsze są najbardziej narażone na poważne konsekwencje zakażenia koronawirusem. Główny Inspektorat Sanitarny przypomina jednak w krótkim komunikacie, że dyscyplina siedzenia w domu obowiązuje nas wszystkich. "Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia" - napisał na Twitterze GIS.

Koronawirus w Polsce. Zostańcie w domach

Z opublikowanego w ostatnich dniach raportu CBOS wynika, że obostrzenia dotyczące niewychodzenia z domu najczęściej bagatelizują osoby młode. Pracownia zalecała w swoim opracowaniu, by apele o przestrzeganie ograniczeń kierować w dużej mierze do ludzi poniżej 35. roku życia. Specjaliści na całym świecie są zgodni, że pozostanie w domach i ograniczenie spotkań do minimum może pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzenianie się wirusa.

Zobacz wideo Premier zapowiada „nową normalność”. Co się zmieni?

W związku z tym kolejne kraje wprowadzają ograniczenia, które mają zmusić ludzi do siedzenia w domach. W ubiegłym tygodniu polski rząd rozszerzył restrykcje w tym zakresie, wprowadzając m.in. zakaz łączenia się na zewnątrz w grupy powyżej dwóch osób.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że z powodu koronawirusa w Polsce zmarły kolejne 4 cztery osoby. W sumie liczba śmiertelnych ofiar epidemii w naszym kraju wzrosła do 26. Odnotowano też 43 nowe zakażenia. W sumie liczba przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 1905. 

Aktualne informacje nt. epidemii koronawirusa w Polsce:

Więcej o: