Koronawirus w Chinach. Władze Wuhan częściowo znoszą ograniczenia

Wuhan przez ponad dwa miesiące pozostawało w niemal całkowitej izolacji, gdyż to tam wybuchła epidemia koronawirusa. Od stycznia mieszkańcy miasta nie mogli go opuszczać i zostali poddani ścisłym ograniczeniom, które dotyczyły m.in. poruszania się po ulicach.

Władze chińskiego miasta Wuhan częściowo zniosły ograniczenia w poruszaniu się i usuwają bariery, które dotychczas oddzielały miasto od reszty kraju. Od dziś do Wuhan mogą przyjeżdżać pociągi. Do miasta można wjechać, jednak mieszkańcy nadal nie mogą go opuszczać.

8 kwietnia ma zostać ponownie otwarty port lotniczy w Wuhan. Wtedy też w pełni zostaną zniesione ograniczenia w poruszaniu się po mieście.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Koronawirus w Chinach. Spada liczba zakażeń

W miejscowych szpitalach nadal przebywa ponad dwa i pół tysiąca zakażonych koronawirusem. Od kilku dni w Wuhan nie zanotowano żadnego nowego przypadku choroby Covid-19. Chiny donoszą również o dużym spadku liczby nowych zakażeń. Według doniesień władz, większość nowych przypadków zakażeń wykrywa się u turystów, którzy w ostatnim czasie dotarli do Chin.

Do tej pory w Chinach zdiagnozowano ponad 80 tysięcy zakażeń Covid-19. Z powodu choroby zmarło ponad 3200 osób.

Więcej o: