Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk ma koronawirusa. "Objawy są stosunkowo łagodne"

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk poinformował, że zakaził się koronawirusem. "Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu, są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie" - pisze samorządowiec.

Jak wynika z informacji, którą Mieczysław Struk zamieścił na swoim Facebooku, w sobotę marszałek uzyskał wynik testu. "Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie" - pisze Struk. 

Koronawirus na Pomorzu. Mieczysław Struk zakażony

Jak podkreśla, nie bagatelizował objawów i ograniczył do minimum swoją aktywność publiczną. "Dziś, po otrzymaniu wyników, zostałem objęty obowiązkową izolacją domową i będę pełnił obowiązki Marszałka Województwa Pomorskiego na zasadach obowiązujących w Urzędzie Marszałkowskim w formie tak zwanej pracy zdalnej, przy wykorzystaniu środków komunikacji telefonicznej i internetowej" - informuje samorządowiec. 

Kwarantannę nałożono również na żonę marszałka. Jak czytamy, nie ma jeszcze wytycznych inspekcji sanitarnej dot. jego współpracowników z urzędu marszałkowskiego. Struk informuje też, że zaplanowana na poniedziałek sesja sejmiku nie odbędzie się. "Raz jeszcze mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas" - apeluje marszałek.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?
Więcej o: