Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk ma koronawirusa. "Objawy są stosunkowo łagodne"

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk poinformował, że zakaził się koronawirusem. "Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu, są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie" - pisze samorządowiec.

Jak wynika z informacji, którą Mieczysław Struk zamieścił na swoim Facebooku, w sobotę marszałek uzyskał wynik testu. "Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie" - pisze Struk. 

Koronawirus na Pomorzu. Mieczysław Struk zakażony

Jak podkreśla, nie bagatelizował objawów i ograniczył do minimum swoją aktywność publiczną. "Dziś, po otrzymaniu wyników, zostałem objęty obowiązkową izolacją domową i będę pełnił obowiązki Marszałka Województwa Pomorskiego na zasadach obowiązujących w Urzędzie Marszałkowskim w formie tak zwanej pracy zdalnej, przy wykorzystaniu środków komunikacji telefonicznej i internetowej" - informuje samorządowiec. 

Kwarantannę nałożono również na żonę marszałka. Jak czytamy, nie ma jeszcze wytycznych inspekcji sanitarnej dot. jego współpracowników z urzędu marszałkowskiego. Struk informuje też, że zaplanowana na poniedziałek sesja sejmiku nie odbędzie się. "Raz jeszcze mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas" - apeluje marszałek.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?
Więcej o:
Komentarze (47)
Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk ma koronawirusa. "Objawy są stosunkowo łagodne"
Zaloguj się
 • udet1124

  Oceniono 40 razy 36

  Rodziny osób z objawami lub pacjenci na OIOMie, nie mogą doczekać się testu. Polityk ma go zrobionego przy łagodnych objawach.

 • siwywaldi

  Oceniono 42 razy 30

  I przy łagodnych objawach zrobili mu test?
  Jak to pisał Orwell? Wszystkie świnie są równe, tylko niektóre równiejsze, czy jakoś tak podobnie. :-)

 • tom-pek

  Oceniono 33 razy 29

  to jakim cudem zrobili mu test jak objawy są łagodne? czytałem o takich co powrócili z Włoch z samego centrum zakażenia i nie zrobili im testów tylko dali kwarantannę

 • Ola Rozanska

  Oceniono 27 razy 27

  Jestem ciekawa jak by mnie potraktowano gdybym poszła i powiedziała, że mam katar???? Pan marszałek nie wspomniał, gdzie mógł się zarazić.

 • archimedesss

  Oceniono 26 razy 26

  Czy Każdemu Polakowi jak ma przeziębienie robią rest na coronovirus?
  Mój znajomy lat 67 trafił w zeszłym tygodniu do szpitala z gorączka i podejrzeniem zapalenia płuc. Nikt nie zrobił mu testów bo lekarz wykluczył covid-19, (sytuacja z Trójmiasta). Inny sort?
  Nie wierzę w te statystki

 • la_bola

  Oceniono 19 razy 19

  Dlaczego marszałek, z łagodnymi objawami, miał wykonane testy? Innym obywatelom wykonuje się je, gdy trafią pod respirator. A tak to mają siedzieć w domu i obserwować, czy ich stan się nie pogorszy.

 • expert325

  Oceniono 18 razy 16

  nadreprezentacja elit wśród zakażonych .... pardon, zdiagnozowanych (choć teoretycznie to prawie to samo, czyż nie?)

 • adam.kurowski

  Oceniono 17 razy 15

  Zwykły człowiek w takim przypadku nie mógłby liczyć na przeprowadzenie testu.

 • togo13

  Oceniono 9 razy 7

  Ignorancja się mści. Polska nie wzięła udziału we wspólnym europejskim przetargu na maski, testy, osprzęt . Byliśmy ostatnim krajem UE ,który nie podpisał listu intencyjnego w sprawie Joint Precurement Agreement ( a może już). Ręce opadają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX