Nitras i Budka prowokują Kaczyńskiego w Sejmie. Prezes odpowiada żartem

"Takie tam. Podczas przerwy w obradach Sejmu." - napisał Patryk Wachowiec udostępniając na Twitterze nagranie z czwartkowych obrad parlamentu. Możemy usłyszeć na nim niecodzienną wymianę zdań pomiędzy prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a Sławomirem Nitrasem i Borysem Budką z PO.

Sytuacja ta była możliwa, ponieważ podczas czwartkowych obrad ze względu na epidemię koronawirusa tylko część posłów obecna była w sali plenarnej Sejmu - pozostali rozmieszczeni zostali w innych salach, by uniknąć potencjalnych zakażeń. Z tego powodu głosowania trwały dość długo i posłowie mieli czas na przekomarzanie.

Niecodzienna wymiana zdań podczas obrad Sejmu

Na nagraniu zamieszczonym przez Patryka Wachowca (eksperta Forum Obywatelskiego Rozwoju) słyszymy, jak Sławomir Nitras prowokuje prezesa PiS zarzucając politykom jego ugrupowania nepotyzm.

Poseł PO zapytał Kaczyńskiego, czy wie on, że żona przemawiającego wcześniej posła Krzysztofa Sobolewskiego jest aż w trzech radach nadzorczych. - I to w strategicznych: PZU, Orlen i na lotnisku w Szczecinie - dodał Nitras.

- Oj, ilu waszych było w radach nadzorczych! - rzuciła marszałek Sejmu Elżbieta Witek stając w obronie prezesa.

- Ale aż w trzech? - odparł Nitras, po czym dodał: - A Brudziński zrobił kolegę z roku prezesem w Polskiej Izbie Hotelarskiej! A Szefernakera żona jest tam dyrektorem!

- Tylko podpowiadamy panu - wtrącił szef PO Borys Budka.

- Wie pan, co ci posłowie pana wyprawiają? Nie wiem, czy oni panu to mówią - mówił Nitras z sejmowej mównicy.

W końcu Kaczyński zachowujący dotychczas stoicki spokój zakpił rozbawiony: - A mój kolega z roku był prezesem Trybunału Konstytucyjnego. A koleżanka z jednej ulicy prezesem Sądu Najwyższego. Nawet nadal jest.

Zobacz wideo Awantura w Sejmie. Nitras położył przy Kaczyńskim dziecięce buciki.
Więcej o:
Komentarze (380)
Nitras i Budka prowokują Kaczyńskiego w Sejmie. Prezes odpowiada żartem
Zaloguj się
 • lubicz56

  Oceniono 92 razy 64

  No ale im dowalil, uśmialem sie jak norka ale nie z poczucia "humoru" kurdupla. Uśmialem sie z prostactwa szeregowego posla bo w jego odpowiedzi nic innego śmiesznego nie bylo.

 • wawrzyniec1234

  Oceniono 69 razy 51

  Po prostu dziadek już nie panuje nad niczym. Niedługo będą go donosić na wózku, a może to głosowanie zdalne jest po to, żeby Jaro nie wychodził spod pierzyny? Innej potrzeby nie widzę.

 • niktwazny126

  Oceniono 54 razy 40

  Rozbawiony prezes Kaczyński.... Jakże się cieszymy, że dobry nastrój wodza nie opuszcza, widocznie jego ochrona dobrze się sprawuje, a respirator czeka w pokoju na wszelki wypadek.

 • radon13

  Oceniono 35 razy 31

  To nie był żaden żart - rzeczywiście bracia byli z nim na jednym roku UW . Tyle że nie znam takich, którzy kolegowali się z nimi ...

 • munaciello

  Oceniono 33 razy 27

  A mógł wykazać się większym poczuciem humoru i powiedzieć:
  A mój brat, dzięki mnie, leży na Wawelu.

 • nador

  Oceniono 33 razy 23

  Popatrzcie na Jareczka na tym zdjęciu, toż to typowy bohater "Lotu nad kukułczym gniazdem" !

 • dorota99991

  Oceniono 22 razy 16

  A propos nepotyzmu - mielismy rzad, w ktorym Lech K. byl prezydentem a Jaroslaw K. premierem. Ale oni pewnie nie uwazali tego za nepotyzm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX