Rocznica katastrofy Tu-154. Czy Jarosław Kaczyński poleci do Smoleńska? Sasin: Był taki zamiar

10 kwietnia 2020 roku wypada dziesiąta rocznica katastrofy smoleńskiej. Jak będą wyglądać obchody, skoro do 11 kwietnia obowiązuje zakaz zgromadzeń publicznych? Wicepremier Jacek Sasin poinformował, że do Smoleńska wybiera się ok. 50-osobowa delegacja państwowa.

Jacek Sasin był gościem Radia ZET. Zapytany o zbliżającą się rocznicę katastrofy smoleńskiej i obchody z tym związane, powiedział, że mimo pandemii koronawirusa "musi nastąpić uczczenie", choć bez wielkich zgromadzeń i szczególnych uroczystości.

Zobacz wideo Dzień, który wstrząsnął Polską

Rocznica katastrofy smoleńskiej. "Był zamiar", aby Jarosław Kaczyński poleciał z delegacją

Ze słów wicepremiera wynika, że do Smoleńska poleci około 50-osobowa "czysto państwowa" delegacja. Rodziny ofiar katastrofy oraz rodziny ofiar zbrodni katyńskiej nie udadzą się w tę podróż ze względu na ryzyko związane z koronawirusem.

- W dzisiejszej sytuacji, kiedy często są to osoby starsze, nie możemy podejmować takiego ryzyka i odpowiedzialności, żeby te osoby mogły uczestniczyć w uroczystościach. Nie możemy ich narażać - powiedział Jacek Sasin.

Zapytany o to, czy wśród delegatów, którzy polecą do Smoleńska, będzie także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicepremier odpowiedział, że według jego wiedzy "taki był zamiar pana prezesa", ale należy pamiętać o tym, że "sytuacja jest dynamiczna". Oprócz niego do Smoleńska mają udać się: premier Mateusz Morawiecki, jego współpracownicy i przedstawiciele klubów parlamentarnych, których wskażą szefowie tych klubów. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (615)
Rocznica katastrofy Tu-154. Czy Jarosław Kaczyński poleci do Smoleńska? Sasin: Był taki zamiar
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 126 razy 120

  tupolewem niech leci, kretyn... 50 osób w jednym pudle żeby pokurcz mógł sobie na trumnach kolejna kampanie urządzić! jak to się ma do tych wszystkich dekretów rządowych o zgromadzeniach? czy pod każdym jest napisane : restrykcje nie dotyczą prezesa?

 • czandra3

  Oceniono 93 razy 85

  Na miejscu Kaczyńskiego to bym mocno się zastanowił na tą wizytą, Sasin już jedną organizował, już bezpieczniej byłoby na osiołkach, i tak wiadomo że Kasczyński jest tchórzem i nigdzie nie poleci/pojedzie/popłynie/ pójdzie.

 • magda_breslau

  Oceniono 86 razy 80

  "Potrzeba nam pamieci".

  Nie martw sie Jarek. Ja tobie nigdy nie zapomne, ze katastrofa okazala sie zamachem trzy minuty po tym, kiedy przegrales wybory. Nie zapomne twojego nerwowego truchtu do mownicy w pierwsza rocznice katastrofy, kiedy pamiec o bracie przegrala z potrzebami wiecu i polityki. Nie zapomne, kiedy twoje tabletki przestaly dzialac i ofiary katastrofy lotniczej zmienily sie w "poleglych, zdradzonych o swicie". Nie zapomne, jak na pytanie Malysza "dlaczego Jarek Kaczynski sklada kwiaty pod Palacem Prezydenckim zamiast na grobie brata" odpowiedziales, ze "Malysz nie zna sie na polityce". Wykorzystywanie smierci brata do najnizszego sortu polityki tak latwo sie nie zapomina. Nie zapomne tej przepasci, ktora wlasnymi rekami wykopales miedzy Polakami tylko po to, by wygrac jakies wybory. Bede pamietac.

 • kajo-tek

  Oceniono 78 razy 74

  Czy Sasin jest znowu organizatorem lotu? Jeśli tak to nie dziwię się że Jaro się zastanawia.

 • tamaryszek04

  Oceniono 67 razy 61

  Czy ja dobrze przeczytałam? 50 osób leci na obchody, kiedy całe społeczeństwo ma szlaban? Już bym ich q nie wpuściła z powrotem.

 • kzet69

  Oceniono 67 razy 61

  Niech lecą, kacapy ich od razu wsadzą na kwarantannę i będzie spokój z tymi kretynami.

 • arreis65

  Oceniono 60 razy 56

  ale jakiej katastrofy ????
  to kurdupel kaczyński razem z macierewiczem odwołali zamach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX