RCB wysyła SMS-y o koronawirusie. Przypomina o nowych środkach bezpieczeństwa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaczęło wysyłać SMS-y do wszystkich osób znajdujących się na terenie Polski. W wiadomości przypomina o nowych środkach bezpieczeństwa, które wprowadził polski rząd.

Przypomnijmy, że 24 marca premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o wprowadzeniu nowych środków bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Obostrzenia dotyczące przemieszczania się i gromadzenia weszły w życie w środę 25 marca. Przypominają o tym wiadomości SMS, które rozsyła Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

"Od 25.03 rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem" - czytamy w SMS-ie od RCB, w którym widnieje hasztag #ZostańWDomu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa odsyła w wiadomości do strony internetowej, na której można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące nowego rozporządzenia. Polskie władze informują tam m.in. o tym, w jakich przypadkach możemy wyjść z domu, jak funkcjonuje transport publiczny i ile osób może brać udział we mszy świętej. 

Zobacz wideo Premier ogłasza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami, a także ograniczenia w poruszaniu się w komunikacji publicznej

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed rzekomymi szczepieniami na koronawirusa

Niestety, nie wszystkie wiadomości, które wyglądają na adresowane przez instytucje rządowe, rzeczywiście nimi są. Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed SMS-ami, które zawierają fałszywe informacje na temat płatnych szczepień na koronawirusa. Treść takiej wiadomości może brzmieć na przykład tak:

RP informuje o obowiązkowych szczepieniach na koronawirusa. Szczepienie zaczyna się od 20.03.2020. Koszt 10 zł, opłać, aby uniknąć kolejek

W SMS-ie takim znajduje się link, pod którym rzekomo można opłacić szczepienie na koronawirusa. Nie należy w niego klikać. To kolejna próba oszustwa związana z epidemią.

Kiedy będzie dostępna szczepionka na koronawirusa?

Przypomnijmy, że szczepionka na koronawirusa w dalszym ciągu nie jest dostępna. Kiedy uda się ją opracować, konieczne będzie przeprowadzenie różnego rodzaju testów, zanim zostanie ona wypuszczona na rynek. Szacuje się, że szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2 będzie dostępna najwcześniej w połowie 2021 roku - informuje BBC. Nad szczepionką pracuje obecnie ponad 30 różnych firm i ośrodków z całego świata. Jeden z nich - wyprodukowana przez bostońską firmę biotechnologiczną Moderna - wkrótce będzie testowana na ludziach - pisze "The Guardian"

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (23)
RCB wysyła SMS-y o koronawirusie. Przypomina o nowych środkach bezpieczeństwa
Zaloguj się
 • antypiss

  Oceniono 16 razy 14

  To jak już wprowadzicie tyle środków bezpieczeństwa, że więcej już się nie da. Przyznacie wreszcie, że mamy stan wyjątkowy czy dalej będziecie z nas robić idiotów?

 • tempa-dzida2

  Oceniono 19 razy 13

  Rozumiem, że to takie "powiadomienie" o kolejnym łamaniu KONSTYTUCJI ????
  No teraz to już chyba wszyscy widzą ?????

 • tempa-dzida2

  Oceniono 17 razy 11

  A lekarzy, pielęgniarek, łóżek w szpitalach jak nie było tak niema ?????
  SMS NAS WYLECZY ?????? Mam nadzieje.

 • kataryniarski

  Oceniono 13 razy 9

  N no, dwa tygodnie szkoły zamknięte i komuś się dwie szare stuknęły, że coś takiego jak SMSy można wysłać...

 • rozterka47

  Oceniono 9 razy 7

  Wprowadzili stan wyjątkowy bez stanu wyjątkowego , na obszarze całego kraju .

 • jottsp

  Oceniono 9 razy 7

  Rzadowe Centrum Bezp. informuje ile osób może brać udział we mszy świętej

 • me_on_gazeta

  Oceniono 6 razy 6

  Wysyłanie sms-a z linkiem nie można nazwać inaczej niż totalnym skretynieniem.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 8 razy 6

  Czyli - MIESZKAJĄC W INNYM MIEŚCIE NIŻ ZAMELDOWANIE nie mogę pojechać do swojego miasta? A jeśli mogę to czy będą mógł wrócić tam gdzie FAKTYCZNIE mieszkam? A jak kupię langustę w Szczecinie to będą mógł z Wrocławia po nią pojechać czy nie?

 • juma07

  Oceniono 5 razy 5

  Po co ta, panika ? RCB nie słucha Jarozbawa... ? Nic nadzwyczajnego się nie dzieje, jest dobrze, wybory idą.... a po wyborach owszem wprowadzi się stan nadzwyczajny i zacznie się rządzenie dekretami......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX