"Wolę pięć osób w kościele, niż 50 trumien za 3 tygodnie". Zakonnik prosi ludzi, by zostali w domach

"Wolę mieć 5 osób jutro w kościele na maszy świętej, niż 50 trumien za 3 tygodnie. Wolę mieć pusty kościół dziś, niż zdziesiątkowaną parafię za miesiąc" - zaapelował zakonnik Piotr Kieniewicz, zachęcając wiernych do pozostania w domach. Do swojego wpisu dołączył film, na którym widać wnętrze pustego kościoła.

Piotr Kieniewicz, zakonnik i rzecznik prasowy Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie, zamieścił na Twitterze wpis, w którym odniósł się do obostrzeń wynikających ze wprowadzonego w Polsce stanu epidemii. Zgodnie z nimi w polskich kościołach w czasie mszy, a także innych obrzędach liturgicznych (w tym pogrzebach i ślubach) może przebywać jedynie pięć osób. 

Zakonnik do wiernych: Wolę mieć 5 osób w kościele, niż 50 trumien za 3 tygodnie

"Wolę mieć 5 osób jutro w kościele na Mszy św. niż 50 trumien za 3 tygodnie. Wolę mieć pusty kościół dziś, niż zdziesiątkowaną parafię za miesiąc. Choć Bóg mi świadkiem, jak bardzo chciałbym, by kościół był pełny..." - napisał duchowny, dołączając nagranie z zupełnie pustego wnętrza kościoła.

W kolejnych wpisach dodał:

Ja idę się modlić. O 20:30 różaniec. Tak, mam przywilej, że przed Najświętszym Sakramentem. Ale stąd i obowiązek, by przed nim prosić za tych, których Pan mi powierzył. Jesteście w mojej modlitwie. Pamiętajcie i Wy o mnie i moich braciach
 Dlaczego mam wrażenie, że traktuje się nas, księży, co prosimy żeby zostać w domu, jakbyśmy ludziom na złość robili? Przecież my za Wami tęsknimy! Wolelibyśmy się urobić przy pełnym kościele. Ale zależy nam na Was. Więc zostańcie w domu
Zobacz wideo Ile osób zakażonych koronawirusem może być obecnie w Polsce?
Więcej o: