Koronawirus. W Warszawie wylądował pierwszy samolot z chińskim transportem sprzętu medycznego

Na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie wylądował pierwszy samolot z Chin ze sprzętem ochronnym dla polskich szpitali. Przetransportowano nim m.in. maski ochronne, kombinezony i gogle. Jeszcze dziś w Polsce ma wylądować drugi taki transport.

O lądowaniu pierwszego z chińskich samolotów ze sprzętem ochronnym dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników poinformował na Twitterze poseł Prawa i Sprawiedliwości Sylwester Tułajew. Z jego wpisu wynika, że do Polski dostarczono 1 milion 700 tys. masek ochronnych, ponad 40 tys. kombinezonów, 10 tys. gogli i ponad 416 tys. rękawic. Zakup akcesoriów sfinansowała Agencja Rozwoju Przemysłu, wydając na ten cel 5 milionów złotych.

W Warszawie wylądował jeden z dwóch chińskich samolotów, które mają dziś przylecieć do Polski. Drugi wciąż jest w drodze. Wyląduje ok. godziny 14 - podaje Wirtualna Polska. Jedna z maszyn wystartowała z Pekinu, a druga z Szanghaju. 

Zobacz wideo Koronawirus rozlał się po świecie, a Chiny spieszą z pomocą. W co gra Xi Jinping? [OKO NA ŚWIAT]

Prezydenci Polski i Chin znaleźli porozumienie ws. kupna sprzętu medycznego

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Chin Xi Jinpingiem w środę 24 marca. Wówczas ustalono, że władze Chińskiej Republiki Ludowej będą pozytywnie odnosić się do polskich wniosków o zakup środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego potrzebnych do walki z epidemią koronawirusa, o czym poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Dziś napisał na Twitterze, że w najbliższych dniach do Polski trafią jeszcze dwa chińskie transporty akcesoriów dla służby zdrowia. 

Przeczytaj także:

Więcej o: