Kolejnych 157 przypadków koronawirusa w Polsce, zmarła 18. ofiara. To 67-letni pacjent z Warszawy

Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 157 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Tym samym tylko w sobotę liczba zakażeń wzrosła o 249. Resort przekazał też informację, że w szpitalu w Warszawie zmarła 18. ofiara koronawirusa. To 67-letni pacjent, który miał choroby współistniejące.

W sobotę po godzinie 20 ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 157 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. "Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego" - poinformował resort.

Ministerstwo zdrowia: Zmarła 18. osoba zakażona koronawirusem. Ponad 1600 przypadków

Ministerstwo poinformowało też o śmierci kolejnej, 18. już osoby zakażonej.

"W szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące" - podał resort. 

Łącznie w sobotę resort zdrowia poinformował o 249 nowych przypadkach zakażenia. To najwyższa dotychczas liczba. W Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 1638 osób. Jest 18 ofiar śmiertelnych.

Zobacz wideo Ile osób zakażonych koronawirusem może być obecnie w Polsce?
Więcej o:
Komentarze (181)
Kolejnych 157 przypadków koronawirusa w Polsce, zmarła 18. ofiara. To 67-letni pacjent z Warszawy
Zaloguj się
 • la_bola

  Oceniono 31 razy 31

  Najbardziej ujmuje mnie to dopisywanie przy każdym, że był w stanie ciężkim. No raczej trudno, żeby umarł w kwitnącym

 • tigr

  Oceniono 33 razy 25

  Duda znów kręci w tvpis, że nocne zmiany w kodeksie wyborczym to działania profrekwencyjne i każda zmiana zwiększająca frekwencję jest dobra... to może w ogóle przeprowadzić głosowanie przez internet?

  Trzymają się pisowcy koryta za wszelką cenę, po trupach własnych obywateli ale trzeba być prymitywem i mentalnym dnem, żeby ich popierać.

 • kandrzej1

  Oceniono 25 razy 23

  Na pewno pójdę na wybory aby zagłosować na kogokolwiek byle nie na obecnego. Mam nawet plan: wezmę maseczkę, rękawiczki, okulary, swój długopis. Zrobię sobie gustowne ubranko z dużego worka na śmieci, które włożę wchodząc do środka a zdejmę wychodząc i zostawię je z rękawiczkami pod drzwiami aby sobie posprzątali. Za oszustwo przy liczeniu zakażonych i tych, którzy zmarli, za postawienie polityki ponad społeczeństwo, za ryzykowanie naszym zdrowiem aby zostać przy korycie, za poza konstytucyjne i niezgodne z prawem rozporządzenia ograniczające nasze prawa. Wszystko po to aby zostać przy władzy i po to aby nie płacić ludziom za zamykanie drobnych firm. Gdyby ogłosili stan musieliby to zrobić. Powinniśmy wszyscy pójść i pokazać, że ludzi się nie da oszukać.

 • fduczyc

  Oceniono 17 razy 17

  W szpitalu resortowym w Warszawie zmarły 3 osoby z ciężkim zapaleniem płuc z potwierdzonym COVID_19 dodatni. We wszystkich przypadkach jako przyczynę zgonu pozycja ICD_10 w karcie choroby wpisano zatrzymanie krążenia lub zatrzymanie oddechu! Odgórne wytyczne Ministerstwa Zdrowia.To są te "malejące statystyki" na które się PAD powołuje. WSTYD Panie Prezydencie !
  A informacje o wykrytych zachorowaniach są też przesuwane np. wieczorne raporty zarażeń na poranne aby za dużo nie było np z piątku na sobotę rano itd. I tyle w temacie malejąch czy też stałych przyrostów. A tak mimochodem, ile biorą te 2 amerykańskie firmy PR za opracowanie strategii "cykania" i sterowania informacją?

 • rozterka47

  Oceniono 23 razy 17

  Wszyscy do trumn , to jest chciałam powiedzieć : do urn !

  Armagedon dopiero się zaczyna , tysiące ludzi , ktorych ściagnięto do kraju w marcu swobodnie przmieszczało się komunikacją publiczną bez żadnej ochrony , od części nie wzięto nawet adresu gdzie będą odbywać kwarantanne , ludzie którzy dzwonią do Sanepidu i szpitali z objawami koronawirusa nie bada się , każąc siedzieć w domach do ustąpienia objawów, tak więc ci ludzie nie wpisują się w oficjalną statystykę zarażonych
  nadto ustąpienie objawów nie oznacza jeszcze braku wirusa , więc po poprawie samopoczucia mogą chodzić i zarażać

 • juma07

  Oceniono 23 razy 17

  nie wierzę... w te komunikaty, szczególnie w liczbę zmarłych.... uważam, że to manipulacja danymi , za którą odpowiedzialny jest Szumowski i Morawiecki.....

 • arreis65

  Oceniono 23 razy 17

  wielu z was umrze po wyborach 10 maja ale to poświęcenie jest w stanie zaakceptować ,
  w końcu kurdupel kaczyński doszedł do władzy po 96 trupach więc ma wprawę !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX