Dane z MZ mówią o wzroście zachorowań. Prezydent Andrzej Duda w TVP: Procentowo to się zmniejsza

- Procentowo to się zmniejsza. Procent chorujących jest prawie z dnia na dzień coraz mniej - powiedział w TVP o sytuacji w Polsce prezydent Andrzej Duda. Problem w tym, że niestety - liczba zachorowań rośnie, mimo minimalnego przestoju.

Prezydent Andrzej Duda w "Gościu Wiadomości" mówił sporo o tym, że sytuacja w Polsce w związku z koronawirusem jest poważna, ale w porównaniu z Hiszpanią, Włochami czy Niemcami, to "poziom zachorowań w Polsce jest po prostu niewielki". Dziękował przy okazji Polakom za to, że przyczyniają się do tego stanu swoim zdyscyplinowaniem, ale też wszystkim służbom, zwłaszcza medycznym. - Ja wierzę, że dzięki temu, wkrótce, zobaczymy już, że ten pik był, i że tych zachorowań jest w Polsce coraz mniej - powiedział.

Czytaj też: Duda zapytany, czy 10 maja powinny się odbyć wybory. "Nikt nie wie, co będzie za półtora miesiąca"

Zobacz wideo Gowin dla Gazeta.pl: Nie ma porównania z poprzednimi kryzysami. To głęboki kataklizm gospodarczy

Prezydent o liczbie zachorowań: Procentowo to się zmniejsza. Procent chorujących jest prawie z dnia na dzień coraz mniej

Później jednak prezydent powiedział coś, co szybko wytknęli mu komentatorzy. Stwierdził bowiem:

Ja mam nadzieję, że to wolne tempo wzrostu liczby zachorowań się utrzyma, i że będzie spadało, i że tych zachorowań będzie coraz mniej, bo procentowo to się zmniejsza. To jest ważny element, że tych procent chorujących jest prawie z dnia na dzień coraz mniej.

Następnie Duda dodał jeszcze, że w związku ze "spadającą" liczbą zachorowań można ocenić, że w Polsce jest "bardzo dobrze", ponieważ jest daleko od przewidywań, że rozwijająca się epidemia koronawirusa to przyrost zachorowań nawet rzędu 40 procent.

Prezydent o procentowym spadku. Co wynika z danych ministerstwa?

Tyle tylko, że liczba odnotowanych przypadków koronawirusa rośnie. Prezydenta można byłoby wytłumaczyć tym, że w trakcie jego wywiadu w TVP Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane o liczbie zakażeń (tylko w sobotę przybyło 249 nowych przypadków), ale gdy spojrzy się na grafiki przedstawiające skalę rozprzestrzeniania się koronawirusa, to jest to teza trudna do obronienia.

Rzeczywiście 24 marca nowych przypadków było 152, a dzień później - 151, z kolei 26 marca już 170, a 27 - 168, ale trudno tu mówić o znaczącym spadku. Z kolei sobota przyniosła już wcześniej wspomniane złe wieści - 249 nowych zakażeń.

Z tych słów prezydenta zakpił na Twitterze dziennikarz RMF FM Tomasz Skory, który też zebrał te dane i dopisał:

Podobno gdzieś w tych danych "jest właściwie, prawie że z dnia na dzień coraz mniej". Rozbiłem na osobne słupki i szukam...
Więcej o:
Komentarze (720)
Dane z MZ mówią o wzroście zachorowań. Prezydent Andrzej Duda w TVP: Procentowo to się zmniejsza
Zaloguj się
 • gryflon

  Oceniono 197 razy 191

  W zasadzie nie da się tego skomentować bez obrażania funkcji prezydenta. Nie wiem czym go Mucha z Dworczykiem naszprycowali ale bredzisław z niego kompletny.

 • zocha688

  Oceniono 163 razy 157

  Adrian to psychopata, dla życia w luksusie na nasz koszt, zrobi i piwie wszystko. To zimny, cyniczny, psychol

 • egalite11

  Oceniono 146 razy 140

  PiS to obrzydliwa szajka kłamców , oszustów i jeszcze nie skazanych a podejrzanych o najcięższe przestępstwa - działanie w grupie przestępczej na szkodę Polski. Ilu zachorowań jest ukrytych i ile zgonów zakwalifikowanych jako niewydolność krążeniowa.

 • marta31a

  Oceniono 120 razy 120

  Czytam i nie wierzę. Rozumiem interes polityczny, rozumiem propagandę, ale pogardy dla własnego kraju i obywateli nie zrozumiem nigdy. Chyba, że to zemsta na Polakach za brata małego.

 • a488151

  Oceniono 115 razy 115

  Żadna śmierć Polaka nie zrobi na Kaczyńskim takiego wrażenia jak śmierć własnego brata. Jesteśmy dla niego "kosztem", który jest w stanie ponieść w imię utrzymania władzy...

 • zraluk7

  Oceniono 114 razy 108

  Lżą jak psy, fałszują nawet statystyki zgonów, Moralne dno.

 • ossmolony

  Oceniono 102 razy 100

  Ręce opadają !!! Prezydent 38 milionowego państwa w obliczu coraz szybciej rozwijającej się zarazy zagrażającej wszystkim obywatelom utrafią zdrowia i życia okazuje się IDIOTĄ !

 • nutka7.17

  Oceniono 84 razy 84

  "Dane z MZ mówią o wzroście zachorowań. Prezydent Andrzej Duda w TVP: Procentowo to się zmniejsza'
  Powiedzieć idiota, to nic nie powiedzieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX