Koronawirus. Zakażony 17-latek zamiast kaszlu i gorączki ma zaburzenia smaku i węchu

Typowe objawy choroby COVID-19 to suchy kaszel, duszności i wysoka gorączka. Żadnego z nich nie zaobserwowano u 17-latka spod Ostrowa Wielkopolskiego, który zakaził się koronawirusem. Młody pacjent odczuwał jednak inne symptomy - zaburzenia smaku oraz węchu.

W poniedziałek 23 marca potwierdzono pierwsze zakażenie koronawirusem w powiecie ostrowskim. Pacjent, którego badania dały wynik pozytywny, to 17-latek. Chłopak był niedawno w Austrii i wrócił do kraju tuż przed wprowadzeniem obowiązkowej kwarantanny dla wracających do Polski z zagranicy. Mimo że nastolatek nie miał obowiązku izolacji, jego matka skontaktowała się ze służbami sanitarnymi, co umożliwiło monitorowanie jego stanu zdrowia.

Zobacz wideo Szumowski: Rozważamy wprowadzenie szybszych testów, ale mogą być one mniej dokładne

Koronawirus. Zakażony 17-latek ograniczał kontakty. Pięć osób na kwarantannie 

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Andrzej Bliński poinformował podczas wtorkowej telekonferencji, że stan chłopaka był zadowalający. 17-latek nie miał typowych objawów COVID-19 takich jak suchy kaszel czy gorączka, ale wykazywał inne symptomy - zaburzenia zmysłu węchu i smaku. Od młodego pacjenta pobrano wymaz. Wynik testu na obecność koronawirusa okazał się pozytywny - relacjonuje TVN Meteo

Choć 17-latek nie kwalifikował się do obowiązkowej kwarantanny, ograniczył kontakty z innymi ludźmi. Jak podaje "Głos Wielkopolski", ustalono, że w ostatnim czasie miał kontakt z pięcioma osobami, które poddano izolacji. Osoby te zostaną podane testom na wirusa SARS-CoV-2. Dyrektor ostrowskiego sanepidu wyjaśnił, że objawy, które zaobserwowano u 17-latka, są nietypowe, ale na podobne dolegliwości skarżyła się zakażona koronawirusem wiceminister zdrowia Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (114)
Koronawirus. Zakażony 17-latek zamiast kaszlu i gorączki ma zaburzenia smaku i węchu
Zaloguj się
 • brytnej

  Oceniono 35 razy 35

  W Niemczech przeprowadzone przez prof. Hendrika Streecka z Bonn w powiecie Heinsberg i opublikowane 17 marca badania wykazały, że zaburzenia smaku i węchu stanowią TYPOWE objawy u pacjentów z lekkim przebiegiem choroby.

 • borys.jakubowski

  Oceniono 21 razy 17

  zaburzenia smaku i węchu to częste objawy towarzyszące i nie ma tu nic nietypowego... zanim coś napiszecie to warto sprawdzić a nie szukać taniej sensacji!!!

 • misiek12321

  Oceniono 12 razy 12

  Moment !! Moze byscie tak swoje wlasne artykuly zaczeli czytac ! Nie tak dawno bo 2-3 ni temu pisaliscie ze w duzej ilosci przypadkow wlasnie zaburzania SMAKU I WECHU sa objawami koronawirusa.... o czym prosiliscie by doczytac w HNOUK.ORG. I teraz sensacje znow robicie ?!

 • cob22

  Oceniono 11 razy 11

  Zaburzenia smaku i wechu sa typowe. O tym pisali juz Chinczycy przed miesiacem.

 • loneman

  Oceniono 13 razy 11

  Objawy neurologiczne..
  Rzadzacym dawno cos takiego dolegalo bo nie czuja smrodu jaki robia oraz niesmaku po swoich wypowiedziach 😨☹️😠

 • sowaprzemadrzala

  Oceniono 10 razy 10

  Już wiadomo , że to są objawy zakażenia koronowirusem...wiadomo to od co najmniej tygodnia.

 • nomadsoul

  Oceniono 9 razy 9

  to nie są nietypowe objawy, już chyba w zeszłym tygodniu czytałem o tym że ludzie którzy mają lekki przebieg albo nie mają wcale objawów infekcji mają zaburzenia smaku i węchu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX