Koronawirus. Najgorsza doba w Hiszpanii. Zmarło ponad 800 osób, łącznie ponad 5,5 tys. ofiar

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarły 832 osoby - informuje hiszpańskie ministerstwo zdrowia. Liczba ofiar COVID-19 w kraju wzrosła tym samym do 5690.

W Hiszpanii przybywa również chorych. Potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w królestwie jest już 72 248 osób. Na terenie całego kraju hospitalizowanych jest 40 630 osób, z czego 4575 przebywa na oddziałach intensywnej terapii. 12 285 zakażonych udało się wyleczyć.

Koronawirus. Hiszpania wśród krajów z największą liczbą zakażeń i zgonów

Hiszpania w krótkim czasie znalazła się w czołówce krajów z największą liczbą zakażeń nowym koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie zajmuje pod tym względem czwarte miejsce na świecie po USA, Włoszech i Chinach. Ze względu na liczbę zgonów Hiszpania zajmuje już jednak drugie miejsce, tuż za Włochami, w których w rezultacie zakażenia zmarło już ponad dziewięć tysięcy obywateli (więcej najnowszych informacji w naszej relacji>>).

Zobacz wideo Ile osób zakażonych koronawirusem może być obecnie w Polsce?

Jak podał Uniwersytet Johna Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii, na całym świecie wirusem SARS-CoV-2 zakażonych jest ponad 600 tysięcy osób. Ich liczba podwoiła się w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu koronawirusa we wszystkich ogarniętych pandemią państwach życie straciło dotychczas ponad 27 tysięcy osób (więcej na ten temat: Koronawirus. Już ponad 600 tys. zakażonych na całym świecie. Zmarło ponad 27 tys. osób).

Więcej o:
Komentarze (81)
Koronawirus. Najgorsza doba w Hiszpanii. Zmarło ponad 800 osób, łącznie ponad 5,5 tys. ofiar
Zaloguj się
 • amorvertical

  Oceniono 16 razy 8

  Serio? Dupa i Kaczor sypnęli kasą dla hejterów i trolli bo nagle się tylu tu wylęgło wielbicieli pis dziel ców?

 • lysyzwyboru

  Oceniono 24 razy 4

  Niech Hiszpanie w kolejnych wyborach podziękują swojemu lewackiemu rządowi, który pomimo kilkuset potwierdzonych wypadków na początku marca, zezwolił 8 marca na masowe manifestacje w Madrycie pod hasłem walki z heteroseksualnych patriarchatem, to była prawdziwa bomba biologiczna i powinno być osądzone jako morderstwo.

 • aaz1

  Oceniono 5 razy 3

  PISSSSSSSSSSSStrollllleeeeeeeeeee
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ręce myć-marsz

 • e.duticalo

  Oceniono 15 razy 3

  Sercem jestem z Hiszpanią! PiS fałszuje w Polsce dane epidemiologiczne!!!!!!!!!!!!!

 • sabaton128

  Oceniono 10 razy 2

  Czemu tak malo sie mowi o manifestacjach idiotek w Madrycie 8 marca? To jedna z przyczyn, dlatego teraz jest tam tak tragicznie.

 • tkslazek

  Oceniono 11 razy 1

  Ósmego marca w ramach obchodów Dnia Kobiet socjalistyczny rząd Hiszpanii spędził feministki, pedalców, genderowców oraz zielonych ekooszołomów na wielotysięczne manifestacje pod hasłem "Heteropatriarchat jest groźniejszy od koronawirusa", tworząc wręcz wymarzoną okazję do rozprzestrzeniania epidemii
  Od heteropatriarchatu od tego czasu nikt nawet nie kichnął. Z powodu koronawirusa zmarło w Hiszpanii już 5,5 tysiąca ludzi - dwa polskie miasteczka.
  Resume: po socjalistach, feministkach, pedalcach, genderowcach czy gretynach nie należy się spodziewać nic dobrego. To wrogowie rozumu i przedstawiciele antykultury,

 • mariuszdd

  Oceniono 4 razy 0

  Uprzednio zebrali sie na marszu w centrum Madrytu i żądali sexu ?
  Ale mniejsza o to, zebrało się w Madrycie 100 tysięcy ludzi i teraz mają inny problem

 • dlaczegozbynie

  Oceniono 14 razy 0

  uwaga. blokada wiadomosci o zgonach w polsce. w czasie gdy we wloszech codziennie dziennie umiera 1000 a w hiszpani 800osob - w polsce nikt nie umiera od 4 dni. przypadek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX