MZ: 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba zakażonych przekroczyła 1300

"Mamy 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformowało w piątek po południu Ministerstwo Zdrowia. Tym samym liczba wszystkich przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przekroczyła w kraju 1300.

W piątek po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 51 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdzono badaniami laboratoryjnymi. Resort podał też, że potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. W piątek zanotowano łącznie 119 nowych zachorowań. 

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Tym samym liczba wszystkich przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wzrosła w Polsce do 1340. 16 pacjentów zmarło. 

Koronawirus. W Polsce potwierdzono 51 nowych przypadków. Na świecie zakażonych jest 566 tys. osób

Według danych zebranych przez naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, na świecie koronawirusem zakaziło się już ponad 566 tys. osób. Z największą liczbą zachorowań mamy obecnie do czynienia w Stanach Zjednoczonych (86 tys.) Liczba ofiar śmiertelnych pandemii przekroczyła już na świecie 25 tys. 

Więcej o: