Prawie 1400 przypadków koronawirusa. Sejm pracuje zdalnie [PIĄTEK 27 MARCA - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

W Polsce potwierdzono 168 kolejnych przypadków koronawirusa. We Włoszech padł tragiczny rekord liczby ofiar, a w USA jest już około 100 tys. chorych. Sejm po raz pierwszy debatował i głosował zdalnie - przedmiotem posiedzenia jest tzw. tarcza antykryzysowa, czyli pakiet ustaw mających pomóc w walce z epidemią i jej skutkami w gospodarce.
 • Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 168 nowych przypadków koronawirusa w Polsce - to o dwa mniej niż dzień wcześniej. Całkowita liczba przypadków to 1389. Nie poinformowano nowych ofiarach koronawirusa. 
 • W piątek zaczęło się - pierwsze w historii - częściowo zdalne posiedzenie Sejmu. Założenia programu mającego łagodzić skutki epidemii koronawirusa przedstawiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Opozycja krytykowała propozycje rządu jako ich zdaniem niewystarczające. Zgłoszono ponad 250 poprawek. Wznowienie prac nad ustawami zaplanowano na godz. 23.
 • We Włoszech w ciągu doby z powodu koronawirusa zmarło 969 osób. Poinformowała o tym tamtejsza agencja ochrony cywilnej. To największa dzienna liczba ofiar COVID-19 od początku epidemii. W sumie we Włoszech z powodu wirusa zmarły 9134 osoby. >>>Tragiczna doba we Włoszech. Na COVID-19 zmarło prawie tysiąc osób. "Nie osiągnęliśmy jeszcze szczytu"
 • Kolejny dzień przyniósł dziesiątki tysięcy nowych przypadków koronawirusa na świecie. Do piątkowego wieczoru czasu polskiego było ich 585 tys. Zmarło blisko 27 tys. z osób zakażonych. Najwięcej ofiar jest we Włoszech, a najwięcej potwierdzonych zachorowań - w Stanach Zjednoczonych. Pierwsi pacjenci przystąpią dzisiaj do testów leków wspomagających walkę z koronawirusem - ogłosił szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.
 • Służby medyczne ogłosiły, że w ciągu ostatniej doby zanotowano rekordowy dzienny przyrost liczby zakażonych koronawirusem. Testy potwierdziły 65 nowych przypadków pacjentów chorych na COVID-19. U niektórych z nich jedynym objawem była utrata smaku i powonienia. >>>Rekordowy wzrost zakażeń w Hongkongu - ogniska epidemii w barach
 • Zakażenie koronawirusem potwierdzono u premiera Borisa Johnsona i ministra zdrowia Matta Hancocka. Obaj podkreślili, że mają łagodne objawy i wciąż pełnią swoje funkcje. Także Naczelny lekarz Anglii poddał się kwarantannie. Chris Whitty poinformował, że wystąpiły u niego symptomy "zbieżne z COVID-19", 
 • Ukraiński MSZ zapewnia, że kraj ten nie zamknie granic dla swoich obywateli, którzy chcą wrócić do ojczyzny. Tymczasem z wcześniejszych wypowiedzi władz w Kijowie wynikało, że może się tak stać. Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba podkreślił, że Ukraińcy będą mogli dostać się do ojczyzny przez przejścia drogowe na dwa sposoby. Ukraina całkowicie wstrzymuje bowiem regularne połączenia pasażerskie z zagranicą w nocy z 27 na 28 marca. Pozostaje możliwość przekroczenia granicy pieszo lub samochodem. Z kolei w czwartek prezydent Wołodymyr Zełenski mówił, że Ukraina zamknie granice i wstrzyma wszystkie przewozy pasażerskie.
Więcej o:
Komentarze (126)
Prawie 1400 przypadków koronawirusa. Sejm pracuje zdalnie [PIĄTEK 27 MARCA - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]
Zaloguj się
 • sqlap72

  Oceniono 40 razy 38

  Miałem okazję przetestować osiągnięcia naszych władz przy zgłaszaniu podejrzenia o zachorowaniu na Covid-19. Zgodnie z algorytmem zadzwoniłem na nr infolinii - 800190590. Tam uzyskałem informację, że należy się skontaktować z lekarzem rodzinnym. Lekarz rodzinny zapisywał na kontakt telefoniczny w godzinach wieczornych następnego dnia, ale uprzejma pani rejestratorka poradziła mi, żebym zadzwonił do SANEPID i podała numer telefonu. w SANEPID poinformowano mnie , że należy się skontaktować z jednym z wojewódzkich szpitali zakaźnych wyszczególnionych na ich stronach. Kontakt z najbliższym szpitalem- 30 km od miejsca zamieszkania - zaowocował informacją, że osoba chora ma przyjechać własnym środkiem transportu, ewentualnie z wspólnie zamieszkałymi członkami rodziny, celem pobrania próbek do testów. Na pytanie, co zrobić w przypadku braku samochodu, odesłano mnie ponownie do SANEPID, a tam zapewniono mnie, że jeśli stan pacjenta znacznie się pogorszy, to należy zawezwać pogotowie informując o podejrzeniach zakażeniem wirusem. W tej sytuacji osoba chora czeka w domu, aż jej się pogorszy, nie wiedząc na dodatek, czy jest zarażona, czy też nie i czy. i ile osób już zaraziła.
  Tak więc chwalenie się bęcwałów i dyletantów nierządu wydanymi zarządzeniami nijak się ma do codziennych realiów walki z koronawirusem,

 • lukasz.grzelak

  Oceniono 18 razy 18

  Zarażonych jest dużo więcej ale nie robiąc testów nikt nie wie ile. I mamy niski wskaźnik, i cudowną władzę tak dzielnie walczącą. A oni tak naprawdę nic nie zrobili. Tylko nas do chałup zagonili. A tak naprawdę to najbardziej narażony jest personel medyczny który pracuje po omacku.

 • icehunter

  Oceniono 21 razy 15

  Wirus ma się dobrze a tymczasem zgraja sejmowych tłuków trzaska sobie samojebki w maskach na mordach. K**** mać. Rewelacja pamiątka. Politycy najwyższej klasy i powagi.
  Brawo sejm! Niech was wirus przytuli i ch wam w d.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 22 razy 14

  Polska druga Hiszpania czy już może drugie Włochy się szykują?

 • frajtak

  Oceniono 12 razy 12

  Dlaczego pisowscy gnoje pracują zdalnie. Przecież jest aż tak dobrze, że wybory powszechne mogą się odbyć.

 • cmochall

  Oceniono 10 razy 10

  Wybrancy Narodu obraduja zdalnie a personel sluzby zdrowia na pierwszej lini frontu -narazajac zycie ratuja takich..... i to jeszcze za psie pieniadze.

 • saynotopis

  Oceniono 14 razy 10

  Juz za kilka dni dopadnie nas wielka fala nowych przypadkow zachorowani po niedzielnych wyborach uzupelniajacych, to bedzie przedsmak majowych wyborow.

 • leon.0

  Oceniono 15 razy 9

  Ciekawe kiedy miniturowy dyktator odtrąbi najwiekszy sukces pisu - doprowadzenie Polski do ruiny.

 • rabbitt

  Oceniono 14 razy 8

  "Nie poinformowano o nowych ofiarach koronawirusa.",bo marnie by to wyglądało a liczbę "prawidłową" musi kurdupel zatwierdzić !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX