Kidawa-Błońska namawia do bojkotu wyborów. "Ich organizowanie byłoby działaniem zbrodniczym"

Małgorzata Kidawa-Błońska w liście otwartym namawia do powszechnego bojkotu wyborów prezydenckich. "Bardzo proszę wszystkich obywateli: zostańcie w domu! Zadbajcie o siebie i najbliższych" - pisze jedna z czołowych kandydatek w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Małgorzata Kidawa-Błońska swój list otwarty opublikowała na Facebooku. "Jako naród, jako wspólnota, stanęliśmy przed niebezpieczeństwem, które nie ma precedensu w naszej najnowszej historii. Zagrożone jest życie, zdrowie oraz byt Polek i Polaków. Nie ma dziś w Polsce innego zadania niż walka z epidemią i jej skutkami" - pisze na wstępie kandydatka na urząd prezydenta. Dalej stwierdza, że organizowania wyborów w czasie epidemii koronawirusa byłoby "działaniem wręcz zbrodniczym".

Zobacz wideo Fogiel o możliwości solidarnego wycofania kandydatów opozycji

Małgorzata Kidawa-Błońska namawia do bojkotu wyborów

"Nie wolno narażać życia ludzkiego – z tą zasadą powinien zgodzić się każdy. Szczególnie ktoś, kto chce ubiegać się o najwyższy urząd w państwie. Nie wyobrażam sobie, jak można prosić ludzi o zaufanie i jednocześnie namawiać ich, aby ryzykowali swoim życiem i zdrowiem" - pisze Kidawa-Błońska.

Dalej stwierdza:

Dlatego wybory 10 maja 2020 roku nie mogą się odbyć! Jeśli jednak rządzący będą trwać w tym uporze, to muszą wiedzieć, że ponoszą pełną odpowiedzialność za straszliwe skutki dla życia i zdrowia obywateli. W takiej sytuacji apeluję do wszystkich wyborców, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja 2020 roku. Jeśli nie można inaczej, niech odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy będzie powszechny bojkot.

Na końcu Kidawa-Błońska apeluje do pozostałych kandydatów, by zrobili to samo. "Czas na jasną deklarację. Dziś wszyscy zdajemy test na odpowiedzialność i przyzwoitość. Jeśli zachowamy jedność, pokonamy wszelkie przeciwieństwa" - stwierdza.

Więcej o:
Komentarze (687)
Kidawa-Błońska namawia do bojkotu wyborów. "Ich organizowanie byłoby działaniem zbrodniczym"
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 127 razy 79

  Jarek Kaczynski na jednej trumnie dojechal do wladzy jak na bobsleju.

  Na naszych trumnach chce usadzic Dupe.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 84 razy 50

  Dla Nienawistnego Karła liczy się tylko jedno: władza. Nieważne, że po trupach.

 • magda_breslau

  Oceniono 76 razy 46

  Nie bedzie wyborow.

  Moze kuzwa nie zauwazyliscie, politykierzy wszelkiej masci, ale wlasnie mamy swiatowa pandemie. A Polska dopiero wchodzi w czas eksplozji.

 • nienoto

  Oceniono 39 razy 29

  Wszyscy kandydaci powinni się wycofać. Oczywiście jest niebezpieczeństwo że podrzucony prawdopodobnie specjalnie w tym celu przez PiS Jakubiak zostanie i wybory będą mogły się odbyć... Choć moim zdaniem nie ma szans na te wybory ze względu na pandemie. Najbliższe tygodnie będą ciężkie...

 • tapioka49

  Oceniono 48 razy 26

  Brawo Pani Kidawa !! ... Jeżeli chodzi o KC PiS pod wodzą Kaczyńskiego , Morawieckiego , Ziobry , Gowina , Dudy , Rydzyka..itd. to wszyscy oni i ich partia powinny być uznani przez wszelkie organizacje dobra publicznego , przez wszystkich ludzi przyzwoitych , za organizację przestępczą , zbrodniczą , działającą na szkodę społeczeństwa ..!!

 • e.duticalo

  Oceniono 36 razy 18

  Dziękuję za ten list!Szkodliwość Kaczyńskiego dla Polaków jest kosmiczna, a obecnie nawet na wagę śmierci tysięcy ludzi!! Jeżeli ten autokrata doprowadzi do wyborów w maju, to ja na te wybory nie pójdę! Jeżeli będę miała wybierać miedzy dżumą-wygrana Dudy, a cholerą- śmierć od zakażenia „koroną” w czasie mojego głosowania na opozycję , to WYBIERAM ZDROWIE!!!!!! Na znak protestu wszyscy opozycyjni kandydaci powinni wycofać się tych wyborów, a każdy, kto popiera opozycje nie głosować. Uczestnictwo w tej szopce pt. "Wybory w czasie epidemii" uważam za haniebne i śmiertelnie niebezpieczne!

 • ps11111ps

  Oceniono 29 razy 13

  Drodzy Wyborcy!
  Zapraszam do urn

  Pozdrawiam,
  Wasz Prezydent Anżej Du*a

 • spam_box

  Oceniono 30 razy 12

  Kulawy się nie przejmie. Wybory będą. To zemsta za zamordowanie małpkoluba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX