Koronawirus. Już ponad 600 tys. zakażonych na całym świecie. Zmarło ponad 27 tys. osób

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie to 601 478, zmarło 27 862 osób - podaje amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem rozwoju pandemii. Epicentrum koronawirusa to wciąż Europa, ale szybko rośnie liczba zakażeń w Stanach Zjednoczonych. Poprawia się natomiast sytuacja w Chinach.

We Włoszech odnotowano wczoraj kolejny smutny rekord. Liczba zmarłych w ciągu jednego dnia to niemal tysiąc osób. Łączna liczba ofiar przekroczyła dziewięć tysięcy. Oznacza to, że co trzeci zmarły w wyniku pandemii to Włoch. Szybko rosną też statystyki w Hiszpanii. Miejscowe władze informowały, że spośród zmarłych ponad tysiąc to mieszkańcy domów seniora.

W Stanach Zjednoczonych zainfekowanych jest już ponad 100 tysięcy osób, a prezydent Donald Trump podpisał w nocy polskiego czasu ustawę o wsparciu dla gospodarki dotkniętej epidemią. Wartość największego w historii USA pakietu pomocowego to 2 biliony dolarów.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

W Jordanii, gdzie wprowadzono ostre restrykcje, jest pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa. Liczba zakażonych w Autonomii Palestyńskiej i w Strefie Gazy wynosi 97, a w Turcji zmarło 97 osób.

Syria, gdzie według oficjalnych danych wykryto pięć przypadków zakażeń, wprowadziła zakaz poruszania się pomiędzy prowincjami. Nakaz pobztu w domach obowiązuje od dzisiaj także w stolicy Afganistanu, Kabulu. Australia tymczasem wprowadziła obowiązkowa kwarantannę dla wszystkich swoich obywateli wracających do kraju.

Na Haiti jeden z najważniejszych szpitali przestał przyjmować pacjentów po tym, jak dyrektor placówki został porwany przez nieznanych sprawców. Z kolei w Tunezji 150 pracowników jednej z firm zamknięto się w niej na kwarantannie i zaczęło szyć maski ochronne dla lekarzy.

W Wielkiej Brytanii wśród zakażonych koronawirusem są premier Boris Johnson, minister zdrowia Matt Hancock oraz następca tronu, książę Karol. Watykan poinformował z kolei, że wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia będą przez papieża odprawiane bez udziału wiernych.

W chińskim mieście Wuhan, gdzie zaczęła się epidemia, po raz pierwszy od dwóch miesięcy, zniesiono część restrykcji. Do miasta mogą wjechać mieszkańcy z innych regionów. Nadal jednak nie można z Wuhan wyjechać (więcej na ten temat).

Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych przekroczyła 1400 osób

W sobotni poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie w kraju mamy już 1436 zakażonych, z czego - według szacunków resortu - zmarło dotychczas 16 osób.

W ostatnim tygodniu wykryto duże ognisko koronawirusa w domu pomocy społecznej w Niedabylu pod Radomiem (woj. mazowieckie). Według informacji podawanych przez TVN24 zakażonych jest 60 osób - w tym 52 osób przebywających w ośrodku i ośmiu pracowników (więcej na ten temat: Ognisko koronawirusa pod Radomiem. Zakażonych 60 osób w domu pomocy społecznej w Niedabylu).

Więcej o:
Komentarze (43)
Koronawirus. Ponad 600 tys. zakażeń na świecie. Co trzeci zmarły to Włoch
Zaloguj się
 • jerry61

  Oceniono 6 razy 6

  Po sklepach widać, że Latający Potwór Spaghetti wygrywa z katolicyzmem w cuglach:)))

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 5 razy 5

  Niech nam żyje wódz nad wodzów! Poprowadzi nas ku świetlanej przepaści. Cały świat się od nas uczy!
  Popatrz Europo, jak pięknie można żyć! A teraz to nam nawet zazdroszczą, że będziemy umierać w domach, co nie będzie obciążało systemu.
  Czy obowiązkowe rekompensaty dla KK również zostały klepnięte nad ranem?

 • niko8472

  Oceniono 8 razy 4

  "...z czego - według szacunków resortu - zmarło dotychczas 16 osób"

  Resort sobie szacuje, fajnie.

 • almagus

  Oceniono 6 razy 2

  Paprawo i Schizofrenia wybory, wybory odmienia.

  Nadziei brak.

  Tutaj wraz ze mną leżą chorzy.
  Nadzieja jak los na cienkiej linie.
  Strach, do umierania nieskorzy.
  Czy ja tu umrę słabszy jedynie?
  Pot znikł, snu czerń, dreszcz i nic otchłani.
  Ból tnie, ach rwie, dobrych leków, ani, ani.

  Silny atak, Bóg jest nad nami, nadziei brak.
  Bezsilny, życie jest tak trudne, nadziei brak.
  Tlenu brak, dusi godzinami, nadziei brak.
  Serce staje co sekundę - nadziei brak.

  Patrzę w okno, myśl mam do bani.
  Tam gdzie ścichł dźwięk, gdzie życia znaki.
  Tchu daj lekko i ból weź co rani.
  Ból mój, ten ból, gdzie śpiew ciche ptaki?

  Silny atak, Bóg jest nad nami, nadziei brak.
  Bezsilny, życie jest tak trudne, nadziei brak.
  Tlenu brak, dusi godzinami, nadziei brak.
  Serce staje co sekundę - nadziei brak.

  Nadziei brak!
  Nadziei brak!

  Wdech mój staje, no rusz, wnet rusz znów!
  Ból mój, ten ból, gdzie są me ptaki, w ciszę więc mów!

  Silny atak, Bóg jest nad nami, nadziei brak.
  Bezsilny, życie jest tak trudne, nadziei brak.
  Tlenu brak, dusi godzinami, nadziei brak.
  Serce staje co sekundę - nadziei brak.

  Nadziei brak!..

  2020-03-15 almagus

  www.youtube.com/watch?v=R-cBKjFl6Os

 • szwampuch58

  Oceniono 3 razy 1

  te dwa biliony amerykanskie to w rzeczywistosci dwa miliardy europejskiej matematyki,tego gateta juz nie napisze?

 • bartosz.lonol

  Oceniono 10 razy 0

  Ile osób umarło na SARS? Ile co roku umiera na grypę? Jaki promil liczby zgonów w ogóle stanowi liczba osób zmarłych z wirusem we krwii a ile z powodu covid-19 (odliczmy te które zmarły z wirusem ale z innej przyczyny)?

  Czy warto z tego powodu rozwalać gospodarkę i wprowadzać państwo policyjne?
  Jak przyjdzie recesja i bieda tysiące i dziesiątki tysiecy ludzi umrze bo nie dostanie odpowiedniej pomocy medycznej. I to będą ofiary tej paniki.

 • leninnus

  Oceniono 11 razy -1

  Hardkorowo będzie jak się rozkręci w biednych krajach. Skoro we Włoszech umiera 1000 dziennie to w Bangladeszu będzie 10000 albo 20000 dziennie. A potem szturm desperatów na Europę. Co będą mieć do stracenia? A obiecane przez Merkel zasiłki kuszą ..

 • merkury-3

  Oceniono 5 razy -1

  Kabaret i histeria trwa .z powodu lagodnej infekcji wirusowej 10 tys nawet 100 tys w skali globu to sa promile wiejej ludzi umiera na setki innych chorob w tym zakaznych Klika PIS prowadzi polske do depresji gospodsrczej i 5 milionow bezrobotnych .dopiero zavcznie sie anarchia i rozrochy milionow nedzarzy .
  Dla panikarzy nawet we wloszech za 1kwartal jest mniej zgonow w 2020 niz 2019 jak sie kwalifikuje kazdy zgon nosiciela ze to z powodu covid to ludzie wpafaja w histerie i obled ale skutki beda oplakane . wplywy z VAT zero a na horyzoncie kosmiczne wydatki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX