Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia: Te święta wielkanocne będą innymi świętami

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że zbliżające się Święta Wielkanocne będą inne niż dotychczas. Według gościa Programu 1. Polskiego Radia, prawdopodobnie trzeba będzie zrezygnować z dużych rodzinnych spotkań.

- Myślę, że będziemy musieli w jakiś sposób sami te święta spędzić. Jest to bardzo przykre, ale to naprawdę wyjątkowy czas. Od tego czy nie będziemy wychodzili z domu, naprawdę bardzo wiele zależy - mówił wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska zaapelował o otoczenie szczególną opieką osób starszych, które są szczególnie narażone na konsekwencje zakażenia koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Kraska: Dla zdrowia psychicznego czasami dobrze jest się z tego domu wyrwać

Waldemar Kraska przypomniał, że zalecane jest pozostanie w domu, ale można czasami wyjść na spacer. - Dla zdrowia psychicznego czasami dobrze jest się z tego domu wyrwać, ale cały czas apelujemy, żeby to nie było więcej niż dwie osoby - mówił wiceminister zdrowia.

Z domu można wychodzić w kilku przypadkach - do pracy, w niezbędnych potrzebach, czyli po zakupy lub do lekarza, w sytuacjach, gdy pomagamy innym lub, aby wziąć udział w praktykach religijnych. Można też na przykład wyjść na spacer z psem lub pobiegać. Nie wolno jednak wychodzić w grupie większej, niż dwie osoby, o ile nie jest to rodzina. Należy zachować między sobą odległości zapewniające bezpieczeństwo.

Zobacz wideo Lekarz radzi jak samemu zrobić maseczkę ochronną [Źródło: Dzień dobry TVN/x-news]

W Polsce dotychczas zarejestrowano 1085 przypadków koronawirusa. Zmarło 15 osób. Liczba zakażeń na świecie przekroczyła 470 tysięcy. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 21 tysięcy osób (aktualne doniesienia możecie śledzić w naszej relacji>>).

Waldemar Kraska, pytany w programie o prognozowanie liczby zachorowań stwierdził, że w tej chwili trudno jest przewidzieć tendencję ich wzrostu. Jest to ponoć spowodowane niewielką liczbą zakażeń potwierdzonych dotychczas na terenie kraju. Oceniał, że prognozy będą zapewne możliwe za około kilka dni, kiedy - jak mówił - "będziemy mieli niestety tych przypadków w Polsce zdecydowanie więcej".

Więcej o:
Komentarze (63)
Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia: Te święta wielkanocne będą innymi świętami
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 16 razy 16

  Nie martw się chłopie świętami. Już 10 maja zapanuje "święto demokracji" zafundowane nam przez nienawistnego gnoma z Zoliborza, u którego robisz za chłopca na posyłki.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 15 razy 15

  Przecież rząd tymczasowy przewiduje koniec epidemii na sobotę przed świętami :-)
  I wybory też przewiduje :-)
  Sam I Sekretarz KC PiS wydał takie decyzje wirusowi i Partii :-)

 • niktwazny126

  Oceniono 14 razy 12

  Za to od razu po świętach zapanuje szczęśliwość, zwyczajny poseł wyzwoli kraj od koronawirusa i zaprosi na wybory. Przecież, skoro polskęzbawca zaplanował tłumne uczestnictwo w wyborach, to żaden wirus się nie ośmieli przeszkadzać. Ale na wszelki wypadek wspaniały rząd doposaża szpitale jak może- Owsiak, Lewandowski, Kulczyk, firmy znaczące na polskim rynku kupują respiratory, wyposażają laboratoria, przekazują karetki dla ratowników.... Maseczki szyje kto może i potrafi - np. Kobiety Wędrowne w Gdańsku czy pojedyncze, prywatne osoby- i przekazują szpitalom. A rząd- wspaniale się prezentuje w TVPiS.

 • fakiba

  Oceniono 13 razy 11

  Następny min. od świąt , a zdrowiem kiedy się zajmie ?

 • starsza10

  Oceniono 9 razy 9

  Moim zdaniem, kolejny walnięty. Ludzie umierają bez diagnozy, tych zdiagnozowanych "wybrańców" jest coraz więcej, ale nie ma szans, żeby dostęp do testu miał każdy podejrzany o zakażenie. Wiadomo, że miejsc w szpitalach brakuje, a nadal nie ma publicznej informacji o kryteriach, według których ludzie są klasyfikowani jako godni miejsc w szpitalach.

 • togo13

  Oceniono 7 razy 7

  Kogo obchodzą święta, jak walczymy o życie. Pora zejść na ziemię i zagłębić się w pandemię, uruchomić kasę którą daliście TVPis i wejść do wspólnego europejskiego przetargu, a nie gadać, że monitorujemy, przyglądamy się, jesteśmy w kontakcie, - i zamawiać testy od producentów a nie przez pośredników. Zostaniecie w pamięci jako nieudolny rząd, żeby nie powiedzieć gorzej.

 • kotprezesa

  Oceniono 7 razy 7

  Zafundowaliście nam takie święta.
  Dzięki P🖕🏼Sowskiemu rządowi takie będą.

 • oloros11

  Oceniono 7 razy 7

  przykre jest to ze ludzie będą umierać niepotrzebnie , przykre jest to ze w magazynach nie leżały milion masek, kombinezonów i tysiące respiratorów
  przykre jest to ze od dekad służba zdrowia jest pomijane a w glowie lataja F 35 po 200 milionów dolarów każdy !!
  swieta przejdą będą inne i nastepne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX