"Patrol" z Kotowic pod Wrocławiem blokował wjazd do wioski. "Miastowi nam wirusy wiozą"

Na jednym z portali społecznościowych opublikowane zostało nagranie, na którym widać kilka osób blokujących wjazd do podwrocławskiej wsi. Osoby ubrane w białe kombinezony i maski nie wpuszczały nikogo do Kotowic. Jedna z nich miała przyczepiony do nogi przedmiot przypominający broń.

Jak informuje "Gazeta Wrocławska", do zdarzenia doszło w sobotę 28 marca. Kilku mieszkańców wsi Kotowice (gmina Siechnice) zaniepokojonych grupami spacerowiczów, którzy pojawili się w okolicznych lasach, samowolnie zorganizowało "patrol". Po zainteresowaniu dziennikarzy filmiki z akcji zostały usunięte ze strony.

Grupy spacerowiczów i kolejki samochodów przy lasach

Na nagraniu widać było cztery osoby ubrane w białe kombinezony i maski przeciwpyłowe. Jedna z osób była w mundurze. Później, dwie osoby rozciągają biało-czerwoną taśmę w poprzek drogi do Kotowic. - Nie wiem co to za ludzie. To na pewno ani ja, ani władze gminy Siechnice nie zleciły blokowania wjazdu do wioski. Nie ma stref z zakazem wjazdu - powiedziała sołtys Kotowic Małgorzata Mokrowska. Później przyznaje jednak, że w sobotę wielu mieszkańców wsi zgłaszało jej, że w lesie pojawiają się grupki spacerowiczów.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Na portalu Moje Kotowice na Facebooku nadal dostępne jest inne nagranie, na którym widać pobocza zastawione autami osób, które przyjechały na spacer do parku. "Wczoraj, w piękny, słoneczny dzień, tłumy spacerowiczów (z gminy i spoza gminy) pojawiły się w Kotowicach, na terenach wodonośnych MPWiK Wrocław, wzdłuż obwodnicy. W tych miejscach, paradoksalnie, tworzyły się zgromadzenia ludzi, a przy drogach dojazdowych, ciągnące się w nieskończoność, parkingi samochodowe" - pisze na stronie jedna z mieszkanek regionu. "Ci ludzie nie rozumieją, że robią zagrożenie dla innych", "Pod sklepem jeszcze więcej, miastowi nam wirusy wiozą" czy "Nie mają co robić, niech maseczki szyją dla szpitali" - to niektóre z komentarzy, które pojawiają się na stronie.

Grupy spacerowiczów, które udawały się do lasu mimo zakazów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, były problemem także Kampinoskiego Parku Narodowego. W związku z tym konieczne było wprowadzenie ograniczeń: od 26 marca obowiązuje zarządzenie Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego dotyczące ograniczenia poruszania się po szlakach i ścieżkach KPN. - Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu. Niestety obserwujemy bardzo dużą koncentrację ludzi na terenie parku, co sprzyja rozprzestrzenianiu się epidemii, której zasięg musimy ograniczyć. Wirusa możemy pokonać tylko razem! W tych trudnych czasach "razem" oznacza jednak właśnie "osobno" - napisano na stronie Parku. Przypominamy, za złamanie zakazu dot. przemieszczania się lub organizowania zgromadzeń, grozi karą grzywny w wysokości nawet pięciu tysięcy złotych. 

Więcej o:
Komentarze (310)
"Patrol" z Kotowic pod Wrocławiem blokował wjazd do wioski. "Miastowi nam wirusy wiozą"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 129 razy 105

  Kiedy pierwsze lincze na podejrzanych o posiadanie wirusa? Ładny gips. Ale władza zajęta przedłużaniem sobie władzy.

 • pigwa_polska

  Oceniono 128 razy 100

  OK Wroclawianie nie mogą do kotowic na spacer
  a Kotowiczanie niech sie lecza w szpitalu w Kotowicach - nie wpuszczac ich do szpitali we Wroclawiu

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 96 razy 78

  Jaro z bandą rozkręcili suwerena. Teraz szambo wybija z całą mocą. Spróbujcie im ino 500 odebrać to was rozszarpią na ulicach. Taki to wielki strateg z wodza z Żoliborza. Glapa już drukuje dodatkowe pieniądze, bo tacy z nich ekonomiści, razem z Mateuszem bankierem. Dzięki bogu nie przystąpili my do żadnych przetargów z eurokołchozu, bo cały świat nam zazdrości. Swoją drogą, ciekaw jestem ilu z tych teraz blokujących z ogromną chęcią uda się na wybory, bo wirusa to mają elgiebety i lewackie wrocławiaki a nie ksiądz dobrodziej. On ma najwyżej francę.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 63 razy 51

  Powoli wypływają wszystkie głęboko skrywane cechy społeczeństwa wywodzącego się, w większości, ze wsi. Wzmożone sanitarnie-narodowo-religijnie grupy ruszą podpalać centra kwarantanny i izolacji. Wprawę w pogromach mamy, widły i pochodnie są, know-how jest, do dzieła.

 • pioterek

  Oceniono 45 razy 43

  Ja byłbym ostrożny z blokadą, bo czy jest jakaś biedronka w Kotowicach?
  Chyba, że radosny sposób myślenia lokalnych mieszkańców przebiega tak, że blokada owszem, ale w jedną stronę...to tak nie działa.

 • nocomment

  Oceniono 44 razy 38

  Teraz każdy będzie stanowił prawo samodzielnie. Suweren się nasłuchał o tym, że jest ważniejszy od prawa, więc po prostu wdraża w życie koncepcje szeregowego posła.

  Władza się nie stosuje do prawa, wydaje rozporządzenia wadliwe prawnie, na co zwraca uwagę np. RPO, to dlaczego obywatel nie miałby wydać własnego zarządzenia?

  W sumie, mamy dzięki epidemii jasny obraz, dlaczego porządek prawny ma znaczenie.

 • sector23

  Oceniono 44 razy 36

  Tak przy okazji.... pomyśleć tylko, co to będzie za dwa, trzy tygodnie, za miesiąc. Państwo z z propagandowej tektury zacznie się rozłazić jak stare gacie, bezrobotni i pozbawienie środków do życia zaczną się co raz głośniej upominać o swoje i zadawać rządzącym co raz to groźniejsze pytania. Dobrze przynajmniej, że dostęp do broni jest ograniczony, wbrew postulatom kilku głupich i przekupnych "geniuszy" ....a propos - wie ktoś może, co się dzieje z Kukizem, tym samozwańczym trybunem ludowym?

 • hikuj13

  Oceniono 49 razy 33

  wy chamusie nam przynosicie pisiorów
  za obietnice krowa + swinia + i tak dalej

 • wejsunek47

  Oceniono 46 razy 30

  a kiedy będą podpalenia szpitali przez tłum z krzyżami i różańcami w rękach z pieśnią maryjną na ustach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX