Terminy egzaminów bez zmian. Nie będą przeprowadzane przez internet. CKE: To zbyt ryzykowne

Dyrektor CKE poinformował, że terminy egzaminu ósmoklasisty i matur nie ulegają zmianie. Dodał również, że nie będą przeprowadzane przez internet. - Takiej możliwości nie ma, to jest zbyt ryzykowne - powiedział Marcin Smolik.

Terminy egzaminu ósmoklasisty i matur bez zmian. Próbne egzaminy będą dostępne online, jednak nie są obowiązkowe, więc szkoły same zdecydują, czy chcą je przeprowadzić.

Przeprowadzenie zdalnie właściwego egzaminu dla 350 tysięcy zdających o jednej godzinie jest na tym etapie niewykonalne. Nie ma możliwości zapewniania równego dostępu - a przy egzaminie byłoby to szczególnie istotne - wszystkim uczniom, którzy przystępowaliby do egzaminu tego samego dnia o tej samej godzinie

- wyjaśnia dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Smolik dodaje, że do przeprowadzenia egzaminu właściwego online musiałaby być infrastruktura i system informatyczny umożliwiający przeprowadzania takiego egzaminu.

Takiej możliwości nie ma, to jest zbyt ryzykowne

- mówi dyrektor CKE.

Terminy egzaminów bez zmian

Minister edukacji Dariusz Piontkowski wyjaśnia, że publikowane w sieci próbne egzaminy ósmoklasisty i matury ułatwią przygotowanie do tych właściwych. Arkusze egzaminu ósmoklasisty będą dostępne między 30 marca a 1 kwietnia. Natomiast arkusze egzaminu maturalnego - między 2 a 8 kwietnia.

Uczniowie po pobraniu materiałów ze strony CKE będą je rozwiązywali w domu. Odpowiedzi przekażą nauczycielom. 8 kwietnia rozwiązania będą opublikowane na stronie Komisji.

Zobacz wideo „Nie ma porównania z poprzednimi kryzysami. To głęboki kataklizm gospodarczy”
Więcej o: