Koronawirus. W Rosji możliwy "włoski scenariusz". Kraj zaostrza środki bezpieczeństwa

W Rosji rośnie liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, dlatego rosyjskie władze postanowiły zaostrzyć środki bezpieczeństwa. Prezydent Władimir Putin odwiedził jeden z moskiewskich szpitali. Jego dyrektor powiedział, że kraj powinien przygotować się na "włoski scenariusz".

We wtorek 24 marca rosyjski rząd podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu wszystkich obiektów rozrywkowych  - kin, klubów nocnych i sal zabaw. Oprócz tego zakazano także palenia sziszy w pubach i restauracjach. Niewykluczone jednak, że już wkrótce wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia. W środę wieczorem prezydent Rosji Władimir Putin ma się spotkać z członkami rządu - podaje "Rzeczpospolita"

Zobacz wideo Sienkiewicz o stanie wyjątkowym i zmianie terminu wyborów

Władimir Putin odwiedził szpital zakaźny. Poprosił lekarza o sugestie 

O zaostrzeniu środków bezpieczeństwa w Rosji zaczęto mówić po wizycie Władimira Putina w jednym ze szpitali zakaźnych w okręgu administracyjnym Moskwy. Prezydent Rosji rozmawiał tam z dyrektorem placówki Denisem Procenko i poprosił go, aby podzielił się swoimi sugestiami i przemyśleniami na temat pandemii koronawirusa. Lekarz zauważył, że są dwa możliwe scenariusze - preferowany scenariusz azjatycki, oznaczający, że liczba zakażeń zacznie wkrótce spadać oraz scenariusz włoski, który związany jest z nagłym wzrostem liczby pacjentów chorych na COVID-19.

- Jako lekarz uważam, że jest bardzo ważne przygotować się do włoskiego scenariusza, jeżeli nagle dojdzie do zwiększenia zachorowań - mówił Procenko, którego słowa cytuje "Rossijskaja Gazieta"

Lekarz zapewnił, że Moskwa przygotowuje się na taką ewentualność, a szpital jest gotowy na to, aby przekształcić 190 spośród 600 łóżek tak, aby mogły one służyć do intensywnej terapii. Procenko zaznaczył także, że jeśli okaże się, że w Rosji będzie realizował się scenariusz azjatycki, "to wszystko skończy się w okolicach kwietnia, maja". 

Koronawirus w Rosji

W Rosji potwierdzono prawie 500 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do tej pory zmarła jedna osoba, która się zakaziła.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (174)
Koronawirus. W Rosji możliwy "włoski scenariusz". Kraj zaostrza środki bezpieczeństwa
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 50 razy 24

  No proszę...
  Zły Putin poprosił dyrektora szpitala, aby podzielił się swoimi sugestiami i przemyśleniami na temat pandemii. A u nas jak pewna położna podzieliła się swoimi spostrzeżeniami, to NATYCHMIAST wylali ją z pracy na zbity pysk.... :-)

 • cool_matt

  Oceniono 32 razy 14

  nigdy sie nie dowiemy . u nas zwolnili polozna za to ze sie na facebook poskarżyła ze nie ma maseczek . co z taka zrobia w roSSji putlerowskiej ?

 • gazetatodno

  Oceniono 15 razy 9

  niech się uczą propagandy od naszych

 • dwa_grosze

  Oceniono 11 razy 3

  U ruskch zaraza trwa od dziesiėcioleci. Te ameby są odporne jak karaluchy...

 • zdziwiony6

  Oceniono 15 razy 3

  Na ile wiarygodne są informacje władz Rosji dotyczące sytuacji z koronawirusem?

 • edi54

  Oceniono 31 razy 3

  Czy autor swiadomie pomija,ze w Rosji w ciagu tygodnia wykonano 100 tysiecy testow ? Czy autor nie doslyszal, ze zapasy testow na dzien wczorajszy wynoszą 700 tysiecy sztuk? Czy autor zapomniał dodac ,ze Rosjanie w krotkim czasie wybudja w kraju 15 wielkich centrow do walki z epidemiami ? Prezydent Putin odwiedził szpital [ oczywiscie z zachowaniem wymogow bezpieczenstwa ] , odwiedzil sale szpitalna z chorym i wysluchał lekarza ....czy Duda,Morawiecki, Kaczynski byli chociaz w jednym szpitalu ? Nie, bo to tchorze , lekceważący opinie lekarzy...dla nich liczy sie jedynie władza i panstwowe koryto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX