Koronawirus. Otworzyła bar, więc klienci przyszli na piwo. Mieszkance Lubina grozi więzienie

71-letnia mieszkanka Lubina postanowiła otworzyć bar pomimo wszelkich zakazów związanych z epidemią koronawirusa. Kiedy na miejsce przyjechała policja, w środku było sześciu klientów. Wszyscy odpowiedzą za swoje czyny.

Lubińska policji otrzymała zgłoszenie o otwartym barze od jednego z zaniepokojonych mieszkańców. Zauważył, że w jednym z osiedlowych lokali siedzi kilka osób i raczy się alkoholem. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechała policja, okazało się, że w środku znajduje się 71-letnia właścicielka baru i sześciu mężczyzn, którzy "zachowywali się, jakby nie było żadnej epidemii" - relacjonuje Policja Dolnośląska

Zobacz wideo Premier zapowiada „nową normalność”. Co się zmieni?

Lubin. Kobiecie grozi kara do 3 lat więzienia, mężczyznom - grzywna do 5 tys. zł

Policja powiadomiła o zdarzeniu prokuraturę. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia. Już dziś wiadomo, że za otworzenie lokalu i udostępnienie go klientom 71-letniej kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na osoby, które przyszły do lokalu, może zostać nałożona grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych.

"Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku, oraz poszanowanie i przestrzeganie obowiązujących przepisów wydanych przez Ministra Zdrowia w związku z panującą epidemią koronawirusa. [...] Warto pamiętać, że nowe obostrzenia mają na celu zadbanie o nasze zdrowie i ratowanie życia ludzkiego, nie dopuszczając do rozprzestrzeniania się wirusa w naszym kraju. Im bardziej weźmiemy je na poważnie, tym większe prawdopodobieństwo, że zagrożenie minie" - apelują policjanci.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Komentarze (85)
Koronawirus. Otworzyła bar, więc klienci przyszli na piwo. Mieszkance Lubina grozi więzienie
Zaloguj się
 • asiok77

  Oceniono 65 razy 41

  za co mają odpowiadać ? Nie ogłoszono "stanu nadzwyczajnego" więc nikt ma prawa ograniczać nam swobód obywatelskich. Rząd może ewentualnie prosić a nie nakazywać. BTW: otwieranie baru dla klientów było kretynizmem.

 • szela81

  Oceniono 38 razy 28

  Jeżeli jestem alkoholikiem to picie alkoholu jest moją podstawową życiową potrzebą. Do tego nagle rzucenie teraz mogłoby obniżyć odporność organizmu i osłabić co jest niedopuszczalne w aktualnych czasach.

 • ilirian

  Oceniono 36 razy 24

  To była msza wyznawców latającego potwora spaghetti. Dwoje celebransów i pięcioro wiernych.

 • myciel66

  Oceniono 23 razy 17

  A jaka kara za naganienie 30 mln Polaków do urn w czasie pandemii?

 • archimedesss

  Oceniono 22 razy 16

  nie ma stanu wyjątkowego więc wszystkie zakazy ograniczające wolność są BEZPRAWNE i do podważenia. Ludzie skumajcie to wreszcie!!!!!
  Rząd nie chce go wprowadzić z wiadomych względów i później narazi skarb państwa na wypłatę gigantycznych odszkodowań za bezprawne zamykanie firm, zakazy naruszające wolność itp. Oczywiście powinno się to robić ze względu na epidemię, ale ZGODNIE Z PRAWEM I KONSTYTUCJĄ. pozdrawiam

 • dziadwawelski

  Oceniono 12 razy 10

  Znowu ten alkohol a przecież wycieczka tupolewem Leśka Kalkstaina Kacyńskiego kosztowała życie tak wielu Polaków a koronawirus na razie zabił raptem czternastu !!???

 • c.t.k

  Oceniono 20 razy 8

  Gdyby miała zapewnienie, że zostanie zwolniona z podatków i innych opłat, pewno by nie otwierała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX