Wynik kolejnego testu Merkel na koronawirusa negatywny. Wicepremierka Hiszpanii zakażona

Angela Merkel została poddana kolejnemu badaniu na koronawirusa. Jego wynik jest negatywny. Zakażenie stwierdzono natomiast u hiszpańskiej wicepremierki. 62-letnia Carmen Calvo przebywa w szpitalu.

Jak podaje agencja Reuters, drugi test Angeli Merkel na koronawirusa dał wynik negatywny. Poinformował o tym rzecznik kanclerz Niemiec. Na początku przyszłego tygodnia polityczka zostanie poddana badaniom po raz kolejny.

Merkel poddała się kwarantannie po tym, jak okazało się, że lekarz, który ją szczepił jest nosicielem wirusa. Niemiecka kanclerz pracuje obecnie z domu.

Czytaj także: Angela Merkel w kwarantannie. Miała kontakt z zakażonym lekarzem

Hiszpańska wicepremier z koronawirusem

Jeśli chodzi o innych polityków w Europie, to niepokojące wieści napłynęły w środę z Hiszpanii. Jak informuje dziennik "El Pais", 62-letnia wicepremierka Hiszpanii Carmen Calvo ma koronawirusa. Polityczka od niedzieli przebywa w szpitalu w Madrycie, gdzie trafiła z powodu infekcji dróg oddechowych.

Wynik ostatniego badania, które zostało przeprowadzone we wtorek, jest pozytywny. Poprzednie testy wykazywały, że Calvo nie jest zakażona koronawirusem, ale lekarze mieli wątpliwości. Z tego powodu test na koronawirusa został powtórzony

- czytamy w oświadczeniu. Leczenie Calvo przebiega pomyślnie. Kobieta przebywa w izolacji.

Czytaj także: Pandemia koronawirusa. We Włoszech spada liczba zakażonych. W Hiszpanii więcej ofiar niż w Chinach

Zobacz wideo Lekarz radzi jak samemu zrobić maseczkę ochronną