"Szanowni Państwo, tu Policja". W całym kraju policjanci wygłaszają apel przez megafony

"W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach" - taki komunikat odczytywany z radiowozów przez megafon usłyszeli mieszkańcy wielu polskich miast. Trwa akcja informacyjna w sprawie obowiązujących od 25 nowym reguł związanych z epidemią koronawirusa.

Od środy 25 marca wprowadzone zostają nowe zasady mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zakazy dotyczące między innymi przemieszczania się obowiązywać będą do soboty 11 kwietnia. Funkcjonariusze policji będą kontrolowali, czy nowe obostrzenia są przestrzegane.

Akcja informacyjna policji ws. nowych obostrzeń

W czwartek na ulice polskich miast wyjechały radiowozy, z których rozbrzmiewa komunikat dotyczący wprowadzonych przez rząd zasad.

Jego treść jest następująca:

"Szanowni Państwo, tu Policja! W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy - zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych."

Nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

Jakie zasady obowiązują od 25 marca? Zgodnie z decyzją rządu od tego momentu wprowadzony został zostaje zakaz zgromadzeń. Oznacza to, że nie można przemieszczać się w grupie powyżej dwóch osób. Zgodnie z zapewnieniami Łukasza Szumowskiego nie dotyczy to rodzin. "Będziesz mógł się spotykać z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostajesz w stałym pożyciu" - informuje dalej Kancelaria Premiera

Dodatkowo wychodzenie z domu dozwolone jest w określonych przypadkach: w związku z dojazdami do i z pracy, w celu wykonania zakupów spożywczych czy wizyt w aptece lub u lekarza, a także koniecznością wyprowadzenia psa na dwór. Wprowadzone jest także ograniczenia liczby pasażerów w transporcie zbiorowym.

Zobacz wideo >>> Premier ogłasza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami, a także ograniczenia w poruszaniu się w komunikacji publicznej:
Więcej o:
Komentarze (63)
"Szanowni Państwo, tu Policja". W całym kraju policjanci wygłaszają apel przez megafony
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 34 razy 30

  Może niech milicja poprosi swoich właścicieli o wprowadzenie stanu wyjątkowego :-)
  Bo tak to ja też mogę prosić by wracali do budy bo zarazki roznoszą :-)

 • ar.co

  Oceniono 22 razy 22

  "Zgodnie z zapewnieniami Łukasza Szumowskiego nie dotyczy to rodzin. "Będziesz mógł się spotykać z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostajesz w stałym pożyciu" - informuje dalej Kancelaria Premiera."
  Czyli rodzinna imprezka np. pięciorga rodzeństwa z małżonkami i dziećmi - jakieś 20 osób - w pełni dozwolona. Określenie pisowskiego burdelu jako "państwa z dykty" to obraza dla dykty.

 • kicior99

  Oceniono 28 razy 22

  To co, 2 miliardy nie wystarczyły, żeby to po prostu podać przez radio t TV? Musieli zmienić policjantów w heroldów? 

 • michalpopiel

  Oceniono 27 razy 21

  No tak, nie wytłumaczyła 2-miliardowa-TVPis wystarczająco dobrze pis-suwerenowi jak się zachować?

 • tenare

  Oceniono 24 razy 20

  9 maja (tj. w Dzień Zwycięstwa) ogłoszą oficjalny koniec epidemii, żeby twardy pisi elektorat poszedł do trumn wyborczych.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 22 razy 18

  Szanowni Pańswo tu Policja. Niczego wam nie wolno, ale jest normalnie. I pamiętajcie aby 10 maja iść na wybory!

 • zueoko

  Oceniono 14 razy 14

  Marnotrawstwo roboczogodzin policji oraz paliwa i pojazdów. Tylko po to żeby pokazać, że rząd coś robi.

 • rozterka47

  Oceniono 12 razy 12

  Muszą się policją wyręczać bo TVP mało kto ogląda .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX