"Są granice nadużyć i osobistego wstydu; obrzydliwe". Radny PiS odchodzi z partii po nocnym głosowaniu

Radny PiS Bartłomiej Dyba-Bojarski ogłosił, że po wydarzeniach, do których doszło w Sejmie w nocy z piątku na sobotę, odchodzi z partii. "Są jakieś granice nadużyć i zwyczajnego osobistego wstydu za szyld, który przez kilkanaście lat reprezentowałem" - napisał. Sposób procedowania przez PiS zmian w prawie nazwał "obrzydliwym".

Bartłomiej Dyba-Bojarski, radny z Łodzi, polityk Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, że odchodzi z partii. Jak uzasadnił na Facebooku, decyzja ma związek z wydarzeniami z nocy z 27 na 28 marca, gdy PiS w Sejmie dodało poprawki zmieniające Kodeks wyborczy.

Dzisiejsza nocna wrzutka do ustawy pomocowej, zmieniająca sposób przeprowadzenia głosowania w najbliższych wyborach przebrała miarę akceptowalnego dla mnie stopnia cynizmu i nieliczenia się przez PiS z niczym poza własnym partyjnym interesem

- napisał na Facebooku Dyba-Bojarski. Wyliczył, że to kolejny przypadek w tym roku, gdy nie zgadza się ze sposobem prowadzenia polityki przez PiS, wskazując m.in. na "pseudoreformę sądów".

Czytaj więcej: Prawniczka publikuje "Dekalog hańby" po nocnym głosowaniu w Sejmie. "PiS naruszył podstawowe zasady"

Gorzko skwitował też, że w Sejmie w "obrzydliwy sposób" wykorzystano nadzwyczajną sytuację, by uchwalić przepisy pod potrzeby partii.

Zobacz wideo Sienkiewicz o stanie wyjątkowym i zmianie terminu wyborów

"Są granice nadużyć i wstydu za szyld, który reprezentowałem". Radny o odejściu z PiS

Można rzecz jasna udawać nadal, że nie ma stanu wyjątkowego (...). (...). Są jakieś granice nadużyć i zwyczajnego osobistego wstydu za szyld, który przez kilkanaście lat reprezentowałem. Parcie do wyborów za wszelką cenę, także w sytuacji, gdy szczyt zachorowań w Polsce nie wybuchnie z takim impetem, jak winnych krajach jest nieprzyzwoite

- opisał łódzki radny, dodając, że nie można cały czas uzasadniać różnych zagrań Prawa i Sprawiedliwości tym, że inaczej władzę sprawowaliby przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej czy innej formacji.

Czytaj więcej: Chmaj o zmianach w Kodeksie wyborczym: Zrobiono z Sejmu kabaret. Kabaret wypuszcza kabaretowe przepisy

Na koniec stwierdził:

Niniejszym rezygnuję z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. Skoro można bez zachowania jakiegokolwiek trybu zmieniać kodeks wyborczy chwilę przed wyborami w głosowaniu online, to moja rezygnacja na FB również wystarczy.
Więcej o:
Komentarze (503)
PiS zmieniło Kodeks wyborczy. Bartłomiej Dyba-Bojarski, radny PiS, rezygnuje. "Są granice nadużyć i osobistego wstydu"
Zaloguj się
 • amadeusz444

  Oceniono 160 razy 146

  Myślałem że w tej partii nie ma nikogo przyzwoitego. na szczęście się myliłem....

 • la_bola

  Oceniono 137 razy 127

  Oj, nie plujcie na faceta. Przynajmniej się opamiętał. Lepiej późno niż wcale.

 • niko8472

  Oceniono 112 razy 106

  Smrodu z siebie nie zmyje ale przynajmniej wszedł pod prysznic. Za to szacunek.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 85 razy 79

  Przez pięć lat akceptował pan te wybryki? Długo to panu zajęło, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale.

 • rosole_oko

  Oceniono 69 razy 63

  Szacunek. W szeregach tej partii jest wciąż wielu wartościowych ludzi, z rożnych przyczyn tam tkwią, nie warto roztrząsać teraz dlaczego - lepiej życzliwie zachęcać ich do odwrotu, dać im szanse wyjść z tego z twarzą, a nie piętnować i betonować podziały.

 • cmochall

  Oceniono 63 razy 57

  Nie sadzilem a jednak w pisie tez sa ludzie uczciwi. z wyrazami szacunku wyborca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX