Koronawirus w Polsce. MZ: Mamy 79 nowych przypadków zakażenia. Zmarła kolejna osoba

Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielny poranek o 79 kolejnych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

W niedzielę po godzinie 9.00 ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 79 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. "Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego" - poinformował resort.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia informuje o kolejnej ofierze

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące - czytamy w komunikacie ministerstwa zdrowia na Twitterze.

W Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 1717 osób. Jest 19 ofiar śmiertelnych.

Zobacz wideo Szumowski: "Nie mogę zapewnić, że scenariusz włoski się nie powtórzy. To zależy od nas"
Więcej o:
Komentarze (297)
Koronawirus w Polsce. MZ: Mamy 79 nowych przypadków zakażenia. Zmarła kolejna osoba
Zaloguj się
 • Krystyna Kasinska

  Oceniono 82 razy 66

  Przestańcie pisać już o chorobach współistniejących . Zmarł bo zaraził się koronawirusem. Gdyby nie wirus - żyłby jeszcze . Kondolencje dla rodziny.

 • szabepio

  Oceniono 67 razy 53

  Gdyby wykonywać tyle testów co wykonuje sie na swiecie to chorych mamy ponad 60.000 co najmniej. Niestety idą wybory i chorych ma tylu nie być..., pan naczelnik sie nie zgadza.

 • marberlin

  Oceniono 48 razy 38

  Mało zakażeń, niewielka ilość zgonów w stosunku do reszty Europy, znaczy Polska jest bezpieczna. Bezpieczna znaczy można przeprowadzić wybory a żeby pokazać że jest bezpieczna należy przeprowadzać jak najmniej testów a u osób które chorowały od lat i zmarły nie robić testów to i statystyka będzie wyglądała gites.

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 51 razy 35

  Przestańcie pierdzielić wciąż o tych współistniejacych bo gdyby nie ten wirus to dalej by żyli a tak tylko próbujecie mu umiejących znaczenia

 • viaac

  Oceniono 42 razy 30

  Ciekawe, co by wyszło, gdyby przetestować wszystkich objętych kwarantanną (260 tys - testów wykonano niecałe 39 tys).

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 35 razy 27

  Pewnie przebadali tych, którzy kręcili się wokół wojewody pisowskiego z lekkimi objawami. Jak słusznie ktoś zauważył, w Polsce korona staje się chorobą elit- sami pisowcy z lekka gorączką, bo reszta ma prozaiczną niewydolność oddechową i choroby towarzyszące. To wszystko jest głupim żartem- po kilku tygodniach mamy mniej chorych w całym kraju niż w Niemczech wykonuje się testów w ciągu dnia?

 • niktwazny126

  Oceniono 33 razy 25

  Dlaczego nie wierzę sondażom? Bo największe ogniska w mazowieckim i łódzkim przez noc nie zanotowały żadnego nowego przypadku. Podadzą po południu,ale wtedy ominą przypadki z innego, np. warmińsko- mazurskiego. Manipulacja na potrzeby władzy i wyborów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX