Ambasador Rosji w Polsce na dywaniku w MSZ. "Absurdalny zarzut prominentnego rosyjskiego polityka"

Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce, Siergiej Andriejew, został wezwany do Ministerstwa Spaw Zagranicznych w sprawie wypowiedzi rosyjskiego senatora Aleksieja Puszkowa, który zarzucił zamknięcie naszej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów przewożących pomoc medyczną do Włoch.

Strona polska - jak napisano w komunikacie MSZ - wyraziła oburzenie z powodu "absurdalnego zarzutu sformułowanego przez prominentnego rosyjskiego polityka". Podkreślono, że "rozpowszechnianie fałszywych informacji, które dzielą państwa i społeczeństwa jest wyjątkowo naganne w sytuacji, gdy naszym wspólnym zadaniem powinno być zwalczenie bezprecedensowego zagrożenia w postaci śmiercionośnej pandemii, która nie zna granic".

Ambasadora Siergieja Andriejewa poinformowano o liście, jaki marszałek Sejmu Elżbieta Witek skierowała do Przewodniczącej Rady Federacji Walentyny Matwijenko z apelem o zdyscyplinowanie senatora Aleksieja Puszkowa i "zwrócenie uwagi na potrzebę działania w duchu solidarności w obliczu rozszerzającej się pandemii". 

Zobacz wideo Czy rząd wystarczająco przygotował się na nadejście koronawirusa?

Puszkow usunął wpis z Twittera

Ambasador Rosji powiedział, że oficjalne organy Federacji Rosyjskiej nie kontrolują środków masowego przekazu, a fałszywej informacji nie potwierdziły, ani jej nie powieliły. Również senator Puszkow usunął wpis z Twittera.

Andriejew zgodził się również, że próby wykorzystywania obecnej sytuacji do walki politycznej przynoszą szkodę globalnym wysiłkom na rzecz powstrzymania COVID-19 i zapewnił, że władze Federacji Rosyjskiej są zdeterminowane, by uczestniczyć w międzynarodowej współpracy w walce z trwającą pandemią- napisano w komunikacie polskiego MSZ. 

Czytaj więcej: 

Więcej o:
Komentarze (140)
Ambasador Rosji w Polsce na dywaniku w MSZ. "Absurdalny zarzut prominentnego rosyjskiego polityka"
Zaloguj się
 • C ZA

  Oceniono 30 razy 12

  Najlepsze w tym wszystkim jest to, że lekarze włoscy mówią, że to, co przywieźli Rosjanie, jest w 100% bezużyteczne. Cała akcja została przygotowana przez wojsko a nie przez medyków. Włosi dostali sprzęt wojskowy stosowany podczas ataków chemicznych, zupełnie nieprzydatne przy zwalczaniu wirusa.
  Rosjanom chodziło wyłącznie o tanią akcję PR.
  ????????

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 12

  -Ambasador Rosji powiedział, że oficjalne organy Federacji Rosyjskiej nie kontrolują środków masowego przekazu,
  Po ki diabeł nam kabarety?

 • lesnojeziorska

  Oceniono 32 razy 10

  Nie został wezwany, tylko przyszedł na kontrolę i z instrukcjami.

 • rascal76

  Oceniono 13 razy 7

  Oczernili Polskę przepięknie w Italii. Akcja kgbowskimi nićmi szyta. "Andriejew się zgodził również, że pierdu pierdu." Po co wy go cytujecie? Milczeć trzeba nad jego wypowiedziami. Andriejew to menda jakich mało.

 • artau

  Oceniono 15 razy 7

  Tja...nie kontrolują środków przekazu, ale do dziennikarzy celnie strzelają

 • ubudubu4

  Oceniono 13 razy 5

  Ruscy jak zwykle w swojej roli kłamców ............

 • armagedon888

  Oceniono 13 razy 5

  Rosyjscy politycy nagminnie przeszczepiają sobie wlosy lonowe na lysine..Efekt jest taki ze ani urody ani intelektu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX