Ponad tysiąc ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Lotnisko w Birmingham zamienione w kostnicę

W Londynie powstaje polowy szpital na 4 tys. pacjentów, a w Birmingham na lotnisku powstaje kostnica - Wielka Brytania zmaga się z pandemią koronawirusa. Na Wyspach dotychczas z powodu SARS-CoV-2 zmarło ponad tysiąc osób.

Według najnowszych danych w Wielkiej Brytanii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła tysiąc - dotychczas zmarło 1019 osób. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano 260 zgonów chorych na COVID-19.

Według najnowszych danych ministerstwa zdrowia na Wyspach przeprowadzono ponad 120 700 testów. 17 089 dało wynik pozytywny. Większość nowych przypadków - 246 - zanotowano w Anglii. Londyn jest epicentrum zakażeń.

Zobacz wideo „Nie ma porównania z poprzednimi kryzysami. To głęboki kataklizm gospodarczy”

Wielka Brytania walczy z koronawirusem. W Birmingham lotnisko zamienione na kostnicę

W hali wystawowej Excel w Londynie powstaje polowy szpital. Ma być otwarty w przyszłym tygodniu i - w przypadku, gdyby ziścił się najgorszy scenariusz - może pomieścić cztery tysiące łóżek. Inne kroki podjęto w Birmingham, jednym z największym miast Anglii. Zdecydowano, że tamtejsze lotnisko zostanie przekształcone w tymczasową kostnicę - donosi "The Guardian". Powstanie ona w jednym z hangarów i ma - w najgorszym scenariuszu - pomieścić nawet 12 tys. ciał. Początkowy wariant zakłada, że w kostnicy zostanie złożonych 1500 ciał. Prace na miejscu już się zaczęły.

Więcej o: