Emocjonalne nagranie Jacka Sutryka. "Jestem wkurzony na rządzących i na opozycję, że jest dupowata"

Jacek Sutryk opublikował komentarz dotyczący ostatnich wydarzeń w Sejmie. Bardzo krytycznie odniósł się do uchwalonych zmian w Kodeksie wyborczym oraz planów przeprowadzenia wyborów 10 maja. - Mam ludziom wykręcać ręce i łamać kręgosłupy, bo wybory są najważniejsze? - mówi na nagraniu. Od prezydenta Wrocławia dostało się też opozycji.

W opublikowanym na Facebooku wideo prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przypomina mieszkańcom swojego miasta, by w czasie epidemii zostali w domu. - To jest moja pretensja do przepisów, które jakiś czas temu rząd wyprodukował. Trzeba było zostać przy tym, że idziemy tylko na zakupy albo do apteki. Za chwilę w interpretacjach zaczęło się pojawiać, że, jeśli dla kogoś ważną potrzebą życiową jest wyjść na rower, pobiegać, albo na spacer, to bardzo proszę. Ja się z tym nie zgadzam, sorry, trzeba w inny sposób te potrzeby zaspokoić - powiedział prezydent. 

Jacek Sutryk: Mam ludziom wykręcać ręce i łamać kręgosłupy?

W nagranym w sobotę filmie odniósł się też do nocnego posiedzenia Sejmu i zmian w Kodeksie wyborczym. - Dlaczego nagle, zamiast zająć się tarczą osłonową dla polskich przedsiębiorców, wprowadza się artykuł 177., który w istocie zmienia Kodeks wyborczy? Zawsze się to robi pod jakimś płaszczykiem, nie podoba mi się taki sposób stanowienia prawa - powiedział. Nie rozumiem, dlaczego łamie się regulamin Sejmu, łamie się konstytucję i dlaczego zachęca się nas do wychodzenia na zewnątrz, mówiąc, że jest zagrożenie, nie wolno wychodzić, ale jeśli chodzi o wybory to jest wszystko w porządku. Nie jest wszystko w porządku i nie będzie - podkreślił. Jak dodał, "w nocy wyszła prawdziwa intencja tej władzy, chodzi o to, żeby tę władzę utrzymać."

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Sutryk bardzo krytycznie mówił o planach przeprowadzania wyborów 10 maja. - Ja mam do 10 kwietnia skompletować ponad trzy tysiące członków komisji obwodowych, których mam powołać ponad 300. Już mi ponad 37 lokalizacji przyszłych punktów komisji obwodowych odmówiło. Mam ludziom wykręcać ręce i łamać kręgosłupy, bo wybory są najważniejsze? Ja tu staję przed wami, chrzanię o tym, jak ważne jest, żeby zostać w domu, a inny mówi: "nie, spoko, chodźcie do wyborów" - stwierdził. - Już jestem wkurzony na wszystkich i na rządzących, i na opozycję, że jest taka dupowata. Jestem wściekły, mam tego wszystkiego dość. Zróbmy z tym porządek, bo to jeden wielki obłęd - przyznał prezydent Wrocławia.

Więcej o:
Komentarze (307)
Emocjonalne nagranie Jacka Sutryka. "Jestem wkurzony na rządzących i na opozycję, że jest dupowata"
Zaloguj się
 • wmr2000

  Oceniono 118 razy 88

  Polacy są dupowaci. To źródło wszystkich problemów. Potomkowie chłopów pańszczyźnianych, którzy marzą tylko o jednym: nażreć się kiełbasy w opór

 • teresa lee

  Oceniono 89 razy 81

  Jestem "dziewczyna z PRLu", przezylam wszystkie zmiany polityczne, gospodarcze, dozylam "zlotego wieku" I nigdy nie myslalam, ze dozyje tak dziwnych czasow lamania konstytucji, gdzie bezprawie stalo sie prawem, gdzie spoleczenstwo jest traktowane, jak kupa smiecia. NIE O TAKA POLSKE WALCZYLISMY !!!!!. Panie Jacku - 100% racji !

 • jjj68

  Oceniono 68 razy 60

  Rada od Kaczyńskiego? "Zmieścisz się spokojnie".

 • Wojciech Joński

  Oceniono 58 razy 52

  Dwoma rękami podpisuję się pod tym co powiedział Prezydent Wrocławia. Szkoda , że inteligentni ludzie są tylko w samorządach. Reszta to dno i siedem metrów mułu !

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 57 razy 45

  Rząd jest emanacją suwerena. Widać i słychać to dokładnie w tvpinfo, gdzie dzwonią ludzie starzy z pretensją, że oni mają milion chorób i dlaczego nie mogą iść do parku z koleżanką. A pan doktor odpowiada, że miód wzmacnia odporność i do parku należy chodzić, ale bez koleżanki. I tak to się wszystko kręci. Siedzicie w domach to posłuchajcie przez moment tego łajna a może szybciej zrozumiecie, dlaczego najbardziej szanowanymi Polakami są pan Andrzej (60 proc) i pan Matołusz (59) a partia ma 43 proc poparcia.

 • Miru Web

  Oceniono 44 razy 38

  Kiedy w 2015 roku Kaczyński i Brudziński krzyczeli na tych co bronili polskiej konstytucji " komuniści i złodzieje" to następnego dnia na ulicach powinny się znaležć miliony obywateli, żeby obronić podstawowe wartości. Tak się nie stało. Ludzie zadowolili się finansowymi ochłapami i od tego momentu władza mogła już wszystko. I korzystają z tego , że Polacy są jak bezwolne barany. Przypomnijcie sobie ile osób demonstrowało.

 • petruss_77

  Oceniono 47 razy 33

  Wprowadzenie stanu wyjatkowego umozliwia firmom i instytucja dochodzenia odszkodowan a na to pieniedzy nie ma, tak wiec PiS nie chce przelozyc wyborow ze wzgledow finansowych po drugie nie chce utracic wplywow i wladzy to proste. Pamietajcie ze ten stan zawieszenia bedzie trwal do poki nie bedzie szczepionki, do tego czasu jestesmy w stanie wojny - mowie doslownie- ludzie po jakims czasie przyzwyczaja, pewne hamulce zostana poluzowane - bedzie tak jak np. okupownej Warszawie - ludzie musieli wyjsc aby zrobic zakupy, cos pozalatwiac narazajac sie na lapanki i smierc, w naszym przypadku bedzie to zlapanie wirusa i smierc na zapalenie pluc... niestety. Swiat ktory znamy wlasnie gwaltownie sie skonczyl...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX