Pandemia koronawirusa. We Włoszech spada liczba zakażonych. W Hiszpanii więcej ofiar niż w Chinach

Jak wynika z ostatnich danych, liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem we Włoszech spada. Kraj jednak wciąż notuje dużą liczbę zgonów - w ciągu ostatnich 24 godzin zmarły 683 osoby. W tym samym czasie w Hiszpanii zmarło ponad 700 osób, co oznacza, że liczba ofiar śmiertelnych jest już wyższa niż w Chinach.

Jak podaje Al Jazeera, w ciągu doby we Włoszech zmarły 683 osoby zakażone koronawirusem (we wtorek było to 743 osoby). To oznacza, że liczba zmarłych od początku epidemii wzrosła do 7503. Spada jednak liczba nowych zachorowań - jak podaje Ansa, dziś jest ich 3491, podczas gdy wczoraj było to 3612, a w poniedziałek i w niedzielę odpowiednio 3780 i 3957. Dotychczas w Italii potwierdzono 74 386 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało ponad 9300 chorych.

Najbardziej dotkniętym regionem przez epidemię jest Lombardia. Łącznie stwierdzono tam 4474 zgony i 32 346 przypadków zakażeń.

Jak podaje "Corriere della Sera", Angelo Borrelli, szef Obrony Cywilnej, z powodu podwyższonej temperatury poddał się samoizolacji i będzie w niej przebywał do momentu uzyskania wyniku testu na koronawirusa.

W Hiszpanii więcej ofiar niż w Chinach

Z kolei w Hiszpanii w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło ponad 700 osób chorych na COVID-19, łącznie 3434. To oznacza, że liczba ofiar śmiertelnych jest tam obecnie wyższa niż ta w Chinach (3285).

We Francji z kolei wzrasta liczba zgonów wśród pensjonariuszy domów spokojnej starości. Zdaniem lekarzy środki mające zabezpieczyć starsze osoby przed koronawirusem zostały zbyt późno wprowadzone w życie. Zsumowane dane z poszczególnych placówek wzbudzają niepokój. Przeciętnie w jednym takim domu stwierdzono około szesnastu zgonów. Dyrektorka jednej z placówek jest zdania, że jeszcze jest czas, aby podjąć kroki, które pozwolą zmniejszyć umieralność.

Zobacz wideo Lekarz radzi jak samemu zrobić maseczkę ochronną
Więcej o:
Komentarze (108)
Pandemia koronawirusa. We Włoszech spada liczba zakażonych. W Hiszpanii więcej ofiar niż w Chinach
Zaloguj się
 • norman67

  Oceniono 68 razy 34

  A u nas co? Dopiero teraz sprzęt z Chin. Zamiast zajmować się TVPiS trzeba było odbudowywać rezerwy strategiczne. Czesi mają maski, a my co? Pisy są za głupie na poradzenie sobie z kryzysem. Co mogły to przep..liły, resztę rozkradły. Jak nie pogonimy ich pałami to Polska będzie w ruinie.

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 46 razy 28

  Kraj z kartonu. Ludzie robią maseczki z worków do odkurzaczy. Dzwonię do krawcowej, a ona mi mówi, że szyją maski. Władza za to się przechwala w szczujni, a wszystko niewygodne zamiata pod dywan. Kwa. Przecież to jakaś porażka.

 • udet1124

  Oceniono 26 razy 20

  Nie spada liczba zarażonych a liczba nowych zarażonych. Zasadnicza różnica.
  Ciągle więcej nowych ludzi codziennie zachorowuje niż zdrowieje.

 • kosmyk

  Oceniono 40 razy 18

  W Polsce im więcej wykonujesie testów tym więcejzakażonych wykrywa sie. No to jak pisowskie ministranci ( ministrowie)...wygrywamy walke z koronawirusem czy naród wymusił i fundacje prywatne załatwiły nam testy? Wam kłamstw i zaniechań działanie nie wybaczymy!

 • paulogarnies

  Oceniono 18 razy 10

  Zastanawia mnie brak podstawowej wiedzy piszących takie bajki tu..
  Wystarczy wejść na Corriere Della Sera by sprawdzić że np. dziś w stosunku do poprzedniego dnia przybyło 5.210 nowych przypadków..
  Ale nie.. Trzeba wypisywać niesprawdzone informacje z nie wiadomo jakich źródeł..
  A liczba +3,491 jest wynikiem łącznym nowych zakażeń (5,210) - liczba wyzdrowień w ostatnim dniu (1,036) - śmierci spowodowanych koronawirusem (683)..
  Może mnie zapytajcie następnym razem..

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 36 razy 8

  Komedia! W EU będziemy się dowiadywać, co dzieje się w Europie dzięki Al Jazeera?

 • barakuda62

  Oceniono 8 razy 6

  We Włoszech spada liczba zakażonych.
  ............................
  Jak umierają setkami dziennie to liczba chorych spadać kiedyś zacząć musiała- zwykła matematyka a nie cud ozdrowienia.

 • xan-ti

  Oceniono 11 razy 5

  W PL koronawirus nie lubi mężczyzn, którzy stanowią 85,7 % zmarłych a kobiety 14,3%.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX