Koronawirus we Włoszech. 102-latka całkowicie wyleczona po ponad 20 dniach w szpitalu

Wśród wielu smutnych doniesień z Włoch znajdują się i te o pozytywnym wydźwięku. Jak podaje stacja CNN, 102-letniej mieszkance Genui udało się pokonać koronawirusa. Dzień po niej szpitalny oddział opuścił również 101-latek z Rimini.

Lekarka Vera Sicbaldi ze szpitala San Martino poinformowała, że 102-letnia mieszana Genui, Italica Grondona wyzdrowiała po ponad 20 dniach spędzonych w szpitalu. - Nazwaliśmy ją "nieśmiertelną góralką" - zdradza w rozmowie z CNN. - Przypadek Italici to nadzieja dla wszystkich seniorów, których dotyka ta pandemia - dodaje lekarka.

Italica to pierwsza osoba we Włoszech, która ukończyła 100 lat i pokonała wirusa. Opuściła ona szpital 26 marca. Dzień po niej ze szpitala wypisano również 101-letniego mężczyznę z Rimini (więcej na ten temat).

102-letnia Włoszka pokonała koronawirusa. "Zrobiliśmy niewiele, wyzdrowiała samodzielnie"

Jak podaje stacja CNN, Italica Grondona została przyjęta do szpitala na początku marca z powodu łagodnej niewydolności serca. Ponieważ miała również objawy, które przypominały zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, została również przebadana na obecność patogenu. Test dał wynik pozytywny.

- Zrobiliśmy niewiele, wyzdrowiała samodzielnie - przyznaje w rozmowie z CNN Vera Sicbaldi. Z uwagi na to lekarze postanowili pobrać od kobiety próbki, by lepiej przyjrzeć się jej przypadkowi. Jak dodała Vera Sicbaldi, Italica to jedna z grupy nielicznych pacjentów, którzy przeszli zarówno zakażenie koronawirusem, jak i grypą hiszpanką (pandemia grypy groźnego szczepu H1N1, która panowała w latach 1918-1920).

Zobacz wideo Szumowski: "Nie mogę zapewnić, że scenariusz włoski się nie powtórzy. To zależy od nas"

Koronawirus we Włoszech. W piątek najwięcej ofiar śmiertelnych w ciągu jednego dnia od początku pandemii

We Włoszech odnotowano wczoraj kolejny smutny rekord. Liczba zmarłych w ciągu jednego dnia to niemal tysiąc osób. Łączna liczba ofiar przekroczyła już dziewięć tysięcy. Dotychczas na świecie zmarło 27 862 osób. Oznacza to, że co trzeci zmarły w wyniku pandemii to Włoch (więcej na ten temat: Koronawirus. Już ponad 600 tys. zakażonych na całym świecie. Zmarło ponad 27 tys. osób).

Więcej o:
Komentarze (56)
Koronawirus we Włoszech. 102-latka całkowicie wyleczona po ponad 20 dniach w szpitalu
Zaloguj się
 • iarna

  Oceniono 9 razy 7

  Świetni goście:)
  Pozdrawiam:)
  Wszystkich pozdrawiam. I nie dajcie się wkręcić w lewiznę 10 maja.

 • m.godwin

  Oceniono 6 razy 6

  Kiedy człowiek naprawdę chce żyć, medycyna jest bezsilna.

 • gonzo44

  Oceniono 8 razy 6

  No, ale z tej hiszpanki, to pewnie mało pamięta - miała wtedy roczek lub dwa. Poza tym, prawdopodobnie, raczej słabo tą hiszpankę odchorowała - hiszpanka miała tzw. odwrócony profil umieralności, tzn. kosiła ludzi zdrowych, z dobrą odpornością, nie dotykała dzieci i starszych.

 • kmwsm

  Oceniono 5 razy 5

  Zeby nie bylo tak slodko, wczoraj w Toronto zmarl mezczyzna lat 48, na nic nie chorowal. 11 dni temu jeszcze pracowal.

 • freejazzy

  Oceniono 4 razy 4

  Geny! Góralka z Włoch versus rodzina z płn-wsch stanów USA, o której głośno było w mediach dwa tygodnie temu, gdy po rodzinnym obiedzie 2/3 uczestników zachorowało na COVID-19 a 1/3 niezależnie od wieku niestety zmarło. Być może analiza genotypu zakażonych jest kluczem do rozwiązania problemu pandemii.

 • mariuszdd

  Oceniono 4 razy 2

  Młoda dynamiczna z wielkiego miasta

 • czarnyminio

  Oceniono 6 razy 2

  Podobno nie jest człowiekiem , to reptilianin tak jak Kaczyński. Biada nam , biada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX