Andrzej Duda modlił się na Jasnej Górze. "Wobec wciąż szalejącej pandemii koronawirusa..."

Andrzej Duda na Jasnej Górze modlił się na Apelu Jasnogórskim za Ojczyznę. Modlitwę prowadził abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

"Wobec wciąż 'szalejącej' pandemii koronawirusa z modlitwą za Ojczyznę i rodaków rozsianych na świecie na Jasną Górę przybył prezydent RP" - czytamy na Twitterze Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Prezydent uczestniczył w wieczornej modlitwie Apel Jasnogórski w kaplicy Matki Bożej, podczas którego śpiewane są też Suplikacje.

Jak informuje sanktuarium, prezydent przekazał duchownym onyksowy różaniec z bursztynowym krzyżem. "Na pamiątkę wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i Rodaków na całym świecie w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze" - wygrawerowano na podarunku.

Z prezydentem w kaplicy był tez m.in. minister z jego kancelarii, Adam Kwiatkowski.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 58 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z województwa mazowieckiego, 8 osób z województwa podkarpackiego, 3 osób z województwa podlaskiego, 3 osób z województwa warmińsko-mazurskiego, 2 osób z województwa opolskiego oraz po 1 osobie z województwa pomorskiego i wielkopolskiego.

Zobacz wideo Premier zapowiada „nową normalność”. Co się zmieni?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1221, z czego 16 osób zmarł

Więcej o:
Komentarze (936)
Andrzej Duda modlił się na Jasnej Górze. "Wobec wciąż szalejącej pandemii koronawirusa..."
Zaloguj się
 • pemu

  Oceniono 213 razy 201

  A co mu zostało??

  Równo dwa miesiące temu jeździł z Szumowskim na nartach we Włoszech i zapewniał, że jesteśmy gotowi na koronawirusa.

  A teraz widzi, że wszystko jēbło....

 • ar.co

  Oceniono 188 razy 176

  Modlą się, klęczą, składają bożkom ofiary, walą w dzwony - a testów jak nie było, tak nie ma. A liczba zakażonych rośnie.

 • rlnd

  Oceniono 115 razy 109

  Ale jak to? Przecież sytuacja opanowana, mało zachorowań, dużo testów, lekarze wyposażeni, nauczyciele mają komputery, przedsiębiorcy mają ulgi, w czym rzecz?
  Kolejna kadencja przecież w kieszeni, skoro sam Szeregowy Poseł przyklepał wybory, choćby miało to kosztować życie obywateli.

 • swru

  Oceniono 89 razy 87

  Tu nie gusła są potrzebne tylko leki i szczepionka. Swoją drogą jak się modlil to 2 osoby kopnęły w kalendarz. To może lepiej niech się nie modli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX