Koronawirus. We Wrocławiu w nocy zmarło dwóch pacjentów szpitala, u których potwierdzono zakażenie

W szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu zmarło dwóch pacjentów. U obu mężczyzn potwierdzono zakażenie koronawirusem. Mieli 41 i 71 lat.

W nocy z wtorku na środę w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu zmarło dwóch pacjentów - informuje wrocławska "Gazeta Wyborcza". U jednego z mężczyzn, który trafił do szpitala przed tygodniem, potwierdzono wcześniej zakażenie koronawirusem. Był to mężczyzna w średnim wieku z chorobami towarzyszącymi. Ponieważ stan pacjenta był ciężki, trafił on na OIOM.

Drugi z pacjentów, starszy mężczyzna, znalazł się w szpitalu we wtorek. Trafił na oddział z objawami grypopodobnymi, w związku z czym pobrano od niego próbki, by przeprowadzić test na obecność koronawirusa. Pacjent niestety nie doczekał się na wynik testu.

- W nocy na oddział intensywnej opieki trafił także zakażony chirurg mówi Urszula Małecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. - Jego stan się pogorszył. Liczba pacjentów w ciężkim stanie to obecnie trzy osoby.

Zobacz wideo Sienkiewicz o stanie wyjątkowym i zmianie terminu wyborów

Koronawirus w Polsce. Już 12 ofiar

Do doniesień odniosło się przed chwilą ministerstwo zdrowia, które właśnie potwierdziło 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy w oficjalnym komunikacie resortu na Twitterze.

W szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu przebywa obecnie 25 osób zakażonych koronawirusem.