Nitras i Budka prowokują Kaczyńskiego w Sejmie. Prezes odpowiada żartem

"Takie tam. Podczas przerwy w obradach Sejmu." - napisał Patryk Wachowiec udostępniając na Twitterze nagranie z czwartkowych obrad parlamentu. Możemy usłyszeć na nim niecodzienną wymianę zdań pomiędzy prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a Sławomirem Nitrasem i Borysem Budką z PO.

Sytuacja ta była możliwa, ponieważ podczas czwartkowych obrad ze względu na epidemię koronawirusa tylko część posłów obecna była w sali plenarnej Sejmu - pozostali rozmieszczeni zostali w innych salach, by uniknąć potencjalnych zakażeń. Z tego powodu głosowania trwały dość długo i posłowie mieli czas na przekomarzanie.

Niecodzienna wymiana zdań podczas obrad Sejmu

Na nagraniu zamieszczonym przez Patryka Wachowca (eksperta Forum Obywatelskiego Rozwoju) słyszymy, jak Sławomir Nitras prowokuje prezesa PiS zarzucając politykom jego ugrupowania nepotyzm.

Poseł PO zapytał Kaczyńskiego, czy wie on, że żona przemawiającego wcześniej posła Krzysztofa Sobolewskiego jest aż w trzech radach nadzorczych. - I to w strategicznych: PZU, Orlen i na lotnisku w Szczecinie - dodał Nitras.

- Oj, ilu waszych było w radach nadzorczych! - rzuciła marszałek Sejmu Elżbieta Witek stając w obronie prezesa.

- Ale aż w trzech? - odparł Nitras, po czym dodał: - A Brudziński zrobił kolegę z roku prezesem w Polskiej Izbie Hotelarskiej! A Szefernakera żona jest tam dyrektorem!

- Tylko podpowiadamy panu - wtrącił szef PO Borys Budka.

- Wie pan, co ci posłowie pana wyprawiają? Nie wiem, czy oni panu to mówią - mówił Nitras z sejmowej mównicy.

W końcu Kaczyński zachowujący dotychczas stoicki spokój zakpił rozbawiony: - A mój kolega z roku był prezesem Trybunału Konstytucyjnego. A koleżanka z jednej ulicy prezesem Sądu Najwyższego. Nawet nadal jest.

Zobacz wideo Awantura w Sejmie. Nitras położył przy Kaczyńskim dziecięce buciki.
Więcej o: