Autostrada A4. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa ośmiokrotnie dźgnął nożem ratownika

W nocy z 24 na 25 marca na autostradzie A4 w okolicach Legnicy doszło do dramatycznych wydarzeń. Pacjent, u którego podejrzewano zakażenie koronawirusem, zadał osiem ciosów nożem ratownikowi medycznemu. Po ataku sprawcy udało się uciec z karetki.

Jak podaje portal naszemiasto.pl, w nocy z 24 na 25 marca zespół ratownictwa medycznego z Kłodzka transportował pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Mężczyzna skierowany został na oddział psychiatryczny - zakaźny szpitala w Bolesławcu.

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa zaatakował ratownika medycznego. Zadał mu osiem ciosów w klatkę piersiową

W trakcie transportu, kiedy karetka znajdowała się na autostradzie A4, mężczyzna zaatakował ratownika medycznego. Pacjent zadał mu osiem ciosów nożem w klatkę piersiową. Po zatrzymaniu się karetki na zjeździe autostrady napastnikowi udało się uciec z pojazdu.

Zespół Ratownictwa Medycznego w Chojnowie poinformował o całym zdarzeniu policję. W tym samym czasie koledzy udzielali pomocy zaatakowanemu ratownikowi.

"Na pomoc rannemu zadysponowano zespoły D0215 z Legnicy i D0217 z Chojnowska, a następnie po zamknięciu autostrady przez Policję i zabezpieczeniu miejsca przez zastępy Straży Pożarnej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" - napisano w komunikacie Zespół Ratownictwa Medycznego w Chojnowie. 

Po ustabilizowaniu stanu rannego ratownika mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Bolesławcu w województwie dolnośląskim. Tam poszkodowany przeszedł operację. "Piotrek czuje się dobrze. Cała brać ratownicza życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia!" - dodają ratownicy.

Zobacz wideo Sienkiewicz o stanie wyjątkowym i zmianie terminu wyborów
Więcej o:
Komentarze (265)
Autostrada A4. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa ośmiokrotnie dźgnął nożem ratownika
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 144 razy 132

  Tak, to są realia pracy ratowników. Narażają się, za marne pieniądze. A potem wylezie jakiś Rdesiński czy inny Karczewski mądrzyć się o "etosie" oraz "idei".

 • cezar85

  Oceniono 96 razy 56

  efekt szczucia na służbę zdrowia przez pis i tvp

  wkrótce nauczyciele będą zbierać razy od dzieci

 • talavera

  Oceniono 94 razy 56

  Jak doszlo do tego że ten "pacjent" mial przy sobie nóż???

  Czyżby był to patriota czczący żołnierzy wyklętych o którym posłanka PiS Mazurek mówi "nie pochwalam ale rozumiem"

 • jaroslaw_polske_zbaw

  Oceniono 59 razy 51

  Ratownikom transportującym chorych z podejrzeniem koronawirusa płacą 15 zł za godzinę...
  A od pijaków często słyszą: jesteście od tego jak dupa od srania.

 • karolina.44

  Oceniono 41 razy 37

  Widzicie jaki to jest zawód. Ja nie mogę tego pojąć, że tak to wyglądać może za marne pieniądze. W tych medycznych zawodach chodzi też o tę gotowość do niesienia pomocy nawet w bardzo trudnych okolicznościach. Może być 100 spokojnych dyżurów A 101 w czasie epidemii kiedy to inni są pochowani w domach..
  A KTOŚ TO MUSI ROBIĆ

 • lepszysort

  Oceniono 40 razy 30

  Kolejny patriota z nożykiem w dresach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX