Kolejnych 157 przypadków koronawirusa w Polsce, zmarła 18. ofiara. To 67-letni pacjent z Warszawy

Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 157 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Tym samym tylko w sobotę liczba zakażeń wzrosła o 249. Resort przekazał też informację, że w szpitalu w Warszawie zmarła 18. ofiara koronawirusa. To 67-letni pacjent, który miał choroby współistniejące.

W sobotę po godzinie 20 ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 157 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. "Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego" - poinformował resort.

Ministerstwo zdrowia: Zmarła 18. osoba zakażona koronawirusem. Ponad 1600 przypadków

Ministerstwo poinformowało też o śmierci kolejnej, 18. już osoby zakażonej.

"W szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące" - podał resort. 

Łącznie w sobotę resort zdrowia poinformował o 249 nowych przypadkach zakażenia. To najwyższa dotychczas liczba. W Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 1638 osób. Jest 18 ofiar śmiertelnych.

Zobacz wideo Ile osób zakażonych koronawirusem może być obecnie w Polsce?
Więcej o: