"Error. Network error". System do głosowania zawodzi, Kancelaria Sejmu radzi: Prosimy testować dalej

Posłowie skarżą się w mediach społecznościowych, że mają problemy z testami, a także z logowaniem się do systemu do zdalnego głosowania. Kancelaria Sejmu tymczasem zaleca: "Prosimy testować dalej".

Sejm w piątek o godz. 12 ma rozpocząć zdalne głosowanie kluczowych dla obecnej sytuacji ustaw - tzw. tarczy antykryzysowej. Nie wiadomo jednak, jak dalej potoczy się sytuacja, ponieważ testy głosowań zaplanowane na godz. 10 przesunięto na 10.30.

Później przez blisko godzinę posłowie i posłanki częściej dzielili się w sieci nieudanymi testami, aniżeli ogłaszali sukces próbnego głosowania. Maciej Lasek, poseł KO, stworzył z tego nawet małą relację, którą oznaczał nowym numerem "podejść". Zatrzymał się na siódmym, które opisał jako "coś nowego".

Lasek zresztą na Twitterze stwierdził, że na kilkadziesiąt minut przed głosowaniem ważny system dalej nie działa, a co chwilę jest zrywane połączenie z serwerem. Rzeczywiście, najczęściej na  fotografiach widać ten sam błąd: "Error. Network error".

Inny poseł klubu KO Marek Rząsa podzielił się SMS-em, który otrzymał od Kancelarii Sejmu (jest z około godz. 11):

Uprzejmie informujemy, ze trwają testy aplikacji do glosowania. Aplikacja jest scalowana pod kontem wydajnosci. Dokonywane sa zmiany w konfiguracji serverow. Prosimy testowac dalej (pisownia oryginalna - red..

Rząsa już wróżył, że zdalne głosowanie się nie uda i zakpił z SLD, PSL i PiS, które forsowały to rozwiązanie. Podobnie Adam Szłapka, lider Nowoczesnej, też z KO:

Coś czuję, że w poniedziałek posłowie stawią się w gmachu przy ulicy Wiejskiej...

Borys Budka też podnosił, że trzeba było wczoraj uchwalać tarczę antykryzysową, gdy posłowie byli na miejscu.

Zobacz wideo Premier zapowiada „nową normalność”. Co się zmieni?
Więcej o: