Łódź. Archidiecezja przekazała szpitalowi pieniądze na respiratory. Abp. Grzegorz Ryś poprosił o pomoc

Archidiecezja Łódzka przekazała szpitalowi w Łodzi kwotę, za którą zostaną kupione dwa respiratory. Arcybiskup Grzegorz Ryś wezwał wiernych do tego, aby wsparli placówkę datkami. - Wiem, że się na was nie zawiodę - powiedział metropolita łódzki.

W środę 25 marca o godzinie 12 miała miejsce inicjatywa modlitewna, której pomysłodawcą był papież Franciszek. Wierni na całym świecie modlili się o ustąpienie pandemii, a we wszystkich kościołach w Polsce zabiły dzwony.

Lekarz z Łodzi poprosił o pomoc. "Staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem"

Do modlitw w intencji ustąpienia pandemii koronawirusa przyłączył się metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś. Przed udzieleniem błogosławieństwa, duchowny przeczytał wiadomość, którą otrzymał od doktora Pawła Czekalskiego - prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

"W imieniu lekarzy i pacjentów zwracam się o pomoc w doposażeniu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w sprzęt niezbędny do ratowania życia. Choroba, jak obecnie nam zagraża (COVID-19) dotyczy głównie ciężkich zaburzeń oddechowych. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w takich przypadkach, by zapewnić przeżycie choremu, a jednocześnie umożliwia nam skuteczne leczenie. W sytuacji epidemii staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem, kogo do respiratora podłączyć i ratować jego życie, a komu odmówić i skazać na śmierć" - napisał doktor Czekalski.

 

Archidiecezja przekazała szpitalowi pieniądze na dwa respiratory. Podaje dane do przelewu

Archidiecezja łódzka postanowiła wesprzeć szpital Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Łodzi i przekazała placówce kwotę, która umożliwi zakup dwóch respiratorów. Arcybiskup Grzegorz Ryś wezwał wiernych do tego, aby również przyłączyli się do zbiórki pieniędzy na ten cel.

- Jeśli zechcielibyście włączyć się w pomoc przy zakupie potrzebnych respiratorów, to wszystkie potrzebne informacje znajdą się na naszej stronie diecezjalnej. Wiem, że się na was nie zawiodę. - powiedział metropolita łódzki.

Datki na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi można wysyłać, używając poniższych danych:

Respirator dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi
Bank PKO BP SA i Oddział w Łodzi
98 1020 3352 0000 1602 0010 0362
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi
z dopiskiem – darowizna

Zobacz wideo Ratownicy medyczni z Częstochowy apelują o pomoc. W każdej chwili może im zabraknąć sprzętu ochronnego

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (239)
Łódź. Archidiecezja przekazała szpitalowi pieniądze na respiratory. Abp. Grzegorz Ryś poprosił o pomoc
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 53 razy 43

  A o.Rydzyk przekazał......... hm, nic nie przekazał. Abp Jędraszewski za to przekazał.......... hm. oprócz jadu Kobry nic nie przekazał. A oprócz abp. Grzegorza Rysia ktokolwiek z biskupów coś przekazał ? Aha , znak pokoju. But zapłać.

 • uthark

  Oceniono 53 razy 43

  Czyli pieniądze podatników wróciły tam, gdzie od razu powinno się je przekazać.

 • kolor

  Oceniono 47 razy 37

  A może by tak ksiądz sprzedał że 2 tysiące hektarów ziemi i pomógł szpitalom?

 • trzezwy_dzisiaj

  Oceniono 28 razy 26

  Rząd przeznacza dwa miliardy na prymitywną propagandę, a teraz ja mam z własnych (i już opodatkowanych) pieniędzy płacić za coś, co rząd ma absolutny obowiązek zapewnić ???

 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 23

  Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale promyk nadziei błysnął. Czekamy na naśladowców, oraz przede wszystkim na CARITAS, instytucję znaną głównie z tego, że chętnie zbiera, ale wydatkami już się nie chwali... :-)

 • marple_jane

  Oceniono 20 razy 18

  Kościół coś kupił nie dla siebie!!!! To już nieodwołalny koniec świata :(

 • sextusempricus_pl

  Oceniono 22 razy 16

  Ile kasy kościół dostał od państwa przez ostatni rok i ile przekazał na pomoc potrzebującym? Dopóki takie zweryfikowane dane nie zostaną ujawnione to wszystkie tego typu gesty należy traktować jako propagandę.

 • gordejuela

  Oceniono 24 razy 14

  Rys to jeden z nielicznych ,rozsadnych hierarchow,ale i tak calkowicie zbedny,zaklamany pasozyt.Kosciol katolicki w Polsce,ktory dostal od panstwa ponad 300 miliardow iw ciaz dostaje budynki,zabytki,ziemie i gotowke,apeluje o kase na 2 respiratory.Brak slow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX