Małgorzata Kidawa-Błońska całkowicie zawiesza swoją kampanię. "Ludzie nie mogą przyjść na wybory"

- Wierzę, że wybory odbędą się w takim czasie, że wszyscy będą mogli brać w nich udział, a kandydaci - robić kampanię - powiedziała na konferencji prasowej przed Sejmem Małgorzata Kidawa-Błońska. Poinformowała, że "całkowicie zawiesza kampanię" i skupi się na obowiązkach posła. Zaapelowała też o przełożenie wyborów.
Zobacz wideo Fogiel o możliwości solidarnego wycofania kandydatów opozycji

Pomimo epidemii koronawirusa partia rządząca i prezydent Andrzej Duda wciąż nie zgadzają się z apelami o wprowadzenie stanu wyjątkowego i przełożenie wyborów, z którymi zwracają się m.in. inni kandydaci na prezydenta. Kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała w niedzielę na konferencji prasowej, że całkowicie zawiesza swoją kampanię. 

- Ludzie myślą o swoim życiu i zdrowiu, o tym jak zabezpieczą swoją sytuację materialną. Mówienie, że wybory mogą odbyć się 10 maja, jest niegodziwe. Ludzie nie mogą przyjść na wybory, żeby nie ryzykować życia i zdrowia. Apeluję po raz kolejny do rządu: te wybory muszą zostać odłożone - powiedziała. - Jeżeli rządzący tego nie zrobią, apeluję do Polek i Polaków: zostańcie w domu. Wasze życie i zdrowie są najważniejsze - dodała. Zaapelowała do innych kandydatów o wspólny apel ws. przesunięcia terminu wyborów. 

Zawieszam całkowicie swoją kampanię. Będę zajmowała się tym, co dotąd, czyli będę realizowała zadania stojące przed posłem RP

- powiedziała. Podkreśliła też, że nie oznacza to, iż wycofuje się z kandydowania.  - Wierzę, że wybory odbędą się w takim czasie, że wszyscy będą mogli brać w nich udział, a kandydaci - robić kampanię. W takich wyborach zmierzę się z konkurentami - stwierdziła. 

"Nie wolno narażać życia ludzkiego"

Wcześniej Małgorzata Kidawa-Błońska w liście otwartym namawiała do powszechnego bojkotu wyborów prezydenckich. "Bardzo proszę wszystkich obywateli: zostańcie w domu! Zadbajcie o siebie i najbliższych" - pisze jedna z czołowych kandydatek w tegorocznych wyborach prezydenckich.

"Nie wolno narażać życia ludzkiego - z tą zasadą powinien zgodzić się każdy. Szczególnie ktoś, kto chce ubiegać się o najwyższy urząd w państwie. Nie wyobrażam sobie, jak można prosić ludzi o zaufanie i jednocześnie namawiać ich, aby ryzykowali swoim życiem i zdrowiem" - pisała Kidawa-Błońska.

Więcej o:
Komentarze (553)
Małgorzata Kidawa-Błońska całkowicie zawiesza swoją kampanię. "Ludzie nie mogą przyjść na wybory"
Zaloguj się
 • Jan Nowak

  Oceniono 49 razy 27

  Ale co takie wycofanie i bojkot da? Jeśli wybory się odbędą, to frekwencja nie będzie miała wpływu navich ważność. Działanie bez sensu. Du.a ma już drugą kadencję w kieszeni.

 • niko8472

  Oceniono 84 razy 22

  Przepychanka o wybory jest tematem zastępczym. Już dawno powinni przyzwoici ludzie kandydatury wycofać zostawiając PiS samotnie z tematem.

 • kataryniarski

  Oceniono 42 razy 20

  ... jakiej kampanii?

  Kierunek słuszny.

  teraz czas na ruch samowładców - niech nie przekazują szkół na lokale wyborcze i powołują się na art. o epidemii.

  Niech PiS robi lokale w kościołach.

  Ale ostatecznie niech ludzie decydują - nogami, nie idąc na te ustawione z góry przez reżim PiSu wybory.

 • peterjk

  Oceniono 44 razy 16

  Czy wy wszyscy naprawdę nie rozumiecie, że nie będzie żadnych wyborów. Kaczyński was rozgrywa jak dzieci, wy bijecie pianę, a PIS ma coraz lepsze sondaże.

 • elbertson

  Oceniono 22 razy 10

  ALERT OBYWATELSKI !
  Wrzucajcie na wszystkie fora !
  Dlaczego 23% VAT na płyny do dezynfekcji !!

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 17 razy 9

  Ma rację. W tej chwili najważniejsze to szukać inspiratorów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX