33 tys. ofiar koronawirusa na świecie. We Włoszech mniej nowych przypadków. "Batalia będzie długa"

Od początku pandemii zmarło 33 tys. osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Co trzecia ofiara zmarła we Włoszech, ale sytuacja w tym kraju powoli się stabilizuje - jest mniej nowych zachorowań. - Batalia będzie bardzo długa, nie możemy osłabiać naszej czujności - wskazują włoscy lekarze.
Zobacz wideo Premier zapowiada „nową normalność”. Co się zmieni?

33,5 tysiąca ofiar śmiertelnych oraz 711 tysięcy zakażonych na całym świecie - takie dane o pandemii koronawirusa podał w niedzielę wieczorem amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem patogenu. Liczba przypadków na świecie podwoiła się w ciągu tygodnia. Najgorsza sytuacja jest teraz w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech oraz Hiszpanii. 

Włochy. Minionej doby zmarło 756 osób. Liczba nowych przypadków spada

We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych zbliża się do 11 tysięcy. W Hiszpanii zmarłych jest już ponad 6600, a tylko w nocy z soboty na niedzielę zanotowano 838 ofiar. Kraj ten wchodzi właśnie w trzeci tydzień ostrych restrykcji, a od poniedziałku dodatkowo do pracy będą mogły chodzić jedynie najbardziej potrzebne w firmach osoby.

We Włoszech sytuacja wciąż jest bardzo ciężka, jednak liczba zmarłych minionej doby - 756 - to 133 osoby mniej niż wczoraj. Liczba nowych zakażeń stabilizuje się. Dziś zanotowano ponad 5200 nowych przypadków. Wg władz w Lombardii wprowadzone obostrzenia zaczynają przynosić efekty. Pulmonolog dr Luca Ricchetti podkreślił, że od trzech dni systematycznie spada liczba zmarłych. - To są ogromne zmiany. Spadek o 10-15 procent. To oznacza, że nasz system służby zdrowia działa, a zastosowane środki bezpieczeństwa dają rezultaty - powiedział. Doktor Ricchetti dodał, że zwalnia również wzrost liczby pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. - Batalia będzie bardzo długa, nie możemy osłabiać swojej czujności - zaznaczył.

135 tys. chorych w USA, pierwsza zanotowana ofiara w Syrii

W Stanach Zjednoczonych, gdzie jest najwięcej na świecie osób zakażonych, ponad 135 tysięcy, szef Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci ostrzegł, że według szacunków na COVID-19 może umrzeć nawet 100-200 tysięcy osób, a samych zakażonych mogą być miliony. O tym, że sytuacja może się znacznie pogorszyć mówi też brytyjski premier Boris Johnson, który sam jest zakażony i przebywa na kwarantannie.

W Turcji liczba ofiar wzrosła do 131, a wśród zainfekowanych jest były bramkarz reprezentacji w piłce nożnej Rustu Recber, który trafił do szpitala. Pierwszą ofiarę koronawirusa zanotowała Syria. Premier Indii Narendra Modi przeprosił za zbyt szybkie wprowadzenie nakazu pozostania w domach. Wiele osób zostało bowiem bez jedzenia, a tysiące mieszkańców musiały pieszo pokonać setki kilometrów do swoich rodzinnych wiosek.

Restrykcje zaostrzyła też Australia. Zabronione są zgromadzenia powyżej dwóch osób, zamknięte place zabaw, parki i siłownie na świeżym powietrzu. W sąsiedniej Nowej Zelandii zanotowano z kolei pierwszą ofiarę śmiertelną COVID-19.

Więcej o:
Komentarze (130)
33 tys. ofiar koronawirusa na świecie. We Włoszech mniej nowych przypadków. "Batalia będzie długa"
Zaloguj się
 • szabepio

  Oceniono 36 razy 22

  Czekamy na jednego kluczowego pacjenta, a właściwie to nie my a Dom Pana...
  Inaczej ten wirus przyniesie tylko same straty dla Polski.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 35 razy 17

  A Wolska opiera się złej propagandzie.
  Z TVPiS płyną tylko dobre wiadomości.
  Taka Wolska.

 • dublet

  Oceniono 23 razy 11

  Za Tuska nie było żadnego koronawirusa, za kaczyńskiego tysiące zarażonych! Przypadek? Nie sądzę!

 • six_a

  Oceniono 17 razy 11

  czy anżej już ogłosił koniec epidemii we włoszech i na jednym wdechu ostatni swój wyjazd na narty w tym sezonie? samym klęczeniem człowiek nie żyje.

 • lblblblb

  Oceniono 15 razy 7

  Na świecie pandemia koronawirusa a u nas epidemia chorób towarzyszących.

 • el.pistolero

  Oceniono 11 razy 5

  Cały czas się zastanawiam, co się stanie kiedy ludzie wyjdą z domów? Nieważne czy za miesiąc czy dwa, ale przecież wystarczy jeden nosiciel, by znowu się zaczęła jazda z zarażaniem na potęgę.

 • domektomek

  Oceniono 17 razy 5

  We Włoszech sytuacja wciąż jest bardzo ciężka, jednak liczba zmarłych minionej doby - 756 - to 133 osoby mniej niż wczoraj. Liczba nowych zakażeń stabilizuje się.

  Z oceną poczekajmy do poniedziałku. Wówczas dane będą pełniejsze.

 • jeak

  Oceniono 8 razy 4

  Ze strony głównej:
  "Włosi badają, czy zmarli byli zakażeni koronawirusem, choć podnosi to oficjalną liczbę ofiar epidemii. Polski sanepid twierdzi: Toczenie dywagacji, kto i dlaczego umarł, to pogoń za sensacją"
  No to mamy odpowiedź na niską liczbę zgonów. Jak pozostałe dane są też tak liczone, to strach się bać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX