Szumowski w Gazeta.pl o życiu po pandemii: Nocne Polaków rozmowy? To musi pójść w odstawkę

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl. - Tzw. nocne Polaków rozmowy były powszechnym zjawiskiem (...). Dopóki nie będziemy mieli szczepionki powszechnej, to musi pójść w odstawkę - wyjaśniał.
Zobacz wideo

- Nowa normalność będzie dotykała wszystkich sfer życia - wyjaśniał Łukasz Szumowski w Porannej rozmowie Gazeta.pl. 

Byliśmy narodem, który witał się albo uściskiem dłoni, albo pocałunkiem, albo tzw. misiakiem. To już są zachowania, które w tej chwili nie funkcjonują. Byliśmy narodem, który lubił spotykać się, często w domach, tzw. nocne Polaków rozmowy były powszechnym zjawiskiem, spotykanie się na grillu, spotykanie się towarzysko. Dopóki nie będziemy mieli szczepionki powszechnej, to musi pójść w odstawkę, musi być tak naprawdę zachowaniem piętnowanych przez nas samych jako społeczeństwo

- mówił minister zdrowia. Jednocześnie dodał, że doszło do "kompletnej zmiany funkcjonowania". -  Oczywiście, to jest dramatyczna sytuacja epidemii, ale może to nas czegoś nauczy? Może można pracować zdalnie w znacznie większej skali niż do tej pory? - zastanawiał się. 

Sądy ocenią wyjścia z domów

Szumowski tłumaczył również nowe rozporządzenia rządu. - To są zalecenia zachowania społecznego, ale mamy też prawo, które mówi, że przemieszczać możemy się tylko do sklepu czy do pracy, w istotnych sprawach. Działają sądy, które to ocenią. W końcu ktoś może zostać skazany na grzywnę w wysokości pięciu tys. złotych, bo sędzia może uznać, że jego zachowanie było nieadekwatne do sytuacji - wyjaśniał.

- Jak ktoś wyjdzie na spacer to oczywiście nie jest łamanie tego prawa, ale jak ktoś urządzi grilla i będzie konsumował na świeżym powietrzu, w otoczeniu wielu kolegów gdzieś w publicznym miejscu, czy w niepublicznym nawet, to jest ewidentne złamanie prawa. Można to wyegzekwować - dodał.

Więcej o:
Komentarze (296)
Szumowski w Gazeta.pl o życiu po pandemii: Nocne Polaków rozmowy? To musi pójść w odstawkę
Zaloguj się
 • rascal76

  Oceniono 104 razy 92

  Jeśli zwalnia się pielęgniarki bez żadnego trybu wypowiedzenia itp. za to, że pokazują jak jest naprawdę. To ja temu ryżemu przestaję wierzyć. A wierzyłem do czasu.

 • art_102

  Oceniono 85 razy 67

  Gazeto, co tak codziennie promujecie tego propagandzistę?
  Czyżbyście postanowili pomóc pisowi wygrać wybory?
  To co ma do powiedzenne Szumowski, to przekaz partii.
  jak chcecie poinformować czytelników o faktycznym stanie epidemii i przygotowania rządu, to zamiast codziennie gadać z partyjnym sługusem, rozmawaiajcie z lekarzami, ratownikami, pielęgniarkami, zarażonymi osobami lub ich rodzinami.Wtedy przekażecie nam rzeczywisty obraz epidemii w wydaniu pis i szumowskiego.
  Pojawiają się takie rozmowy, ale są nieliczne i szybko znikają z głównej, a na codzienny widok w gazecie szumowskiego, Dudy i Krzywoustego , można już dostać niestrawności, do tego nic z tych informacji nie wynika.
  Może Wasi dziennikarze zainteresowaliby sie chociaż faktyczną liczbą zgonów. Jest sporo personelu medycznego, który wam w tym pomoże.
  Ruszcie tyłki.

 • siwywaldi

  Oceniono 70 razy 64

  Zmień pan adresata. Nocne Polaków rozmowy, to narzuca twój Prezes, nakazujący procedowanie ustaw pod osłoną nocy.

 • zzz098

  Oceniono 58 razy 44

  Szumowski, a dlaczego chodzisz bez zabezpieczenia? Chcesz ludzi pozarażać? Przecież, kto jak kto, ale minister zdrowia powinien być przykładem dla innych. Aaa... Zapomnieliście zamówić? Wszystko jasne

 • maxstirner

  Oceniono 49 razy 41

  Pękniesz jak zajedziesz gospodarkę tak że przez dekade się nie wygrzebiemy i miliard """tarcz""' prezesa nie pomoże. Ale wtedy będzie już za późno.
  Proste pytanie - jaki jest plan, jak długo chcesz to ciągnąć? Nie ma żadnego jak was znam - poza dopasowywaniem się do jęków motłoch ze strachu o stołki. Ale ja pytam o plan dalszy.. Nie ma żadnego, jak dzieci we mgle

 • togo13

  Oceniono 43 razy 39

  Dziś wylądowal samolot w Warszawie z bardzo duzą iłością osprzętu medycznego To kosztowało 5 milionów złotych, a 2000 milionów PLN lekką rączką dali na TVpis. Pomyślcie, ile moglibyśmy mieć masek, rekawiczek, kombinezonów wcześniej, gdy rząd nie spał i myślał o ludziach.

 • alexcomp

  Oceniono 37 razy 35

  Najpierw przestańcie kłamać. Potem możemy zacząć rozmawiać. Służba zdrowia ledwo dyszy, zaczynacie wprowadza tylnymi drzwiami obostrzenia większe niż obowiązywały w czasie stanu wojennego, tylko nie chcecie tego odpowiednio nazwać bo dyszący żądzą mordu dziad z Żoliborza każe wam zrobić wybory. Żeby było jasne, zachowuję się dla własnego dobra tak aby ograniczyć możliwość zakażenia się. I jestem za odpowiedzialnością w skali populacji, ale wy kłamiąc i ograniczając dostęp do informacji TYLKO POGARSZACIE SYTUACJĘ. A wszystko po to aby były wybory.

 • tigr

  Oceniono 38 razy 32

  Garść stereotypów, przaśnych powiedzonek o Polakach jako narodzie... tyle wykrzesał dziś z siebie Pan minister na froncie walki z koronawirusem. Jeszcze jakieś bon moty? To może coś z klasyki... "miałeś chamie, złoty róg..."?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX