Łódź. Archidiecezja przekazała szpitalowi pieniądze na respiratory. Abp. Grzegorz Ryś poprosił o pomoc

Archidiecezja Łódzka przekazała szpitalowi w Łodzi kwotę, za którą zostaną kupione dwa respiratory. Arcybiskup Grzegorz Ryś wezwał wiernych do tego, aby wsparli placówkę datkami. - Wiem, że się na was nie zawiodę - powiedział metropolita łódzki.

W środę 25 marca o godzinie 12 miała miejsce inicjatywa modlitewna, której pomysłodawcą był papież Franciszek. Wierni na całym świecie modlili się o ustąpienie pandemii, a we wszystkich kościołach w Polsce zabiły dzwony.

Lekarz z Łodzi poprosił o pomoc. "Staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem"

Do modlitw w intencji ustąpienia pandemii koronawirusa przyłączył się metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś. Przed udzieleniem błogosławieństwa, duchowny przeczytał wiadomość, którą otrzymał od doktora Pawła Czekalskiego - prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

"W imieniu lekarzy i pacjentów zwracam się o pomoc w doposażeniu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w sprzęt niezbędny do ratowania życia. Choroba, jak obecnie nam zagraża (COVID-19) dotyczy głównie ciężkich zaburzeń oddechowych. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w takich przypadkach, by zapewnić przeżycie choremu, a jednocześnie umożliwia nam skuteczne leczenie. W sytuacji epidemii staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem, kogo do respiratora podłączyć i ratować jego życie, a komu odmówić i skazać na śmierć" - napisał doktor Czekalski.

 

Archidiecezja przekazała szpitalowi pieniądze na dwa respiratory. Podaje dane do przelewu

Archidiecezja łódzka postanowiła wesprzeć szpital Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Łodzi i przekazała placówce kwotę, która umożliwi zakup dwóch respiratorów. Arcybiskup Grzegorz Ryś wezwał wiernych do tego, aby również przyłączyli się do zbiórki pieniędzy na ten cel.

- Jeśli zechcielibyście włączyć się w pomoc przy zakupie potrzebnych respiratorów, to wszystkie potrzebne informacje znajdą się na naszej stronie diecezjalnej. Wiem, że się na was nie zawiodę. - powiedział metropolita łódzki.

Datki na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi można wysyłać, używając poniższych danych:

Respirator dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi
Bank PKO BP SA i Oddział w Łodzi
98 1020 3352 0000 1602 0010 0362
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi
z dopiskiem – darowizna

Zobacz wideo Ratownicy medyczni z Częstochowy apelują o pomoc. W każdej chwili może im zabraknąć sprzętu ochronnego

Przeczytaj także:

Więcej o: