Koronawirus. Kilkadziesiąt osób na mszy w Dąbrowie Białostockiej. Interweniowała policja

W niedzielę 29 marca w kościele Dąbrowie Białostockiej odbyła się msza święta, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy zaalarmowali policję. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami związanymi z epidemią koronawirusa, w nabożeństwach może brać udział maksymalnie pięć osób z wyłączeniem sprawujących posługę. W Dąbrowie Białostockiej doszło do złamania nowych obostrzeń. W niedzielę w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika odbyła się msza, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Na miejsce wezwano policję

- Taką informację otrzymali policjanci i oczywiście natychmiast na miejsce został skierowany patrol. Policjanci stwierdzili w czasie mszy kilkadziesiąt osób. W tej sprawie policjanci będą prowadzili czynności wyjaśniające - powierzał rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa w rozmowie z Radiem Białystok

Zobacz wideo Czy kościoły powinny zostać zamknięte na czas pandemii?

Dąbrowa Białostocka. Kto odpowie za złamanie przepisów dotyczących mszy?

"Gazeta Wyborcza" informuje, że na chwilę obecną nie wiadomo, kto miałby zostać ukarany za tę sytuację. Z doniesień "Gazety Współczesnej" wynika z kolei, że nabożeństwo prowadził proboszcz parafii w Dąbrowie Białostockiej ks. Wacław Lewkowicz, jednak mediom nie udało się z nim skontaktować. 

W sobotę 28 marca podlaska policja otrzymała ponad 50 zgłoszeń dotyczących nielegalnych zgromadzeń czy przemieszczania się. Większość z nich się nie potwierdziła. W 13 przypadkach policjanci wypisali mandaty, a sześć interwencji zakończyło się pouczeniem.

Więcej o:
Komentarze (386)
Koronawirus. Kilkadziesiąt osób na mszy w Dąbrowie Białostockiej. Interweniowała policja
Zaloguj się
 • wojnis1979

  Oceniono 99 razy 91

  Zostali wylegitymowani i wywiezieni na komendę jak protestujący spod pewnej willi na Żoliborzu?!

 • Miki Kleinwald

  Oceniono 91 razy 83

  "Nie wiadomo, kogo ukarać". Ależ wiadomo, wina Tuska i totalnej. Bo przecież nie księdza, który widział i nie reagował i tzw wiernych, którzy skończyli podstawówkę i do 7 umieją liczyć.

 • tenotkay

  Oceniono 88 razy 80

  W Niemczech,w Hannoverze polica tez musiala interweniowac wobec tlumu tepego polactwa,zgromadzonego przed "polskim" kosciolem. bog,urwa,honor,urwa,ojczyzna,urwa.urwa,urwa mac.

 • artur0121

  Oceniono 73 razy 63

  W Lublinie babka otworzyła knajpę w której było kilka osób, grodzi jej więzienie, a czy temu hoojowi w sutannie też?

 • szabepio

  Oceniono 66 razy 52

  A niech się pozarazają i niech idą do Domu Pana razem z tym księżulkiem co to zorganizował. Widac bastion sredniowiecza, bogobojnych ćwoczków ma się dobrze.
  Moze jak zachorują i czesć umrze to zrozumieją ze Dobry Pan nie jest taki dobry i wogóle go nie ma.
  Ja bym ich zostawił w spokoju.

 • ryfka_nemeczek

  Oceniono 56 razy 50

  Lekarze pracują dzień i noc, narażają zdrowie i życie walcząc z epidemią, miliony ludzi siedzą zamknięci w domach, firmy padają jak muchy, a czarni że stadem baranów robią sobie w najlepsze koronaparty i zbierają kasę na tacę.

  Polacy, zapamiętajcie, sukienkowa mafia ma w d...e wasze życie. Tajemnica wiary: złoto i dolary.

 • urbot

  Oceniono 51 razy 47

  Gdyby to była świecka kongregacja, np. protest przeciwko łamaniu konstytucji przez rząd lub przeciwko pedofilii w kosciele, to krew by popłynęła ulicami. Ciekawe jakie konsekwencje kato-faszystowska dyktatura wyciągnie wobec swojej bezkrytycznej trzody wyborczej i jej sekto-mafijnych podżegaczy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX