Koronawirus w Hiszpanii. Znów więcej zgonów w ciągu doby. Już ponad 6,5 tys. ofiar

W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii zmarło z powodu zakażenia koronawirusem 838 osób. To najwięcej jak do tej pory, jeśli chodzi o bilans dobowy. W sumie liczba zmarłych w tym kraju sięgnęła 6 528 osób.

Hiszpania to po Włoszech kraj z największą liczbą ofiar epidemii. Jak informuje hiszpańskie ministerstwo zdrowia, w kraju odnotowano dotychczas 78 797 przypadków zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby liczba osób zakażonych wzrosła o ponad 6 i pół tysiąca.

Koronawirus w Hiszpanii. Rząd wprowadza poważne restrykcje

Wczoraj hiszpański rząd wprowadził nowe restrykcje w związku z epidemią. Premier Pedro Sanchez w telewizyjnym wystąpieniu ogłosił, że większość obywateli będzie musiała przestać pracować. Na posterunku pozostaną ci pracownicy, którzy są niezbędni w sytuacji epidemii. Zgodnie z zapowiedziami premiera, pracownicy otrzymają pensje, ale w późniejszym terminie będą musieli nadrobić stracone godziny. Nowe obostrzenia będą obowiązywał od 30 marca do 9 kwietnia.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Od dwóch tygodni w Hiszpanii zamknięte są restauracje, bary, puby, a także te sklepy, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby. Nie działają również również szkoły i uniwersytety. Ulice hiszpańskich miast patroluje policja, funkcjonariusze zatrzymują autobusy i samochody, aby sprawdzić, czy pasażerowie mają powód, by wyjść z domu.

Więcej o:
Komentarze (12)
Koronawirus w Hiszpanii. Znów więcej zgonów w ciągu doby. Już ponad 6,5 tys. ofiar
Zaloguj się
 • barbara333-4

  Oceniono 2 razy 2

  za 3-4 tygodnie i u nas będzie po tysiąc, a i tak Jk będzie pchał ludzi do urn, ale jakich

 • next-mcgyver2

  Oceniono 1 raz 1

  Straszycie przypadkami śmierci, a informacji że przyrost zakażonych jest najniższy od początku epidemii tzn. 8% nie ma? Dziennikarzyny za dychę. Hiszpania osiągnie szybciej niż później szczyt zakażonych.

 • sarna291

  Oceniono 1 raz 1

  myślę, ze w tej zarazie zaraża i powietrze, powietrze morowe...jak mówiono kiedyś...nawet strach oddychać ...

 • gordejuela

  0

  Na samej Tenerytie jest juz ponad 1000 a wielki wycieczkowiec Aida w Santa Cruz zamieniono na szpital

 • loneman

  Oceniono 2 razy -2

  Ciekawe kto bedzie mial odwage powiedziec, ze teraz u nas jest podobnie ?

 • 2345olskup

  Oceniono 3 razy -3

  rzad hiszpani powinien poproscic lokalny rzad cataluni zeby skierowal na kwarantanne do szpitala psychiatrycznego jednoimiennego nijakiego lionela messiego ktory zdajsie nie bardzeo wie co sie dzieje wokol niego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX