Błaszczak: Nie ma powodu do przekładania wyborów. "To nie czas na politykowanie"

Minister obrony Mariusz Błaszczak jako kolejny z polityków ekipy rządzącej zapewnił, że pomimo nadzwyczajnych środków związanych z walką z wirusem nie ma powodu, by przekładać wybory. Jednocześnie powiedział, że "to nie czas na robienie polityki".
Zobacz wideo Czy prezydent powinien zostać w Pałacu? Ocenia Sz. Hołownia

Minister Mariusz Błaszczak podziękował żołnierzom Wojska Polskiego za ich codzienną służbę. Minister obrony poinformował w Programie 1 Polskiego Radia, że 5235 żołnierzy uczestniczy w działaniach związanych ze zwalczaniem epidemii koronawirusa.

Gość Polskiego Radia wyjaśnił, że żołnierze uczestniczą przede wszystkim w ochronie granic, wspierając Straż Graniczną i policję. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają zaś potrzebującym - wspierają starszych, robią im zakupy, dostarczają żywność i opiekują się kombatantami. To właśnie żołnierze WOT są powołani do tego, żeby nieść pomoc - podkreślił minister obrony.

Mariusz Błaszczak powiedział, że "jest pod wrażeniem ofiarności żołnierzy", zwłaszcza żołnierzy WOT. Dodał, że Wojska Obrony Terytorialnej zorganizowały udzielanie telefonicznych porad przez wojskowych psychologów. Dyżurują oni pod numerem 800 100 102.

"Nie ma powodu do przekładania wyborów"

Błaszczak powtórzył to, o czym mówił wczoraj premier Mateusz Morawiecki - że wcześniejsze i nowe obostrzenia służą temu, ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i "wyjść z tej sytuacji jak najszybciej". Podobnie jak większość polityków partii rządzącej (przynajmniej w oficjalnych wypowiedziach) zapewnił, że choć przed najbliżej trzy tygodnie nie wolno wychodzić z domu poza kilkoma wyjątkami, to nie ma powodu, by przełożyć zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie.

- Nic nie wskazuje na to, żeby dziś można było mówić o przekładaniu wyborów. Wręcz przeciwnie, wybory są ustalone, jest to termin konstytucyjny, nie ma powodu do przekładania wyborów. Ten czas, który teraz przeżywamy, to czas na walkę o zdrowie i życie Polaków, a nie na politykę. Nie na politykowanie tak jak to robi opozycja - powiedział.

Jednak wbrew temu, co mówią niektórzy politycy ekipy rządzącej, przełożenia wyborów chce nie tylko opozycja, ale też społeczeństwo - wynika z sondażu United Survey dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Aż 71,7 proc. ankietowanych chce przeniesienia majowych wyborów prezydenckich na inny termin. Podobny rezultat dało badanie, którego wyniki w ubiegłym tygodniu opublikował "Super Express".

Więcej o:
Komentarze (558)
Błaszczak: Nie ma powodu do przekładania wyborów. "To nie czas na politykowanie"
Zaloguj się
 • staem

  Oceniono 118 razy 118

  Wdrażanie instrukcji partyjnej jest ważniejsze niż życie ludzkie...

 • owca888

  Oceniono 99 razy 95

  Jak to powiedział Dorn? Błaszczak to "chodzący deficyt intelektualny".
  FARYZEUSZE, zapłacicie za narażanie obywateli na śmierć. Gnoje.

 • marc.pl

  Oceniono 85 razy 81

  .....syn - po trupach aby tylko Duda ponownie został na 5 lat rezydentem w pałacu.

 • asiok77

  Oceniono 76 razy 72

  Zgadzam się z Panem, to nie czas na politykowanie, a czym są wybory na Prezydenta RP jak nie politykowaniem ? Chcecie głosować online w sejmie ? to zróbcie wybory przez internet na prezydenta ! Ale nie zrobicie bo jesteście załganymi szmaciarzami, którzy wiedzą że PAD nie ma szans na wygranie uczciwych wyborów. Proszę wziąć się do roboty, a nie zajmować sie politykowaniem !

 • norman67

  Oceniono 63 razy 63

  Chcecie nas wszystkich pozabijać, szaleńcy. 10.05. Wszystkich Świętych. Trzeba szykować pały i pognać wariata z Żoliborza, póki my żyjemy.

 • nowyemeryt

  Oceniono 64 razy 60

  Towarzyszu Błaszczak opamietajcie się!
  W rewolucyjnym zapale i upojeniu władzą szykujecie narodową tragedię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX