Pos這wie dostali maseczki i r瘯awiczki. Nie wszyscy jednak odpowiednio z nich korzystali

W czwartek pos這wie przeg這sowa zmian w regulaminie Sejmu, kt鏎a sprawi, 瞠 pi徠kowe g這sowania b璠 przeprowadzane zdalnie. Parlamentarzy軼i, kt鏎zy pojawili si na Wiejskiej, otrzymali pakiet 鈔odk闚 ochrony osobistej. Jak si okaza這, nie wszyscy potrafili odpowiednio korzysta z maseczek czy r瘯awiczek.

Po długich obradach Sejm przyjął zmiany w regulaminie. Głosowało 368 posłów, 250 było za, przeciw było 104, 14 wstrzymało się od głosu. Zmiany wprowadzają możliwość zdalnych obrad w związku z koronawirusem.

Część posłów była obecna na sali plenarnej, pozostałych natomiast - ze względów bezpieczeństwa - rozlokowano w innych pomieszczeniach Sejmu. Przed rozpoczęciem obrad parlamentarzyści otrzymali pakiet środków ochronnych, w tym maseczek i rękawiczek. Niektórzy przynieśli je zresztą ze sobą. 

Zobacz wideo Lekarz radzi jak samemu zrobić maseczkę ochronną [Źródło: Dzień dobry TVN/x-news]

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca noszenie maseczek, gdy jesteśmy chorzy lub przebywamy w pobliżu osoby zakażonej koronawirusem. Coraz więcej ekspertów zaleca jednak noszenie maseczek w miejscach publicznych na co dzień. Nie zmienia to jednak faktu, że skuteczność środków ochrony osobistej zależy w dużej mierze od tego, czy dobrze ich używamy. Instrukcje bezpiecznego korzystania z maseczek można znaleźć na stronach WHO. Dzisiejsze posiedzenie Sejmu pokazało, że część posłów mogła o tym nie słyszeć. 

Jeśli już zdecydujemy się na skorzystanie z maseczki, powinniśmy zdezynfekować dłonie, a później unikać dotykania jej. Do tych zaleceń nie zastosowali się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska oraz Marek Suski. 

Marek SuskiMarek Suski Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Niektórzy posłowie - w tym Tadeusz Cymański - postanowili założyć maseczkę... na czoło. Instrukcja WHO wskazuje jednoznacznie, że osłony twarzy nie powinno się jej dotykać w trakcie noszenia oraz zdejmowania. Do zdejmowania maseczki służy bowiem umieszczone w jej tylnej części wiązanie.

Posiedzenie Sejmu, 26 marcaPosiedzenie Sejmu, 26 marca Screen, TVP Parlament

"Tak też NIE UŻYWA SIĘ maseczki, panie pośle @CymanskiTadeusz. Ważne, że maseczka ma filtr, lepiej chroni przed koronawirusem ..." - napisał na Twitterze Patryk Michalski, reporter RMF FM. 

Poseł KO Rafał Grupiński zaopatrzył się z kolei w rękawiczki, ale za to zapomniał, że w obecnej sytuacji powinno się unikać dotykania okolic twarzy. 

Posiedzenie Sejmu, 26 marcaPosiedzenie Sejmu, 26 marca Screen, youtube.com / Sejm RP

Część posłów w ogóle nie skorzystała ze środków ochrony osobistej. Byli wśród nich: marszałkini Sejmu Małgorzata Witek, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister zdrowia ㄆkasz Szumowski czy wicemarszałek Sejmu Stanisław Terlecki. 

Posiedzenie Sejmu, 26 marcaPosiedzenie Sejmu, 26 marca Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Posiedzenie Sejmu, 26 marcaPosiedzenie Sejmu, 26 marca Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Wi璚ej o:
Komentarze (274)
Pos這wie otrzymali maseczki i r瘯awiczki. Nie wszyscy jednak odpowiednio z nich korzystali
Zaloguj si
 • koronovirus

  Oceniono 75 razy 67

  W post瘼owaniu prezesa widz analogi do: zmie軼isz si!
  Tak trzymaj! 😃

 • 7ogamihcra

  Oceniono 64 razy 58

  Premier mia豚y zapewne zasadnicze trudno軼i ze znalezieniem maseczki z miejscem na d逝gi nos.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 55 razy 47

  Nie czepiajcie si Suskiego.
  Jego sukcesem 篡ciowym jest to 瞠 umie samodzielnie zawi您a sznurowad豉.

 • extrafresh

  Oceniono 47 razy 37

  |
  |
  |
  | Za dwa tygodnie b璠zie dochodzenie prokuratury krajowej kto nakszala na kulawego.
  |
  |
  |

 • atr8

  Oceniono 41 razy 35

  Czy kto kiedykolwiek dopatrzy si sensu w post瘼owaniu Suskiego? Mission impossible.

 • dafcioo

  Oceniono 36 razy 32

  Buce marnotrawi zasoby, kt鏎e zwyk造 obywatel gorszego sortu potrafi豚y szanowa, ale nie mo瞠 ich otrzyma.

 • alamar3

  Oceniono 27 razy 27

  brakuje lekarzy i cennego sprzetu w Polsce dla ochrony zdrowia juz na wstepie a oni marnuja go w taki sposob i dobrze sie bawia.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX