Opolskie. Ognisko koronawirusa w domu opieki społecznej. 12 kobiet zakażonych. "Ośrodek odizolowano"

12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem dotyczy domu pomocy społecznej w Jakubowicach (województwo opolskie). To głównie personel DPS-u. Od pensjonariuszek pobrano wymazy do badania - trwa oczekiwanie na wynik testów. Ośrodek został całkowicie odizolowany i objęty kwarantanną.
Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Pierwsze zakażenie w domu pomocy społecznej w Jakubowicach (powiat kędzierzyńsko-kozielski) potwierdzono już kilka dni temu. Okazało się, że - jak opisuje "Nowa Trybuna Opolska" - zakażona była kobieta, która przywiozła do placówki swoją matkę. W niedzielę potwierdzono natomiast 12 przypadków zakażenia u personelu ośrodka. Zakażone osoby to osiem kobiet w średnim wieku i cztery starsze. 

Kolejne zachorowania w domu opieki społecznej. Kobiety odizolowano

"NTO" informuje, że dopiero w niedzielę pobrano wymazy od 40 pensjonariuszek ośrodka i teraz trwa oczekiwanie na wyniki testów. Na razie nie wykazują one objawów COVID-19. Wszczęto kroki mające ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. - Ośrodek jest odizolowany od świata - powiedział portalowi  nto.pl wójt Jerzy Treffon. Jak dodał, do ośrodka dostarczane są materiały ochronne i środki niezbędne do życia. Objęto kwarantanną osoby, które miały kontakt z zakażonymi.

To kolejna sytuacja, w której doszło do pojawienia się ogniska choroby w domu opieki. 52 spośród 66 osób przebywających w DPS-ie w Niedabylu (woj. mazowieckie) oraz ośmiu pracowników placówki jest zakażonych koronawirusem.

Mieszkańcy DPS-ów mogą być szczególnie narażeni w przypadku zakażenia koronawirusem ze względu na wiek i choroby współistniejące. Niektóre ośrodki wprowadzają zakazy odwiedzin oraz opuszczania domu jako środek ostrożności. 

Więcej o:
Komentarze (92)
Opolskie. Ognisko koronawirusa w domu opieki społecznej. 12 kobiet zakażonych. "Ośrodek odizolowano"
Zaloguj się
 • brutalnaprawda

  Oceniono 35 razy 31

  Szlag by to trafił, szkoda ludzi, szczególnie, że i tak pewnie nie mieli lekko przed pandemią (mam na myśli zarówno pensjonariuszy jak personel) ... jedno co mnie tylko zastanawia: czy gdziekolwiek w światowych mediach tak podkreślane są te "choroby współistniejące" ? Bo w przekazach polskich mediów aż uszy bolą od powtarzania tego określenia, staje sie ono współmierne jeśli nie "straszniejsze" niż "koronawirus" ! Ja rozumiem, że wiek i komplikacje zdrowotne często sprzyjają obniżeniu odporności (sam mam cukrzycę i nadciśnienie + 60tkę na karku) ale gdyby nie zagrożenie zakażeniem COVID19, to jakoś się do urny nie spieszę. Nie jest to taka polityka przeciwpanikowa, aby? Dla statystyk ?

 • antoszek22

  Oceniono 27 razy 23

  Mr Pinokio powinien osobiście dostarczyć im listę kandydatów na prezydenta a odebrać już po zagłosowaniu kaskader Gliński

 • miecztemidy

  Oceniono 29 razy 21

  Lekarze w Polsce już teraz powinni m o c n o wykrzyczeć. Jeżeli kaczyzm Polakom wyborami chce zafundować "korona-party" to Nasz wysiłek nic nie jest warty.
  Możecie zamawiać kolejne pogrzebowe urny - bo Polak przed szkodą i po, zawsze będzie durny.
  Kaczyzm do u r n y !

 • antypopisowiec

  Oceniono 25 razy 19

  W tym DPS-ie została zakażona jedna z pielęgniarek , która dodatkowo pracuje w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu przekształconym na zakaźny. Tylko części personelu, który miał styczność z zakażoną pieleęgniarką pobrano wymazy do testów. W pomieszczeniach , w których pracowała zakażona pielęgniarka nie przeprowadzono dezynfekcji. Tak wygląda walka z konoronawirusem w naszej służbie zdrowia.

 • jael53

  Oceniono 25 razy 15

  W takich miejscach nigdy do końca nie wiadomo, co się dzieje. Podobnie, jak w domach dziecka. Cóż, jest sposobność, żeby i temu się przyjrzeć.

 • lignan

  Oceniono 28 razy 14

  Większośc zakażeń to tego typu przypadki: DPSy, szpitale, etc. a Gliński bredzi o zaostrzaniu restrykcji ludziom siedzącym w domach. Paranoja.

 • demostenes001

  Oceniono 10 razy 10

  Od 2 tygodni apeluje o wsparcie dla DPS -ów, po zbójeckich cenach kupujemy co się da, sami wszystko organizujemy, np. szyjemy maseczki, brak warunków lokalowych na kwarantanne, a urzędy wojeódzkie nie widzą przeciwwskazań do przyjmowania nowych pensjonariuszy. Pracownicy 90% pracuje za najniższą pensję- musimy dorabiać w szpitalach, zarówno pielegnarki jak i opiekunowie. 160 osób przewlekle somatycznie chorych - NIE POPSUJA STATYSTYK, bo wszyscy mają choroby współistniejące.

 • expert325

  Oceniono 11 razy 9

  zdrowia życzyć; a ogólnie to trzeba chyba się teraz skupić na dwóch kierunkach: pierwsze, personel medyczny (może testy codziennie?); dwa; transport międzynarodowy (żeby nie przywozili aktualizacji wirusa)

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 11 razy 7

  Pana Ministra Zdrowia i Jego zastępców wolałabym widzieć przy robocie i organizacji logistycznego zarzadzania sprzętem medycznym i możliwością kupna środków odkażających dla wszystkich Rodaków.Nie musi Minister Zdrowia wystepowac kilka razy dziennie przed kamerami tv. Do roboty!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX