Koronawirus w Chinach. Koniec kwarantanny prowincji Hubei, w której zaczęła się pandemia

Od dzisiaj w chińskiej prowincji Hubei, która była epicentrum zakażeń koronawirusem w Chinach, zniesiono zakaz wyjazdów. Prowincję będą mogły opuścić tylko osoby zdrowe. W całych Chinach nie odnotowano lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarły tam 3 osoby.

Dziś zniesiono całkowity zakaz wyjazdów z prowincji Hubei, która była epicentrum zakażeń koronawirusem. Na stacjach kolejowych w Hubei - na razie poza Wuhan - zatrzymywać się będą pociągi dalekobieżne. W Wuhan, gdzie kwarantanna ma obowiązywać do 8 kwietnia, dziś wznowiono część komunikacji miejskiej. Po raz pierwszy od 23 stycznia na niektóre trasy powróciły autobusy.

Koronawirus w Chinach. Nowe przypadki zakażeń tylko u podróżnych

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała o 47 nowych przypadkach koronawirusa w Chinach u podróżnych. W chińskich szpitalach z powodu zakażenia wciąż pozostaje około 4300 osób. Wczoraj nie stwierdzono żadnych nowych przypadków lokalnego zakażenia patogenem.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (70)
Koronawirus w Chinach. Koniec kwarantanny prowincji Hubei, w której zaczęła się pandemia
Zaloguj się
 • matematycznie

  Oceniono 8 razy 8

  czyli dwa miesiące.... ponieważ Europa jeszcze się nie zamknęła i nie zdezynfekowała w takim zakresie jak Chiny to mamy jazdę na długie miesiące. Już się boję świata po koronawirusie.

 • fly-butterfly

  Oceniono 6 razy 6

  Nie ma się co łudzić, z naszym europejskim podejściem będziemy się z tym kopać do czasu szczepionki.

 • poochojek

  Oceniono 6 razy 4

  gdzie w pierdziszewie takie obrazki odkazajacych autobus ... zawsze tylko brud syf i nendza, obsrane wuzki w biedronkach, pielegniarki z poparzonymi rekami i mdlejace ratowniki “bo duszno w tym kombinezonie panie”

 • jottsp

  Oceniono 9 razy 3

  ciekawe ze w Chinach nawet osoby sprzatajace metro czy bus maja kombinezony, maski antwir. i gogle (oraz - chyba - parownice) a u nas nie ma zwyklej - zwyklej! - maski dla poloznej czy pielegniarki a za upomninie sie o nia zwlania sie ludzi z pracy?!?!?!

 • cim_cum

  Oceniono 13 razy 3

  Dajcie se spokój z informacjami z Chin. Prawda o koronawirusie nadchodzi z Włoch, Francji, Niemiec...

 • motor2524

  Oceniono 4 razy 2

  Chinscy komunisci jak pisowcy. Prawde powiedza gdy sie pomyla. Podobno rzad polski ukrywa faktyczna ilosc zgonow ktora jest duzo wyzsza. Tez uciszaja lekarzy. Dokladnie to samo co w chinach i zwiazku radzieckim

 • rabbitt

  Oceniono 6 razy 2

  Chiny pozbyły się wirusa to czekam kiedy kurdupel przeniesie wybory do Chin !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX