Ponad połowa Polaków dobrze ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. Jest nowy sondaż

57 proc. Polaków pozytywnie ocenia działalność Andrzeja Dudy - wynika z sondażu przeprowadzonego dla portalu dorzeczy.pl. Badanie zrealizowano w dniach 25-26 marca.

Badanie przeprowadziła pracownia Estymator na zlecenie portalu dorzeczy.pl. W sondażu pytano o ocenę prezydentury Andrzeja Dudy. Wynika z niego, że 57 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta.

Sondaż. Polacy o działaniach Andrzeja Dudy

Jak pisze dorzeczy.pl, to o jeden punkt procentowy więcej niż w analogicznym badaniu sprzed dwóch tygodni. Przeciwnego zdania na temat prezydentury Andrzeja Dudy jest 39 proc. respondentów - tu także odnotowano wzrost o jeden punkt procentowy. Zdania na ten temat nie ma 4 proc. ( jak łatwo policzyć o dwa pkt. proc. mniej niż w poprzednim sondażu). 

Sondaż został przeprowadzony w dniach 25-26 marca, na ogólnopolskiej próbie 1032 osób.

Zobacz wideo Cała opozycja chce przesunięcia wyborów

Zgodnie z planem wybory prezydenckie powinny odbyć się 10 maja, ale sztaby kandydatów opozycyjnych cały czas przekonują, że powinny zostać odłożone w czasie z powodu ogłoszenia stanu epidemii koronawirusa. Termin uległby zmianie w sytuacji wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Politycy PiS przekonują jednak, że obecnie nie ma powodów, by przekładać wybory. Pojawiają się spekulacje, że kandydaci opozycyjni mogą się wycofać z wyścigu po fotel prezydencki. Borys Budka, szef Platformy Obywatelskiej, powiedział, że "wszystkie warianty wchodzą w grę".

Do kwestii daty wyborów odniósł się również sam Andrzej Duda. - Gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że cały czas będziemy musieli trzymać taką dyscyplinę i ograniczenia, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania - powiedział prezydent w sobotę na antenie TVP. Jak dodał, nikt nie wie jednak, "co będzie za półtora miesiąca".

Więcej o:
Komentarze (553)
Ponad połowa Polaków dobrze ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. Jest nowy sondaż
Zaloguj się
 • romeczekb

  Oceniono 113 razy 93

  Wyniki sondażu tylko potwierdzają. że ziemię zamieszkują w większości głupcy.

 • jacek.placek.pl

  Oceniono 87 razy 67

  Jeśli konserwatywnemu, chrześcijańskiemu portalowi wychodzi "tylko" 57%, to musi być naprawdę źle. :D

  To trochę tak, Jakby Trybuna Ludu dowiadywała się, ile osób kocha komunizm.

 • m44m

  Oceniono 77 razy 57

  Suwerena popierającego Dudę należałoby zagonić do czworaków i zmusić do odrabiania pańszczyzny. Za szybko dostali prawa obywatelskie.

 • sineguanon

  Oceniono 68 razy 56

  I ponad polowa uwaza ze Zenek to wielki artysta.

 • jan.zaprawa

  Oceniono 72 razy 52

  Żeby go dobrze ocenić trzeba być chyba chorym psychcznie. PiS manipuluje statystykami i informacjami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX