Emocjonalne nagranie Jacka Sutryka. "Jestem wkurzony na rządzących i na opozycję, że jest dupowata"

Jacek Sutryk opublikował komentarz dotyczący ostatnich wydarzeń w Sejmie. Bardzo krytycznie odniósł się do uchwalonych zmian w Kodeksie wyborczym oraz planów przeprowadzenia wyborów 10 maja. - Mam ludziom wykręcać ręce i łamać kręgosłupy, bo wybory są najważniejsze? - mówi na nagraniu. Od prezydenta Wrocławia dostało się też opozycji.

W opublikowanym na Facebooku wideo prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przypomina mieszkańcom swojego miasta, by w czasie epidemii zostali w domu. - To jest moja pretensja do przepisów, które jakiś czas temu rząd wyprodukował. Trzeba było zostać przy tym, że idziemy tylko na zakupy albo do apteki. Za chwilę w interpretacjach zaczęło się pojawiać, że, jeśli dla kogoś ważną potrzebą życiową jest wyjść na rower, pobiegać, albo na spacer, to bardzo proszę. Ja się z tym nie zgadzam, sorry, trzeba w inny sposób te potrzeby zaspokoić - powiedział prezydent. 

Jacek Sutryk: Mam ludziom wykręcać ręce i łamać kręgosłupy?

W nagranym w sobotę filmie odniósł się też do nocnego posiedzenia Sejmu i zmian w Kodeksie wyborczym. - Dlaczego nagle, zamiast zająć się tarczą osłonową dla polskich przedsiębiorców, wprowadza się artykuł 177., który w istocie zmienia Kodeks wyborczy? Zawsze się to robi pod jakimś płaszczykiem, nie podoba mi się taki sposób stanowienia prawa - powiedział. Nie rozumiem, dlaczego łamie się regulamin Sejmu, łamie się konstytucję i dlaczego zachęca się nas do wychodzenia na zewnątrz, mówiąc, że jest zagrożenie, nie wolno wychodzić, ale jeśli chodzi o wybory to jest wszystko w porządku. Nie jest wszystko w porządku i nie będzie - podkreślił. Jak dodał, "w nocy wyszła prawdziwa intencja tej władzy, chodzi o to, żeby tę władzę utrzymać."

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Sutryk bardzo krytycznie mówił o planach przeprowadzania wyborów 10 maja. - Ja mam do 10 kwietnia skompletować ponad trzy tysiące członków komisji obwodowych, których mam powołać ponad 300. Już mi ponad 37 lokalizacji przyszłych punktów komisji obwodowych odmówiło. Mam ludziom wykręcać ręce i łamać kręgosłupy, bo wybory są najważniejsze? Ja tu staję przed wami, chrzanię o tym, jak ważne jest, żeby zostać w domu, a inny mówi: "nie, spoko, chodźcie do wyborów" - stwierdził. - Już jestem wkurzony na wszystkich i na rządzących, i na opozycję, że jest taka dupowata. Jestem wściekły, mam tego wszystkiego dość. Zróbmy z tym porządek, bo to jeden wielki obłęd - przyznał prezydent Wrocławia.

Więcej o: