Siedlecka na antenie TVN24 komentuje aktualną sytuację w Polsce. Razem z papugą Żaczkiem

Ze względu na epidemię koronawirusa rozmowy z ekspertami w programach telewizyjnych są przeprowadzane zdalnie. Podczas jednej z nich Ewie Siedleckiej towarzyszyła papuga Żaczek.

W piątek na antenie TVN24 na temat niewprowadzania stanu nadzwyczajnego w związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa wypowiadała się Ewa Siedlecka. Razem z dziennikarką tygodnika "Polityka" wystąpiła papuga Żaczek.

To moja papuga. Ja mam nadzieję, że on będzie milczał. Mam nadzieję, że będzie kulturalny

- powiedziała Siedlecka. Prowadzący rozmowę wyraził nadzieję, że Żaczek coś powie, na co dziennikarka skwitowała, że ma nadzieję, że będzie "cenzuralnie". W trakcie jej wypowiedzi zwierzak wydawał z siebie dźwięki przypominające dźwięk dzwonka.

Przez moment ta papuga wyglądała tak, jakby siedziała ci na głowie. Ona siedzi tam pod ścianą, ale kamera to przybliżała

- powiedział prowadzący.

Epidemia koronawirusa w Polsce

Dotychczas w Polsce (stan na 27.03, godz. 12:00) stwierdzono zakażenie koronawirusem u 1244 osób. Szesnaście z nich zmarło. Najgorzej sytuacja wygląda na Mazowszu, gdzie zanotowano 291 przypadków, w tym 3 ofiary śmiertelne. Najmniej infekcji jest na Podlasiu (16).

Zobacz wideo Czy rząd wystarczająco przygotował się na nadejście koronawirusa?
Więcej o: