Duda zapytany, czy 10 maja powinny się odbyć wybory. "Nikt nie wie, co będzie za półtora miesiąca"

- Gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że cały czas będziemy musieli trzymać taką dyscyplinę i ograniczenia, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania - powiedział prezydent Andrzej Duda w TVP. Jak dodał, nikt nie wie jednak, "co będzie za półtora miesiąca".

W sobotnim programie "Gość Wiadomości" w TVP przeprowadzono rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą. Wśród pytań prowadzącego Michała Adamczyka padło też to dotyczące wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja. Jak dotąd władza nie zdecydowała się na to, by termin zmienić, a w nocy z piątku na sobotę PiS w Sejmie przeforsowało poprawkę zmieniającą Kodeks wyborczy. Dzięki zmianom korespondencyjnie zagłosują osoby przebywające w kwarantannie oraz te mające 60 i więcej lat.

Co z wyborami prezydenckimi? Duda: Gdyby epidemia szalała, to termin wyborów może okazać się nie do utrzymania

Andrzej Duda powiedział na antenie TVP, że wybory to ważne wydarzenie, ale zaznaczył jednocześnie, iż zdaje sobie sprawę z obecnej sytuacji.

Nikt nie wie z nas, co się będzie działo tak naprawdę 10 maja tego roku, czyli za półtora miesiąca. (...). Ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że cały czas będziemy musieli trzymać taką dyscyplinę i ograniczenia, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania

- mówił prezydent.

Zapewniał później, że na pewno, jeśli nie będzie warunków do przeprowadzenia wyborów w normalny sposób, to do nich nie dojdzie. - Trzeba do tego podejść spokojnie. Tak jak powiedziałem, nikt nie wie, co będzie za półtora miesiąca - powiedział.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Prezydent komentuje zmiany w Kodeksie wyborczym. "Działania o charakterze profrekwencyjnym"

Andrzej Duda skomentował też poprawki PiS wprowadzające głosowanie korespondencyjne. Ocenił, że tego typu zmiany przyczyniają się do realizacji zasady powszechności wyborów, zwłaszcza w takiej sytuacji, w jakiej obecnie jesteśmy.

Taki szerszy katalog możliwości głosowania poprawia frekwencję, daje możliwość głosowania osobom, które w innych warunkach nie mogłyby oddać głosu. Ja uważam, że wszelkie działania, które prowadzą do zwiększenia frekwencji, to są działania dobre, to działania o charakterze profrekwencyjnym

- mówił.

Więcej o:
Komentarze (302)
Wybory prezydenckie 2020 i koronawirus. Duda o wyborach: Nikt nie wie, co będzie za półtora miesiąca
Zaloguj się
 • marikfox

  Oceniono 83 razy 63

  Przeciez on nie wie co mu kaza zrobic jutro a co dopiero za poltora miesiaca.

 • zocha688

  Oceniono 66 razy 46

  Czuje głęboką pogarde do tego człowieka, nie moge patrzec na te glebę

 • imonate

  Oceniono 36 razy 28

  Proponuję Dudzie w ramach kampanii wyborczej pojechać do domu opieki społecznej w Niedobylu i osobiści obwieścić nowinę, że będą mogli na niego głosować korespondencyjnie.

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 26

  Przejadą się świntuchy z PiS na tych wyborach jak Zabłocki na mydle. I dobrze wam tak.

 • aala43

  Oceniono 31 razy 25

  pan Duda po prostu tradycyjnie okazuje się człowiekiem bez własnego zdania i kręgosłupa....
  żałosny mięczak bez honoru!!!!

 • aga99999999991

  Oceniono 35 razy 23

  Nikt nie wie... co za im...l, wystarczy popatrzeć na Włochy i zajać się krajem , a nie wyborami!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX