Watykan. Przypadek zakażenia koronawirusem w domu, w którym mieszka papież Franciszek

W Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież Franciszek, stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. Osobą, u której badania dały wynik pozytywny, jest jeden pracowników Sekretariatu Stanu.

O przypadku zakażenia koronawirusem w najbliższym otoczeniu papieża Franciszka pisze włoski dziennik "Il Messaggero". Mężczyzna, u którego potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest hospitalizowany, a jego stan jest dobry.

Zobacz wideo Na Okęciu wylądował samolot z zakupionym w Chinach wyposażeniem ochronnym dla służb medycznych

Koronawirus w Watykanie. Podjęto różne środki bezpieczeństwa 

Zakażony pracownik Sekretariatu Stanu mieszka w Domu Świętej Marty, tak samo jak papież Franciszek. W budynku od pewnego czasu obowiązują środki podwyższonego bezpieczeństwa. Papież odprawia poranną mszę świętą w kaplicy tylko w obecności trzech sekretarzy, a posiłki je sam. Kiedy musi się z kimś spotkać, odbywa się to w Pałacu Apostolskim, gdzie są pomieszczenia przystosowane do przyjmowania gości. Podczas takich audiencji wizytatorzy muszą zachować odpowiednią odległość od papieża oraz stosować środki do dezynfekcji rąk - pisze Katolicka Agencja Informacyjna

"Il Messaggero" pisze, że w ostatnich dniach zawieszono m.in. prace watykańskiej drukarni i prace niektórych urzędów. Papierowa wersja "L’Osservatore Romano" nie jest wydawana, z część watykańskich pracowników wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Środki te mają prawdopodobnie prowadzić do całkowitego zamknięcia niektórych biur w Watykanie

Przeczytaj także: 

Więcej o:
Komentarze (46)
Watykan. Przypadek zakażenia koronawirusem w domu, w którym mieszka papież Franciszek
Zaloguj się
 • supertiumacz

  Oceniono 26 razy 16

  "Mężczyzna, u którego potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest hospitalizowany, a jego stan jest dobry."

  Nie wystarczyło się pomodlić o jego zdrowie? Może jakaś msza w tej intencji?
  Po co od razu obciążać włoską służbę zdrowia?

 • adys

  Oceniono 16 razy 10

  Ale jak to, wirus atakuje swoich?

 • vafello65

  Oceniono 11 razy 9

  Czytając tytuł, byłem przekonany, że chodzi o dom w Sopocie na ul. Armii Krajowej, gdzie mieszka Marta co ma trzeciego męża.

 • polokbo

  Oceniono 13 razy 7

  To już woda święcona, kadzidło i drugie katolickie czary mary nie pomagają? Trudno w to uwierzyć.

 • urbot

  Oceniono 18 razy 4

  Pambook olał taki gescheft i wyprowadził się ze stolicy apostolskiej? Qrva, kto teraz będzie chronił ojca śniętego, wojtyłka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX